Spektaklis „Vaivos juosta“ bus pirmasis internete parodytas lietuviškas baletas: stebėkite jau rytoj

Lietuvą kaustant karantinui, dalis renginių keliasi į internetą, o jau rytoj kiekvienas norintis namuose galės pasinerti į svaiginantį baleto pasaulį. Spektaklis „Vaivos juosta“ taps pirmuoju tiesiogiai internetu parodytu lietuvišku baletu. Solistai sako, kad šokti žiūrovams – nematant jų emocijų – didelis iššūkis.

Generalinė repeticija prieš jau rytoj vyksiančią baleto „Vaivos juosta“ premjerą. Tiesa, žiūrovai profesionalių šokėjų koncertų salėje neišvys. „Vaivos juosta“ taps pirmuoju šiuolaikiniu baletu tiesiogiai transliuojamu internete.

„Tam, kad išvengtume visiškos stagnacijos ir sustojimo, privalėjome ieškoti tam tikrų sprendimų, kurie mus stimuliuotų likti gyvais, matomais ir neužmirštais, nes tuoj bus metai, kaip pandemija tęsiasi“, – sako „Baltijos baleto teatro“ įkūrėja Marija Simona Šimulynaitė.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Spektaklis „Vaivos juosta“ bus pirmasis internete parodytas lietuviškas baletas: stebėkite jau rytoj

Pagrindinį grožio dievaitės Vaivos vaidmenį šiame balete atlieka balerina Kristina Tarasevičiūtė. Anot solistės, tai unikali galimybė namuose pamatyti nuostabią pasaką apie bebaimę meilę, besaikį godumą ir viską griaunantį pavydą.

„Man šitas spektaklis yra labai ypatingas. Visų pirma, dėl to, kad aš jį repetuoti pradėjau dar prieš šešerius metus, bet taip ir neišėjau į sceną dėl susiklosčiusių finansinių aplinkybių, tad man sukurti Vaivą yra svajonė“, – pasakoja solistė Kristina Tarasevičiūtė.

O Vaivos mylimąjį, žemės sūnų Straublį, kuriam dievaitė padovanoja pasakiško grožio juostą, įkūnija šokėjas Ignas Armalis. Jam spektaklio laukianti premjera be žiūrovų – iššūkis.

„Tai yra pats sunkiausias variantas šokėjui, kai nėra publikos, tu jos nejauti, to alsavimo, akių žvilgsnio, bet tai yra ir nauja patirtis. Reikia prisitaikyti ir bandyti žiūrovui perteikti emocijas per kameras“, – teigia solistas Ignas Armalis.

Prie „Baltijos baleto teatro“ šiame dviejų spektaklyje prisijungė Šėtoną vaidinantis ir blogį sėjantis Naglis Bierancas. Kartu su dangaus valdovu Perkūnu, prievarta iš Straublio atėmusiu Vaivą, jiedu atspindi gaivališkas ir tamsiąsias sielos jėgas.

REKLAMA

„Mano vaidmuo yra išskirtinis tuo, kad aš šoku ant aukštakulnių. Aukštakulniai simbolizuoja Velnio kanopas. Jau automatiškai vyras su aukštakulniais – eiti? Moterys ne visos gali pavaikščioti, o čia dar reikia ir pašokti. Yra reikalų, žodžiu“, – kalbėjo solistas Naglis Bierancas.

„Vaivos juosta“ – klasikinės, dar Tarpukariu Vlado Jakubėno sukurtos muzikos, tradicinės lietuvių simbolikos ir šiuolaikinio baleto derinys, kuriame šokėjai pasineria į vizualinėmis projekcijomis sustiprintą pasaulį. Spektaklio režisierė džiaugiasi, kad šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę baletą už simbolinę kainą – vos tris eurus – iš didžiųjų miestų atnešti į provincijoje ar užsienyje gyvenančių lietuvių namus.

„Norisi labai palaikymo iš žiūrovų dabar kaip niekada, kad mums būtų moralinis jausmas, jog ne tik mes patys sau reikalingi, kad tai, ką mes darome, vis dėlto reikalinga kitiems – anapus ekrano“, – sako M. S. Šimulynaitė.

Tiesa, jau rytoj, 19 valandą „Vaivos juostos“ premjerą galimybė internetu išvysti yra ir nemokamai – socialinę paramą gaunančioms šeimoms, senjorams, neįgaliesiems.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų