Prie Seimo pradėjo veikti tyrimų punktas: politikai stumdėsi eilėje, juokavo, o iš kabineto – su ašaromis

Seimas pagaliau apsisprendė, kaip saugosis nuo čia kaip reikiant įsisukusio koronaviruso. Parlamentui tapus vienu iš viruso židinių, nuspręsta neįsileisti lankytojų, uždaryti rūkymo ir poilsio vietas, neorganizuoti renginių, salėje statyti pertvaras tarp parlamentarų, savaitę nevyks ir plenariniai posėdžiai.

Pirmadienį parlamento rūmuose pradėjo veikti ir mobilus tyrimų punktas. Į jį suskubę parlamentarai stumdėsi eilėje, juokavo ir beveik visi iš kabineto išėjo su ašaromis akyse.

Visuomenės sveikatos centro specialistė, atvykusi į Seimą, ruošiasi darbui – parlamentarų ir Seimo kanceliarijos darbuotojų tepinėlių paėmimui, kad tautos išrinktieji būtų patikrinti, ar neserga koronavirusu.

Tos pačios specialistės periodiškai testuoja ir prezidentūros bei Vyriausybės narius. Sako politikai ir valdininkai prašo su jais elgtis švelniai:

„Prašo, prašo. Nekišti giliai. Ne. Imam taip, kaip priklauso.“

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prie Seimo pradėjo veikti tyrimų punktas: parlamentarai stumdėsi eilėje, juokavo, o iš kabineto – su ašaromis

Specialistei pasiruošus darbui, iš karto nusidriekė išsitirti panorusių parlamentarų eilė.

Viena pirmųjų pasiryžusi atlikti procedūrą – konservatorė Dalia Asanavičiūtė. Jai, kaip ir visiems kitiems, mėginiai imti ir iš nosies, ir iš gerklės.

„Profilaktiškai, prieš Seimo posėdį, kuris bus rytoj, ir kad užtikrinti savo ir palink esančių, nes mes kaip jūs žinote, sėdime arti vienas kito“, – sako konservatorių frakcijos narė Dalia Asanavičiūtė.

Kaip tikroje poliklinikoje, atsirado ir gudruolių, kurie į kabinetą užlindo prieš laukiančius eilėje. Tradiciškai – tik paklausti.

„Gerai, ačiū. Klausimas keistas, o ko be eilės, o kas sako, kad be eilės?“ – klausia konservatorių frakcijos narys Audronius Ažubalis.

O štai konservatorius Andrius Navickas, atėjęs išsitirti ar neserga grėsminguoju virusu, pasiūlė kolegai apkosėti ir šalia esančius žurnalistus.

„Kalbėkim tik į žurnalistus. Pakosėk tu į juos“, – kalbėjo konservatorių frakcijos narys Andrius Navickas.

REKLAMA

Pradėjus veikti mobiliam punktui, vienos pirmųjų atėjo ir Seimo kanceliarijos darbuotojos. Tačiau prieš jas užlindinėjant Seimo nariams, teko grįžti į darbo vietas. Dažniausiai į kabinetą suko gausiausios, konservatorių frakcijos nariai. O iš kabineto dažnas išėjo su ašaromis akyse.

„Oi. Įdomiai, gerai viskas. Truputėlį, sudirgina turbūt jautrius taškus“, – pasakoja Konservatorių frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas.

„Labai nemalonus. Bet nieko tokio“, – teigia valstiečių frakcijos narys Tomas Tomilinas.

„Savotiškas. Malonumas savotiškas“, – sako mišrios grupės narys Kęstutis Glaveckas.

„Čakros atsivėrė. Gyvenimas pravirkdė. Gyvenimas kiekvienąkart, džiaugiesi, kad gyvas išeini iš daktarų kabineto“, – pasakoja socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.

Parlamentarai testų rezultatus turėtų gauti arba šiandien vakare, arba rytoj ryte – jų ryt dar laukia Seimo posėdis. Salė pirmadienį jau dezinfekuota. Planuojama, kad šioje salėje turėtų atsirasti ir pertvaros, kad politikai vienas kito neužkrėstų. 

„Deja, mes matome vis labiau augančius skaičius kasdien ir atsargumo priemonių Seimo nariams, kaip ir bet kuriems kitiems piliečiams, reikia imtis ne tik Seimo salėje, ne tik Seimo patalpose, bet ir už jų ribų“, – teigia Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Saugantis viruso, Seimo valdyba taip pat nusprendė ir neįsileisti pašalinių žmonių į parlamentą, nevyks jokios ekskursijos, neateis lankytojai, tiesa, bus įleidžiami savo darbą čia atliekantys žurnalistai. Taip pat uždrausti ir visi renginiai, galės vykti spaudos konferencijos, o komitetų posėdžiai taip pat privalės vykti nuotoliniu būdu, išskyrus tuos atvejus, kai to negalės daryti dėl saugumo.

REKLAMA

Be to, parlamentarai raginami Seimo salėje nesibūriuoti, ateiti į posėdžius tik pasitikrinus dėl koronaviruso, vengti plenarinių posėdžių salėje gerti kavą ar vandenį – daryti bet ką, dėl ko reikėtų nusiimti kaukę nors akimirkai.

„Įpareigoti Seimo narių ar apriboti jų galimybes dalyvauti Seimo posėdžiuose neįmanoma. Tai šioje vietoje vienaip ar kitaip turime pasikliauti Seimo narių sąmoningumu“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

„Uždėti kalpokus ant galvos ir laikyt juos kaip viščiukus kokius, aš manyčiau, kad neprotingai, pas mus tokie kraštutinumai. Arba visiška laisvė, arba visiškas kalėjimas“, – sako K. Glaveckas.

Valdybos sprendimu Seimo nariai negalės naudotis ir poilsio kambariais bei rūkyklomis. Nors jos kelios yra ir lauke, tačiau štai viena uždara patalpa, nors ir ventiliuojama, tačiau, žinoma, atėjus Seimo nariams parūkyti, jiems tenka nusiimti kaukes.

Kol kas serga 3 Seimo nariai – liberalai Jonas Varkalys, Viktoras Pranckietis ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Pirmadienį paskelbta, kad izoliuotis nusprendė visa Liberalų sąjūdžio frakcija, tad antradienį, parlamentui balsuojant dėl Ingridos Šimonytės paskyrimo premjere, valdančioji koalicija daugumos neturės.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2020-11-23 20:45:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ot zarazom gerai, net vietoj patikrina
Atsakyti
0

A
Ale va
2020-11-23 19:49:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Procedūra labai erzinanti ,o dar priklauso nuo mediko. Tas verksmas ne šiaip sau.
Atsakyti
0

C
CIRKO VADOVAS
2020-11-23 21:42:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
na cirkas tesiasi sakete kad seimunai neserga tai dabar paziurekite sioje serijoje mirusiu nebus bet kanciu daug tik skirtumas toks kad jie atostogaus ir gaus didelius pinigus o jus gazdins ir kai kuriems numes simtine nu gal dvi ir visi i buda nes jiems reikia daryti darbus be sunaujos nes atsiranda kad vienas ar kitas sunekas drumscia vandeni o cia dalijamas ne katinas o dramblys TAD GALVAS ZEMYN ISAKYMAS IS TVARTELIO
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų