Covid-19 pacientų gydymas Lietuvoje gali keistis: palaikoma pacientų kilnojimo idėja

Lietuvoje nuo Covid-19 per praėjusią para mirė 24 žmonės. Tiek daug žmonių gyvybių šis virusas Lietuvoje dar nebuvo nusinešęs. Tuo metu laboratorijos vėl užfiksavo beveik 2000 naujų infekcijų, o problemos dėl lovų ir medikų trūkumo gilėja.

Ieškoti naujų vietų ligoniams reikia ne tik Vilniaus, bet ir kitų regionų ligoninėms. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerija dar kartą neigia gandus, kad Lietuvoje trūksta COIVD-19 tyrimams reikalingų priemonių.

Atliekant COVID-19 testą iš nosiaryklės, imamas tepinėlis keliauja į mėgintuvėlį su specialiu skysčiu, vadinamu terpe. Šis skystis leidžia išlaikyti viruso gyvybingumą iki tol, kol laboratorijoje bus gautas testo atsakymas.

Raseinių meras Andrius Bautronis apie COVID-19 tyrimams reikalingos terpės trūkumą pradėjo kalbėti vakar. Meras pyktį liejo feisbuke. Pareiškė, kad Raseinių rajonas nustos teikti planines paslaugas vietos ligoninėje, nes negali atlikti reikalingų tyrimų.

„Mes, kada pradėjome kalbėti su mūsų gydymo įstaigomis, kad padidėjo šiek tiek teigiamų atvejų skaičius rajone, iš karto akcentavome, kad reikėtų didinti tiriamųjų skaičių. Gydymo įstaigos sako „stop“, mes negalim didinti tiriamųjų skaičiaus, kadangi laboratorijos neteikė tiek, kiek mes užsiprašome“, – sako Raseinių meras Andrius Bautronis.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pas Covid-19 pacientus lankęsis fotografas: medikų akys pamainos pradžioje ir pabaigoje – 2 skirtingi vaizdai

Tačiau meras klydo – terpių ir visų kitų tyrimams reikalingų priemonių Lietuvai užtenka iki gruodžio vidurio. Tiesiog Raseinių rajono savivaldybė nesusikalbėjo su testus atliekančiomis ir priemones skirstančiomis laboratorijomis. Mat, pritrūkus mėgintuvėlių su terpe vienoje vietoje, jų galima prašyti kitoje. Dėl to Raseinių ligoninėje planinės operacijos nebus nutrauktos.

„Planuojame nestabdyti planinių, ambulatorinių paslaugų, kadangi mes rytoj persivežame naujas terpes, mus tenkinantį poreikį“, – pasakoja A. Bautronis.

REKLAMA

„Nesuprantu tokio darbo stiliaus – pulti prašyti į feisbuką kažką vietoj to, kad išsiaiškinti situaciją. Vakar viską išsiaiškino mūsų specialistai, išaiškino, išsprendė, aš suprantu, kad visiems nervai yra ant ribos, visi mes esam pasidarę pikti ir dirglūs, bet nepadeda tas“, – teigia laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Per vakar nuo koronaviruso mirė 24 žmonės. Lietuvos laboratorijos aptiko 1935 naujas infekcijas, tai yra beveik tūkstančiu daugiau nei vakar. Tiesa, A. Veryga, tokį šuolį vadina normaliu.

„Tyrimų, jeigu pasižiūrėtumėt, kiek savaitgalį yra atliekama, tai apie 4–5 tūkstančiai, o kai prasideda darbo dienos, tai būna apie 12, net iki 15-os tūkstančių, tai labai natūralus tas šokinėjimas. Net ir tie 2000, kuriuos šiandien skelbia, rodo stabilizaciją. Mes panašų skaičių turėjome ir praeitą savaitę“, – kalbėjo A. Veryga.

„Mes matome, kad, nepaisant tam tikros stabilizacijos, įtampa yra milžiniška sveikatos priežiūros sistemoje, dėl to kalbėti, kad karantinas gali būti nutrauktas, būtų sudėtinga“, – sako laikinasis premjeras Saulius Skvernelis.

S. Skvernelis kalba apie tai, kad šiuo metu Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 guli beveik 1400 pacientų. Laisvų lovų ir dirbti galinčio personalo labiausiai trūksta ne tik Santaros klinikoms, bet ir jai padedančioms atraminėms įstaigoms. Pavyzdžiui, Ukmergėje uždarinėjami vietos ligoninės skyriai.

„Mes nutraukiam planines operacijas, kardiologinio skyriaus veiklą. Suprantam atsakomybę, mes visi turime, visa sistema įsijungti į kovą su COVID-19 grėsmėmis“, – pasakoja Ukmergės meras Rolandas Janickas.

REKLAMA

Situacija su kiekviena diena prastėja ir Klaipėdoje.

„Paklausėm, ar ką galėtų padėti kitos ligoninės, paklausėme raštu, tai atsakė, kad jos padėti nelabai gali. Ko gero, visur sudėtinga situacija“, – teigia Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis.

Sveikatos apsaugos ministerija ieško būdų, kaip geriau šalyje paskirstyti pacientų srautus. Neatmetamas variantas, kad pacientai iš perpildytų Vilniaus regiono ligoninių gali būti gabenami į kitų didmiesčių įstaigas.

„Jeigu tikrai matysime, kad kiti regionai taip greitai neužsipildo, yra galimybės, taip ir bus daroma. Matyt, kad teks peržengti tų penkių regionų ribas ir ieškoti sprendimų plačiau, ne tiktai Vilniaus regione“, – kalbėjo A. Veryga.

Naujų COVID-19 atvejų daugėja ir Seime. Koronavirusu užsikrėtė buvęs Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, eksparlamentaras Gintaras Vaičekauskas. Jis bendravo su taip pat sergančiu liberalu Jonu Varkaliu ir Rimante Šalaševičiūte, kuri po pakartotinių neigiamų testų įsitikinusi, kad COVID-19 nesirgo, nors anksčiau atliktas pirmasis tyrimas virusą aptiko. Šią Seimo narių trijulę sieja bendri susitikimai praėjusią savaitę komitetuose ir komisijose, kur buvo švenčiamos ir nedidelės kadencijos užbaigtuvės, valgomi tortai.


Rašyti komentarą...
G
Gaila
2020-11-18 20:42:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei tiek būtų mirčių nuo korones taip paprastai neberasytu jei būtu kažkas baisaus bet kad žmonės nuo kitų ligų tiek mirė tai sutinku nes medikai visai nebegydo kitų ligų
Atsakyti
-2

"
"svarbiausia"
2020-11-18 20:17:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepamirsti perkrauti ligoni pusiaukeleje kur nors po tiltu.Butu "gerai",kad dar zvarbus vejas pustu.Kiek pamenu veryga buvo sugalvojes ta"genialu"plana,kad masinu nevarineti tusciu.Tada butu dar"grazesne"statistika".
Atsakyti
0

!
!!!
2020-11-21 08:57:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereikia neigti kad viruso nera patikekit ir jis salia kuo toliau tuo arciau musu cia ne juokai cia tau ne gripas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų