Miestelio gyventojai liko atkirsti: autobuso į Šiaulius laukia ištisas valandas

Kairių miestelio Šiaulių rajone gyventojai po savivaldybės pakeitimų liko atkirsti nuo tiesioginio susisiekimo su Šiaulių miestu. Penki kilometrai nuo miesto gyvenantys kairiškiai autobuso laukia ištisas valandas. Rajono savivaldybė skaičiuoja finansus ir gyventojams atkerta – ankstesnis maršrutas buvęs nuostolingas, teks taikytis prie naujo.

O vietos gyventojai nenusileidžia ir seniūnui lieja apmaudą dėl absurdiško autobusų maršruto.

Štai, ką pasakoja gyventojai: 

„Stovės laukuose tarp stirnų? Vaikai verkia. Girdit vaikų ašaras, motinų ašaras? Aš tai močiutė, jau neturiu, bet gaila žmonių.“

„Man tai juokas ima, susirinka šimtas žmonių, nieko negali padaryt. Leisime vaikus į būrelius. Kaip jie sugrįš? Važiuos ekskursijas čia aplink? Aš nežinau.“

„Atrodo taip netoli gyvenam, penki kilometrai nuo Šiaulių. Bet buvo priimtas sprendimas, kad mes turime važiuoti laukais, per LEZ'ą, ir mūsų kelionės trukmė nuo 15 minučių pailgėjo iki 40 minučių.“

„Tiesioginis kelias padarytas iki Šiaulių, ranka paduodi, vos ne du kilometrai iki stendo, autobusas apsisuka ir važiuoja atgal per kažkokius šabakštynus. Nu, pro mano namus jis pravažiuoja, kaip sakant, aš jau, mano dukra sako, mama, nebesuprantu, autobusas į miestą ar iš miesto.“

„Keturiasdešimt minučių važiuot, dar pas gydytoją atsisėst, ir dar palaukt autobuso tris valandas, tai čia genocidas.“

REKLAMA

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Miestelio gyventojai liko atkirsti nuo susisiekimo: autobuso į Šiaulius laukia ištisas valandas

Šiaulių rajono savivaldybė pakeitimus padarė suskaičiavusi, kad ankstesnis maršrutas kelia tūkstantinius nuostolius. Kai kuriais atvejais autobusai važiuodavo tušti.

„Čia, aišku, žmonėms ne į naudą, šiuo atveju, bet savivaldybė, aš kaip suprantu, žiūri iš ekonominės pusės kaip yra efektingiau ir naudingiau“, – sako Kairių seniūnas Artūras Šulčius.

„Pirmasis maršrutas stoja visose miesto stotelėse ir žmogus, vat ką jūs užklausėt, galėtų išlipti ir perlipti į kitą autobusą. Tai yra daug patogiau negu buvo prieš tai, iš tikrųjų. Mes tikrai esam lankstūs, jeigu tikrai laikai netiks, tikrai bandysime pakoreguoti juos išanalizavę, srautus, bet, nu… žmonės, nepykit, kam varinėti tuščius autobusus, jeigu nėra keleivių“, – pasakoja mero pavaduotojas Česlovas Greičius.

Gyventojai per pusantros dienos surinko per keturis šimtus parašų, raštą įteikė savivaldybei. Sako, apie pakeitimus nieko nežinoję.

„Nė vienas nė vieno gyventojo neinformavo. Sužinojome tik iš interneto, visi kai buvo grafikas buvo ir maršrutas paskelbtas“, – teigia Kairių gyventoja Edita Navickienė.

„Tai tie laikai buvo derinti su seniūnaičiais, bendruomenių pirmininkais ir aš net neabejoju, kad po to buvo informacija, paskleista ir Kairių gyventojams. Be abejo, galbūt ne visi šitą informaciją ir sužinojo“, – kalbėjo Č. Greičius.

Gyventojai sako, kad jiems siūloma kooperuotis ir keliauti nuosavu transportu. Kai kurie vairuotojai įžvelgia pavėžėjimo verslo galimybes:

„Ką reiškia kooperuotis? Man tokie dalykai tai skatins vos ne tų nelegalių vežėjų, taip sakant, tas funkcijas pradės žmonės atlikinėti.“

REKLAMA

„Palieka vaikus, kai savo veši ir paimsi daugiau tų vaikų. Ir ką tada Busturas? Ar ta savivaldybė? Dabar kitos išeities nematau. Ne mano vieno tokia mintis yra, daug tokių taip šneka ir taip darys.“

Kol kalbamės su gyventojais, stotelėje autobuso nesulaukusi moteris išsikviečia taksi ir išvažiuoja į Šiaulius, sako, tokių atvejų būta ne vienas. Savivaldybės atstovai sako, kad pakeitimų neatšauks, nebent tik peržiūrės autobusų laikus, kad po pamokų moksleiviai spėtų grįžti namo. Gyventojai nusiraminti nesirengia ir sako, kad kovos iki galo.


Rašyti komentarą...
B
Bolt
2020-11-16 15:27:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koolperuojames ir kvieciam Bolt !!!
Atsakyti
0

M
Moteris
2020-11-16 17:05:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu, kas darosi? Pasaulio pabaiga. Ne visi žmonės gali vairuoti. Seni žmonės bus visai uždaryti. Niekas negalvoja apie paprastą eilinį žmogų.
Atsakyti
0

R
Realiai
2020-11-17 16:14:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su boltu galima nuvažiuoti.Savivaldybė turėtų kompensuoti važinėja tiems papildomas išlaidas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų