Išsekusią lokiukę radęs ūkininkas suskubo padėti: ši dabar atsigauna Peru zoologijos sode

Miela lokiukė apsigyveno viename zoologijos sode Peru. Ji ten atsidūrė po to, kai išsekusią jauniklę laukuose rado vietos ūkininkai.

Šiltą pieną godžiai geria vos dviejų su puse mėnesio lokiukė Mayni. Nors dabar ji saugi, mažylės gyvenimas jau nuo pat pirmų dienų paženklintas išbandymais. Ją – visiškai vieną – Peru ūkininkai rado dirbamuose laukuose ir nusprendė kuo skubiau lokiukę perduoti sostinės Limos zoologijos sodui.

Paaiškėjo, kad tai ypatingos akiniuotųjų lokių rūšies jauniklė, kurios mamą tikriausiai nušovė brakonieriai. Jei ne lokiukę išgelbėję ūkininkai, ji vargu ar būtų išgyvenusi laukinėje gamtoje vienui viena. Mažoji Mayni džiaugiasi naujais namais, o jos prižiūrėtojai sako, kad čia ji ir liks.

„Neplanuojame Mayni išleisti į laisvę, nes dabar ji auga prižiūrima mūsų. Pripratusi prie tokios priežiūros, laukinėje gamtoje ji neišgyvens. Taigi ji liks su mums ir taps mūsų lokių šeimos dalimi. Be Mayni, čia gyvena dar trys lokiai“, – sako zoologijos sodo atstovė Giovanna Yepez.

Akiniuotieji lokiai yra vienintelė lokių rūšis, paplitusi Pietų Amerikoje, Andų kalnuose. Visgi jie sparčiai nyksta dėl nykstančių buveinių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų