Dietologė sugriovė mitą apie populiarios dietos veiksmingumą: kai kurios taisyklės – absurdiškos

Ar kraujo grupė nurodo, kokia mityba mums tinkama? Dietologė atvira – mityba pagal kraujo grupę nėra pagrįsta moksliškai. Apie tai plačiau domėjosi laidos „Būk sveikas“ komanda.

„Negalima prisirišti prie tokio labai bendrai visiems, atrodo, tinkančio dalyko, kad yra keturios kraujo grupės, tai keturių rūšių žmonės iš esmės tada ir turėtų būti. Bet mes tikrai žinome, kad yra daug įvairesnių žmonių“, – laidoje aiškino sporto klinikos dietologė Evelina Sabonaitytė.

Jeigu ir pastebimi teigiami rezultatai, tai tik todėl, nes visoms kraujo grupėms rekomenduojama atsisakyti perdirbtų produktų.

O štai kai kurios šios dietos rekomendacijos nėra palankios sveikatai. Pavyzdžiui, pirmajajai kraujo grupei sakoma – valgykite daug ir bet kokios mėsos. Bet tokios taisyklės visiems tikrai negalima taikyti.

„Pirmos kraujo grupės žmonių yra daugiausia visame pasaulyje. Teigiama, kad tos kraujo grupės žmonės net svorį gali mesti valgydami daugiau mėsos, ypač raudonos. Tai yra mitas. Kaip žinome, dabar išvis yra svarstoma, ar raudona mėsa mums yra gera“, – aiškino dietologė.

Antrosios kraujo grupės atstovams sakoma atvirkščiai – atsisakykite mėsos visai.

„Sveikesnis dalykas negu vien valgyti mėsą, nes yra įvedama daržovių. Bet taip kardinaliai visko atsisakyti negalima. Visąlaik toks balansas turi būti. Negalima imti ir kardinaliai pradėti valgyti žaliavalgiškai. Tai vis tiek yra stresas organizmui ir taip daryti nereikėtų“, – tikino specialistė.

Kai kurios šios dietos gairės apskritai prasilenkia su sveikos mitybos taisyklėmis. Vienas absurdiškiausių teiginių yra tas, jog trečiosios kraujo grupės atstovams nereikia riboti saldumynų.

REKLAMA

„Dideliais kiekiais nėra gerai, nes yra pažeidžiamos kraujagyslės, nutunkama, labiau vystosi cukrinis diabetas“, – aiškino Evelina Sabonaitytė.

Anot medikės, kraujo tyrimai gali nurodyti, ko žmogaus organizmui trūksta, bet kraujo grupė tikrai nediktuoja pagrindinių mitybos principų.

Kokie yra pagrindiniai mitybos principai ir kokių taisyklių reiktų laikytis, žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
J
Jol
2020-10-25 11:16:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano 1 a grupe, virs 30 metu nevalgau mesos ir niekas neprivers! Puikiai jauciuosi!
Atsakyti
0

A
Aula
2020-10-24 12:52:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manosestagrupe
Atsakyti
0

A
As
2020-10-24 12:54:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manosestaqrupe
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų