Susirgimo rekordai Lenkijoje, suvaržymams ruošiasi italai, o švedai – imasi naktinių klubų

Koronavirusas visoje Europoje plinta dideliais tempais. Jau nuo rytojaus visa kaimyninė Lenkija pakliūva į „raudonąją zoną“: uždaromos mokyklos, barai ir sporto klubai. Susirgimų rekordus muša ir Prancūzija, suvaržymams ruošiasi italai, o švedai imasi naktinių klubų suvaržymų, paaiškėjus, kad juose vyksta tikros šėlionės.

Per paskutinę parą kaimyninėje Lenkijoje užfiksuoti du liūdni rekordai – 168 naujos mirtys nuo koronaviruso ir per 13 tūkst. susirgimų. Lenkijos didmiesčiuose dėl augančių susirgimų jau anksčiau buvo įvestas reikalavimas viešai dėvėti kaukes ir apribotas maitinimo įstaigų darbas – nuo rytojaus visa 38 mln. gyventojų šalis virsta „raudonąja zona“.

„Barams, restoranams ir kavinėms nebus leista dirbti, kaip iki šiol. Jie galės ruošti tik maistą išsinešti. Tai galios 2 savaites ir gali būti pratęsta, jei situacija negerės“, – sako Lenkijos premjeras Mateuszas Morawiecki.

Uždaromi ir sporto klubai, ir baseinai. Nuo šiol mokyklas lankys tik pirmokai, antrokai ir trečiokai. Visi kiti mokysis nuotoliniu būdu. Iš namų neiti prašoma ir vyresnių nei 70-ies lenkų.

„Draudžiami didesni nei 5 žmonių susibūrimai. Matome, kad pastarosiomis dienomis buvo dideli susibūrimai ir, manome, kad jie tapo židiniais“, – pasakoja M. Morawiecki.

Taigi nuo šiol jokių vestuvių ir pokylių. Šalyje jau statomos laikinos medicinos įstaigos, o nacionalinis stadionas pertvarkomas į Varšuvos lauko ligoninę.

Koronavirusas kur kas greičiau nei pavasarį plinta ir Prancūzijoje, kurios atvejų skaičius jau kone pasiekė milijoną. Vakar šalyje fiksuoti rekordiniai 41 tūkst. naujų susirgimų:

„Aš pasisakau už karantiną. Dėl to, kas vyksta pastarosiomis dienomis. Taip bus geriau visiems.“

„Visiškas karantinas. Jis neišvengiamas ir tai bus blogiau nei bet kada. Nebus Kalėdų švenčių.“

„Per paskutinę savaitę COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 251. Tai 40 proc. augimas per savaitę. Atvejų skaičius praktiškai dvigubėja kas dvi savaites“, – teigia Prancūzijos premjeras Jean Castex.

REKLAMA

Tik didmiesčiuose anksčiau įvesta komendanto valanda nuo 21 val. iki 6 val. ryto, išplečiama į du trečdalius šalies. Naujasis apribojimas galios mažiausiai 6 savaites.

Tuo metu Ispanija vakar perkopusi per milijoną COVID atvejų ir dėl viruso praradusi jau per 34 tūkst. žmonių, ėmėsi judėjimo apribojimų Navarro regione garsėjančiame bulių festivaliais. Į jį nuo šiol negalima patekti ir iš jo išvažiuoti be rimtos priežasties. Čia nuo 9 val. uždaromi restoranai ir parduotuvės. Sergamumas 100 tūkst. gyventojų Ispanijoje pasiekė 945 atvejus.

Nuo rytojaus įvedamai komendanto valandai ruošiasi ir Italai Romoje. Nuo vidurnakčio iki 5 val. ryto bus patariama nekišti nosies lauk.

Tuo metu vienoje labiausiai Europoje paveiktų Belgijoje nuo šiandien sirgaliai jau negalės stebėti varžybų ir draudžiami visi didesni nei 200 asmenų susibūrimai. Belgijoje sergamumas perkopė 1000 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Pastarosiomis savaitėmis internete plintantys vaizdeliai iš Švedijos sostinės Stokholmo naktinių klubų supykdė šalies vyriausybę. Šiandien paskelbta, kad nuo šiol klubuose negalės lankytis daugiau nei 50 žmonių.

„Pirmiausia – griežtiname taisykles naktiniams klubams. Tokie vakarėliai nuo šiol nevyks. Ir tai tęsis tiek, kiek reikės, kad neplistų susirgimai“, – kalbėjo Švedijos premjeras Stefanas Lofvenas.

Tiesa, jaunimas vietoj naktinių klubų galės rinktis teatrus ir sporto renginius, kuriuos galima stebėti ramiai sėdint. Tokius renginius galės stebėti iki 300 žmonių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų