Dėl antros koronaviruso bangos Europoje ir vėl pamažu stoja gyvenimas

Kol Rusija skaičiuoja užsikrėtimų rekordus, Italija įveda naujus apribojimus, o Varšuva nacionaliniame stadione įkuria lauko ligoninę COVID-19 pacientams. Tuo tarpu koronaviruso ribojimams nepritariančius čekus Prahoje pareigūnams teko vaikyti ašarinėmis dujomis.

Susirgimų koronavirusu rekordus fiksuojanti Čekija – šiuo metu Europos karštasis taškas. Ir nors Čekijos vyriausybė bandė išvengti naujo karantino, šalį ir vėl kausto apribojimai.

Tačiau akivaizdu, kad tai patinka ne visiems. Sostinėje Prahoje keli šimtai žmonių protestuoja prieš griežtus suvaržymus, kuriais bandoma sustabdyti viruso plitimą. Įsisiautėjusius protestuotojus pareigūnams auklėti tenka ne tik griežtais žodžiais, bet ir vandens patrankomis bei pipirinėmis dujomis.

Dalis čekų sukilo, nes šalyje jau nuo trečiadienio uždarytos mokyklos, barai, restoranai, pramogų ir kultūros erdvės, o bendrauti galima ne didesnėms nei šešių asmenų grupėms.

Nerimą keliančios naujienos skrieja ir iš Rusijos. Ten per pastarąją parą mirė 179 žmonės, o patvirtinta beveik 16 tūkstančių koronaviruso atvejų. Tai yra rekordas, fiksuojamas nuo COVID-19 protrūkio pradžios pavasarį. Didžiausias sergamumas tebėra Maskvoje: per praėjusią parą Rusijos sostinėje užregistruoti daugiau nei 5000-iai atvejų, o 51 pacientas mirė.

Griežtesnių priemonių kovai su koronavirusu imasi ir labiausiai per pirmąją viruso bangą Europoje nukentėjusi Italija. Čia jau dvi dienas iš eilės nustatytų užsikrėtusiųjų skaičiai viršija 10 tūkstančių. Tad nuo šiol bus ribojamas kavinių ir restoranų lankytojų skaičius, o prie vieno stalo galės sėdėti ne daugiau nei šeši žmonės.

Maitinimo įstaigos ir barai turės užsidaryti iki vidurnakčio, tačiau jau nuo 18 val. bus aptarnaujami tik žmonės prie staliukų. Numatyta atšaukti visas miestų šventes ir muges, o mokyklose bus griežtai reguliuojami mokinių srautai. Taip pat nevyks ir komandinės neprofesionalų treniruotės.

REKLAMA

„Negalime švaistyti laiko. Privalome laikytis visų numatytų apribojimų, kad išvengtume dar vieno visuotinio karantino. Mūsų šalis negali sau leisti dar kartą sustoti. Tai rimtai pakenktų mūsų ekonomikai“, – sako Italijos premjeras Giuseppe Conte.

Gyvenimas stoja ir kaimyninėje Lenkijoje, kuri dabar yra padalinta į geltonąją ir raudonąją zonas. Nuo šeštadienio Varšuvoje ir kituose į „raudonąją“ zoną įtrauktuose miestuose įsigaliojo nauji suvaržymai: kaukes privaloma dėvėti visose viešose vietose, įvedamas nuotolinis mokymas, kavinės ir restoranai privalo užsidaryti iki 21-os valandos, ribojamas žmonių skaičius parduotuvėse, viešajame transporte, pamaldose.

Parduotuvėse įvestos „senjorų valandos“ – netrukdomi pensininkai apsipirkti gali nuo 10 iki 12 valandos, visiems galintiems rekomenduojama dirbti iš namų.

„Šiaip tragiškiausia situacija yra žmonėms, kurie planavo dar kažkokias vestuves ar šeimos susitikimus, nes geltonojoje zonoje tokie susitikimai yra iki 20 žmonių, o raudonojoje – iš viso uždrausti. Žmonėms, kurie planavo vestuves, sakykim, artimiausią šeštadienį, vestuvių nebus“, – pasakoja Varšuvoje gyvenanti lietuvė Katažyna Kostygin.

Epidemijai Lenkijoje plečiantis, Varšuvoje netrukus atsidarys ir pirmoji lauko ligoninė COVID-19 pacientams. Ji bus įrengta štai šiame, Nacionaliniame Varšuvos stadione. Miesto valdžia planuoja stadione įrengti 500 lovų, o esant reikalui vietų skaičių padidinti.

Beje, šiandien Lenkiją apskriejo ir kurioziška žinia. Kad nebūtų uždarytas, vienas Krokuvos sporto klubas persivadino bažnyčia ir nuo šiandienos siūlo religines apeigas Sveiko Kūno Bažnyčios nariams. Tai sporto klubo atstovų protestas, kurie pyksta, kad sveikatingumo kompleksai turi užsidaryti, o bažnyčios ne.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų