Už rekordinę sumą – Viljamo Šekspyro knyga

Reta proga išvysti net 400 metų skaičiuojančią anglų dramaturgo Viljamo Šekspyro knygą. Už rekordinę sumą šis rinkinys parduotas aukcione.

Itin retas Viljamo Šekspyro pjesių rinkinio „Pirmasis foliantas“ egzempliorius, skaičiuojantis beveik 400 metų. Rinkinys, kuriame rasite 36 iš 38 žinomų V. Šekspyro pjesių, jo draugų sudarytas 1623-iaisiais, praėjus septyneriems metams po iškiliojo dramaturgo mirties.

„Šis egzempliorius nepaliestas. Tai reiškia, kad turi visus puslapius, o tai labai neįprasta, nes Šekspyras buvo skaitomas, skaitomas ir dar kartą skaitomas. Daugybė, tiksliau, didžioji dauguma egzempliorių, nėra tobuli“, – sako aukciono atstovė Margaret Ford.

Tad nestebina, kad šis tobulas „Pirmojo folianto“ egzempliorius sulaukė milžiniško susidomėjimo „Christie’s“ aukcione. Amerikiečių kolekcionierius už jį nepagailėjo 10 milijonų dolerių, arba kiek daugiau nei 8,5 milijono eurų.

„Egzempliorius priklausė Šekspyrą studijavusiam aštuonioliktojo amžiaus mokslininkui Edmundui Malonei. Yra išlikęs laiškas, kuriame jis džiaugiasi, jog rinkinys išsaugotas ir švarus. Tad žinome, kad jau prieš 200 metų šis egzempliorius garsėjo gera savo būkle. Tai ir išskiria jį iš kitų kopijų“, – pasakoja M. Ford.

Manoma, kad buvo išleista 800 šios knygos kopijų, tačiau iki mūsų dienų išliko vos 235 ir tik šešios jų priklauso privatiems kolekcininkams. Už rekordinę sumą aukcione parduotas rinkinys laikomas svarbiausia anglų literatūros knyga.


Rašyti komentarą...
p
pensininke
2020-10-16 09:23:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aciu, tai daug idomiau nei valstieciu intrigos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų