knyga

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „knyga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „knyga“.

Kastytis Sarnickas išleidžia antrąjį romaną – „Voyage voyage“: aštrus sarkazmas ir egzistenciniai klausimai

Šią vasarą ne tik radijo imtuvuose, bet ir iš Jūsų lūpų nostalgiškai skambės „Voyage voyage“, to priežastis – Kastytis Sarnickas, daugeliui žinomas kaip grupės „G&G Sindikatas“ narys Kastetas, išleidžia savo antrąjį romaną būtent šiuo prancūzišku pavadinimu – „Voyage voyage“! Kastyčio Sarnicko debiutinis romanas „Turnė“ skaitytojus pavergė savo skaudžiai taikliu humoru.
2024-06-06

Prabilo mirusio Roko Žilinsko sesuo: ryžosi jautriam poelgiui

Birželio 6 dieną skaičiuosime jau septintus metus, kai mirė Rokas Žilinskas, žinomas žurnalistas, žinių vedėjas, Seimo narys. Jo gyvybė užgeso po dirbtinai sukeltos komos, po plaučių uždegimo atmainos. Savo nuveiktais darbais, atvirais pokalbiais ir asmenybės žavesiu, Rokas paliko ryškų pėdsaką istorijoje.
2024-05-06

Antrąjį romaną išleidusi Sonata Dirsytė: „Ištinka tam tikras apsėdimas“

„Kai rašai istorinį romaną, išties, gerąja to žodžio prasme, ištinka tam tikras apsėdimas. Atrodo, kuo daugiau domiesi laikotarpiu, apie kurį rašai, tuo aiškiau dėliojasi istorija, o rūke tarsi paskendęs vaizdinys ima virsti ryškiu filmu, kurį savo vaizduotėje pradedi matyti beveik išbaigtą. Lieka tik jį užrašyti“, – rašymo procesu dalijasi komunikacijos specialistė Sonata Dirsytė.
2024-04-23

Danielius Bunkus rašo knygą: atskleidė, ar bus gyvenimiškų istorijų ir kam ją skirs

Verslininkas Danielius Bunkus (47 m.) išbando save naujoje veikloje. Jis pasiryžo rašyti mokslo populiarinimo knygą, kurioje sutalpins pačiam įdomius faktus apie žmoniją, Visatą, įvairius eksperimentus bei sunkiai paaiškinamus reiškinius. Knygą rašantis Danielius Bunkus sutiko pasidalinti su naujienų portalu tv3.lt šio proceso užkulisiais. Visų pirma, verslininkas patikino, jog tai nebuvo svajonė. Sprendimą jis priėmė supratęs kelis dalykus.
2024-03-29

Naujas leidinys moksleiviams sukėlė audras: „Politinė reklama, kad ir kaip absurdiškai skamba“

Įvairovės edukacijos namai išleido leidinį paaugliams „O kaip man...“, kuriame pateikiami 39 klausimai ir atsakymai į santykių, lytiškumo ir brendimo klausimus. Naujasis leidinys įaudrino dalį visuomenės, mat kai kurie įžvelgia ankstyvą vaikų seksualizavimą. Rinkinyje „O kaip man...“ pateikiami atsakymai į 39 klausimus, kuriais moksleiviai dažnai nedrįsta diskutuoti su suaugusiaisiais.

Po konflikto su buvusia leidykla, knyga „KitchenJulie“ sugrįžta

Masto tinklaraštininkė Julija Steponavičiūtė išleidžia naują knygos „KitchenJulie“ leidimą. Po sunkių teisinių iššūkių ir konflikto su buvusia leidykla, Julija džiaugiasi atgavusi knygos autorines teises ir pradeda naują karjeros etapą. Be to, ji atskleidė, kur vėl galima įsigyti šią knygą. Konfliktas su „Dvi tylos“ leidykla, kuri šią vasarą bankrutavo, paliko gilią žymę Julijos karjeroje. Autorei ne tik teko bylinėtis dėl skolų, bet ir dėl sugadinto prekinio ženklo „KitchenJulie“ įvaizdžio.
2023-12-15

Siūloma bibliotekoms leisti nurašytas knygas atiduoti jų pageidaujantiems

Siūloma, kad bibliotekos nurašytas knygas galėtų atiduoti jų pageidaujantiems. Tokioms įstatymų pataisoms trečiadienį pritarė Vyriausybė, toliau jos bus teikiamos Seimui. Kaip pranešė Kultūros ministerija, antrinė knygų ir kitų dokumentų atranka ir aktualumo netekusių dokumentų nurašymas yra vienas iš pagrindinių efektyvaus bibliotekų fondo valdymo proceso elementų, užtikrinančių būtiną fondo atnaujinimą. Per 2022 metus bibliotekos nurašė 2 150 arba 4,5 proc.

Justė Arlauskaitė Jazzu apie skanų ir spalvotą savo gyvenimą atvirai pasidalijo knygoje

„Maistas mums – kaip oras ir vanduo: jis mūsų perpetuum mobile, amžinasis variklis, jėgų ir energijos kūrėjas. Jis palaiko mums gyvybę, jis – mūsų kasdienybės dalis, bet skanus ir sveikas maistas gali būti ir šventė. Man jis iš tiesų yra šventė“, – receptų knygoje „Skanus Jazzu gyvenimas“ rašo dainininkė Justė Arlauskaitė Jazzu.
55 2023-12-07

Iš viešumos dingęs legendinis laidų vedėjas Henrikas Vaitiekūnas atskleidė, ką veikia dabar

Iš viešumos ir televizijos ekranų dingęs, tačiau nuo žurnalistikos nepabėgęs televizijos laidų kūrėjas, vedėjas Henrikas Vaitiekūnas neseniai išleido debiutinę knygą pavadinimu „Felčerio užrašai“. Jos lapuose nugulė ne viena dešimtis rašinių apie sveikatą, nepažintas įdomybes ir įvairenybes, tad autorius sako: „Knygą turėtų skaityti tie, kurie yra smalsūs – jie ten daug ką sužinos“. Žvarbią rudens dieną su Henriku susitinkame pačioje Vilniaus širdyje – Gedimino prospekte.
2023-11-05

Lietuvei erkės įkandimas gyvenimą pavertė košmaru: to nelinkėtų niekam

Spaudoje padaugėjo istorijų apie lėtinę Laimo ligą: sergantys žmonės tvirtina, kokia ji klastinga ir griaunanti gyvenimus, o infektologai lyg susitarę linguoja, kad viską pagydo. AlytusPlius.lt skaitytoja po daug metų nusprendė pasidalinti savo skausmo ir sėkmės istorija. Laimo liga susirgau prieš 4 metus, kai studijavau ir svajojau apie gražią ateitį. Jau mąsčiau, kur ir ką galėsiu dirbti baigusi studijas, ieškojau praktikos – tėvai didžiavosi, kad studijuoju sostinėje puikiame universitete.
2023-10-25
REKLAMA
REKLAMA

Vidas Bareikis pristatė pirmąją knygą: naktis prieš tai – knygyne

Sekmadienio vidurdienį sausakimšame „Vagos“ knygyne kūrybingasis dainininkas Vidas Bareikis pristatė savo pirmąją autorinę knygą „VB knyga“.  Į knygą suguldyta ne tik intriguojanti atlikėjo autobiografija, gausybė paties Vido atrastų sąmoningo gyvenimo patarimų, bet ir krūva populiariausių „žmogumi orkestru“ vadinamo dainininko dainų tekstų ir natų.
2023-09-17

Svenjos Leiber romane „Kazimira“ – Rytprūsių gintaro kasyklos ir šalia gyvenančių moterų istorijos

Rodos, pati gamta atsiprašė už tai, ką per Antrąjį pasaulinį karą padarė vokiečių rašytojos Svenjos Leiber protėviai. 2019-ųjų rugpjūtį, po smarkios audros, Baltijos jūra jai padovanojo delno dydžio gintarą. „Labai daug iš gintaro išmokau“, – sako knygos „Kazimira“ autorė. Šiandien ji ieško atsakymo į kankinantį klausimą – kodėl žmonės labiau už meilę vertina galią, įtūžį ir neapykantą.
2023-09-15

Kitą pavasarį pasirodys buvusios JK ministrės pirmininkės Liz Truss knyga

Kitą pavasarį pasirodys buvusios Jungtinės Karalystės ministrės pirmininkės Liz Truss knyga, kurioje ji apmąstys savo darbo vyriausybėje metus, pateiks patarimų būsimiems vadovams ir primins pamokas, kurias išmoko dažnai būdama „vienintelė konservatorė kambaryje“. Vos 45 dienas poste dirbusi L. Truss tapo trumpiausiai JK istorijoje pareigas ėjusia premjere.
2023-09-10

Vilniuje besilankantis vienas žymiausių Taivano rašytojų: šį miestą paminėsiu savo knygoje

Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga mieste lankosi pasaulinio lygio Taivano rašytojas Wu Ming – Yi, kurio novelė „Pavogtas dviratis“ pateko į visame pasaulyje garsių „Man Booker“ apdovanojimų ilgąjį sąrašą. Čia knygų autorius praleis 700 valandų, kurių metu susitiks su studentais ir skaitytojų bendruomene, o jo vizitą primins rugsėjo 9 dieną atidengiama rašytojui skirta lentelė Literatų gatvėje.
2023-09-09

Kriminalistas kaunietis stebina ir visko mačiusius: nepatikėsite, ką jis veikia pensijoje

Ilgus metus kriminalistu dirbęs kaunietis Vilius Mačiliūnas, baigęs tarnybą ir, kaip pats sako, išėjęs užtarnautų atostogų, nuo detektyvinių motyvų nepabėgo – ėmė rašyti knygas. O naujausius savo kūrinius skyrė kone patiems išrankiausiems skaitytojams – vaikams. Jeigu ne artimiausių žmonių paskatinimas, kažin, ar Vilius būtų išleidęs jau keturias knygas: dvi suaugusiems ir dvi vaikams.
2023-08-27

Įdomiais dirbiniais pagarsėjęs palangiškis vėl stebina: toks leidinys – vienintelis Lietuvoje

Dirbiniais iš kiaušinių lukštų ir mažiausios Lietuvoje knygos išleidimu pagarsėjęs Palangos menininkas Vytautas Kusas ir vėl stebina. Šį kartą vyras išleido knygą ant beržo lukšto. Tai vienintelis toks oficialiai įregistruotas leidinys mūsų šalyje. V. Kusas savo rankomis pagamino oficialiai įregistruotą literatūrinį kūrinį ant medžio lukšto. „Knygoje – šiųmetiniai mano eilėraščiai – švieži, niekur nepublikuoti“, – sako menininkas. Egzempliorių tokia išskirtinė knyga turi tik 50-imt.
Aktualijos 2023-07-16

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius užmezgė draugystę su Kake Make: „Vaikai dažnai tėvams primena tai, ko šie nenori žinoti“

„Apie Lietuvos raudonąją knygą daugelis esame girdėję, tačiau, ką iš tiesų reiškia raudona spalva, kas parašyta, kas išvardyta knygoje, kažin ar daug galėtume papasakoti“, – sako gamtininkas, knygų vaikams autorius Selemonas Paltanavičius. Kalbėti vaikams apie Raudonąją knygą jis rado patrauklų būdą – keliauti drauge į gamtą pasikvietė mėgstamą vaikų personažą Kakę Makę. Knyga „Kakė Makė. Raudonoji knyga“ įdomi visai šeimai.
2023-06-16
REKLAMA
Simonas Jazavita  Simonas Jazavita

Simono Jazavitos knygos „Kovok!“ Kazys Škirpa ir Lietuvos likimas Antrajame pasauliniame kare“ pristatymas

Maloniai kviečiame į Simono Jazavitos knygos „Kovok! Kazys Škirpa ir Lietuvos likimas Antrajame pasauliniame kare“ pristatymą Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje.
2023-06-14

Artimiausiai karalienės draugei – smūgis iš karaliaus: to nesitikėjo

Artimiausia karalienės drauge vadinta jos asmeninė asistentė Angela Kelly apie karališką šeimos gyvenimą yra išleidusi dvi knygas, neseniai ji norėjo išleisti ir trečiąją, kuriai leidimą buvo davusi dar gyva būdama karalienė Elžbieta II. Tačiau dabartinis karalius Karolis III šiai knygai kelią užkirto ir smogė netikėtą smūgį artimiausiai karalienės draugei.
2023-06-03

Knygą apie jį užsakomąja pavadinęs Nausėda: įprastai tokias užsako leidėjas

Prezidento Gitano Nausėdos atstovas sako, kad knygas paprastai užsako leidėjai, todėl šalies vadovas ir pavadino tyrimų žurnalistų apie jį parašytą knygą „užsakomąja žurnalistika“. „Įprastai tokius projektus užsako leidėjas“, – trečiadienį šalies vadovo poziciją BNS perdavė Ridas Jasiulionis, atsakydamas į klausimą, kas, anot prezidento, užsakė minėtą leidinį.
Aktualijos 2023-03-01

Radzevičius apie Nausėdos komentarus dėl žurnalistų knygos: „trampizmas“ užkrečiamas

Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius sako, kad prezidento Gitano Nausėdos komentarai žurnalistams dėl jų knygos yra gėdingi, o kaltinimai – nepagrįsti. „Nei šalies vadovui, nei eiliniam Seimo nariui nepridera ir gėdinga yra įžeidinėti kolegas ir jų darbą. Ypač, jei to darbo nei detaliai skaitė, nei gali objektyviai vertinti“, – BNS antradienį teigė D. Radzevičius.

Nausėda: knyga yra gėrio šaltinis, tačiau piktose rankose gali tapti šantažo ginklu

Knyga yra gėrio, šviesos šaltinis, tačiau piktose rankose gali tapti melo bei šantažo ginklu, ketvirtadienį kalbėdamas tarptautinės Vilniaus knygų mugės atidaryme teigė prezidentas Gitanas Nausėda. „Knyga yra galingas ginklas. Knyga piktose rankose gali tapti manipuliacijų, šantažo, istorinio melo, istorijos faktų perrašinėjimo ginklu, tokių pavyzdžių turime labai daug, jei žvelgtume į Rytus nuo mūsų.
Aktualijos 2023-02-23

Jurgos Ivanauskaitės premija skirta rašytojai Akvilinai Cicėnaitei už romaną „Anglų kalbos žodynas“

Šiemetinė Jurgos Ivanauskaitės premija skirta rašytojai Akvilinai Cicėnaitei už romaną „Anglų kalbos žodynas“, kurį išleido leidykla „Alma littera“. Šiemet premija ir rašytojos šeimos dovanojamas drambliukas iš asmeninės J. Ivanauskaitės kolekcijos bus įteikti Vilniaus knygų mugėje vasario 25 dieną, pranešė premijos mecenatė leidykla „Tyto alba“. Nuo 2008 metų teikiama J. Ivanauskaitės premija skiriama ne vyresniam kaip 45 metų autoriui už geriausią lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį for...
2023-02-15

4-metį sūnų palaidojusios mamos poelgis pribloškė žmones: nesulaikė ašarų

Sūnaus netekusi motina pravirkdė kitus tėvus, kai ryžosi gražiam gestui, skirtam jo mažojo berniuko atminimui. Nežinoma moteris paliko vaikišką knygą „Morrisons“ prekybos centro mamos ir vaiko kambaryje kaip dovaną kitiems, rašo mirror.co.uk. „Birmingham Live“ pranešė, kad šalia knygos „Hario ir Dinozauro pirmoji nakvynė drauge“ buvo anoniminis raštelis, kuriame atskleidžiama, kad jos sūnus būtų šventęs penktąjį gimtadienį.
107 2023-02-03

Nuomonės formuotoja Medeina Andriulienė ragina drąsiai primaitinti kūdikius

Dviejų dukrų mama, komunikacijos specialistė, nuomonės formuotoja Medeina Andriulienė neabejoja: kai į savo galvą ir užrašus sukrauni daug naudingos informacijos, anksčiau ar vėliau ateina laikas ja pasidalyti su kitais. Tai ji ir padarė savo naujoje knygoje „Nuo pirmo kąsnio“. Svarbiausia mintis joje – kūdikystėje sukurti valgymo įpročiai kloja pagrindus visam gyvenimui.
2023-01-31

Princo Hario atvirumas pribloškia: papasakojo apie seksą su žmona

Princas Harry atskleidė, kad užsiėmė lytiniais santykiais su Meghan Markle „Soho House“ viešbutyje, kai į prašmatnią vietą įsmuko pasinaudodamas krovininiu liftu.
2023-01-12

Markle ir princas Harry paruošė naują smūgį karališkai šeimai: trauktis neketina

Po kelis mėnesius trukusių spėlionių atskleista, kada pasirodys princo Harry atsiminimų knyga. Nors knyga turėjo pasirodyti dar šiais metais, industrijos ekspertai išdavė – ji turėtų būti išleista kitų metų pradžioje. Industrijos atstovai, išmanantys šį procesą, atskleidė, kad Sasekso hercogas ne kartą keitė knygos turinį, rašo „New York Times“, rašo express.co.uk.
2022-10-28

Zelenskis gruodį išleis savo karo meto kalbų knygą

Gruodžio 6 dieną bus išleistas Volodymyro Zelenskio karo metu pasakytų kalbų rinkinys su Ukrainos prezidento parašyta įžanga. Leidybos grupės „Penguin Random House“ padalinys „Crown“ pirmadienį paskelbė, kad knyga vadinsis „Žinia iš Ukrainos“ ir joje taip pat bus „The Economist“ redaktoriaus Rusijai ir Rytų Europai Arkadijaus Ostrovskio pratarmė. „Parama Ukrainai nėra tendencija, memas ar virusinis iššūkis, – „Crown“ išplatintame pareiškime sakė V. Zelenskis.
2022-10-18

Kaune – skaitymo rekordas: 500 kauniečių pietų pertrauką iškeitė į garsų skaitymą Laisvės alėjoje

Kauniečiai pietų pertrauką ir pamokas iškeitė… į skaitymą. Apie pusė tūkstančio vaikų ir suaugusiųjų dalyvavo skaitymo rekorde. Bibliotekininkai sako, kad popierinė knyga vis dar populiari ir džiaugiasi po karantino į įstaigas jau sugrįžusiais skaitytojais. Nepriklausomybės aikštė šalia Soboro suūžia lyg bičių avilys – visi garsiai skaito savo atsineštas knygas.
Aktualijos 2022-09-30

Naktimis užmigsite daug greičiau: išdavė 1 gudrybę

Neseniai atlikti tyrimai rodo, kad skaitymas yra puikus būdas pagerinti miego kokybę ‒ tai gera žinia mėgstantiems prieš miegą skaityti knygą. Tačiau prieš įtraukdami tai į savo kasdienę rutiną, turite žinoti keletą dalykų. Praėjusiais metais paskelbtame tyrime, kuriame dalyvavo 991 žmogus, nustatyta, kad maždaug 40 procentų jų, skaitančių prieš miegą, jautė, kad miegas pagerėjo.
2022-09-07

Išpakavusi kolegos dovaną moteris raudonavo iš gėdos: „Niekada nebuvau taip pažeminta“

Slaptas Kalėdų Senelis yra sena tradicija daugelyje darbo vietų, tačiau viena darbuotoja liko gerokai nusiminusi dėl neįprastos dovanos, kurią gavo iš savo kolegos. Kalėdinės dovanos gali būti absoliutus minų laukas, ypač kai perkate kam nors, kurio gerai nepažįstate, rašo mirror.co.uk. Slaptasis Kalėdų senelis padeda nuimti stresą ir suteikia papildomo malonumo, kai dovanojama anonimiškai.
2022-01-03

Biografinės knygos apie Adamkų autorius: aš jį matau kaip didingą istorinį herojų

Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ketvirtadienio vakarą pristatyta biografinė knyga apie kadenciją baigusį Lietuvos prezidentą Valdą Adamkų. Biografijos „Adamkus“ autorius, istorikas Egidijus Aleksandravičius sako buvusį šalies vadovą matantis kaip „didingą istorinį herojų“. „Bet tokį mačiau ir pradėdamas knygą. Dėl ir to pradėjau rašyti biografiją. (...) V. Adamkus iki dabar yra vienas populiariausių Lietuvos politikų, kažkoks fenomenas“, – BNS sakė rašytojas.

Vilniečiui įveikti vėžį padėjo minčių galia: ekspertas atskleidė, ar tai veikia

Nekaltas sugalvotas Naujųjų metų noras numesti 5 kilogramus vilniečiui Valerij Krasockij atsipirko su kaupu – kilogramai tirpo, tačiau ne taip, kaip planavo. Gyvenimą sujaukė išgirsta vėžio diagnozė, tačiau per 9 mėnesius vyras išgirdo, jog išėjo į remisiją, o, kaip pats svarsto, greičiausiai labiausiai padėjo knyga apie pasąmonės galią.
2021-09-15

22-ejų Aleksandras iš Filipinų grįžo urnoje: jo bičiulio poelgis sujaudino kitus

„Mirus autoriui visada kyla klausimas ką daryti su jo kūrybiniu palikimu“, – tokią mintį išsakė netikėtai mirusio poeto Aleksandro Žaltausko draugas ir knygos sudarytojas Aidas Jurašius. Prieš daugiau nei metus antraštėse mirgėjo A. Žaltausko vardas, kai vos 22-ejų poeto gyvybė užgeso toli nuo Lietuvos, Filipinuose.
2021-08-25

Garsaus lietuvio gamtininko dukra žengia tėčio pėdomis: išpildė seną svajonę

„Tėvai nuo mažumės skatino domėtis ir gerbti gamtą – nuo mažo voriuko balkone iki laukinių gyvūnų. Būdama maža sakydavau: kai užaugsiu, saugosiu gamtą“, – apie savo vaikystės patirtis pasakoja gamtininko Selemono Paltanavičiaus dukra Saulė. Jos svajonės ir norai išsipildė, Saulė tapo gamtininke, gyvena Meksikoje ir kaip tėtis rašo knygas.
2021-07-28

Markle ir princas Haris pateikė skaudų kirtį: karališka šeima sukrėsta

Žinia apie princo Hario knygą sudrebino visą karališkąją šeimą, bet dabar paaiškėjo, kad jis su „Penguin Random House“ leidykla sudarė sutartį parašyti dar tris knygas. Meghan Markle ir princas Haris ruošiasi rašyti knygą apie lyderystę, o Meghan išleis ir savo memuarus. Šį mėnesį Haris paskelbė, kad rašo naują knygą, kuri bus išleista 2022 metų pabaigoje. Tai bus jo memuarai – jis pasakos apie savo gyvenimą nuo vaikystės iki dabar.
2021-07-27

To Markle ir princas Haris nesitikėjo: jų poelgį išjuokė viešai

Laidų vedėjas Piers Morgan negalėjo patikėti, kai liepos 19-ą buvo patvirtinta, jog Penguin Random House leidykla ketina išleisti princo Hario memuarus. Kai buvo paskelbta, kad princo Hario memuarai bus išleisti 2022 metų pabaigoje, Piers Morgan, buvęs „Good Morning, Britain“ laidos vedėjas, netruko sureaguoti ir pasidalino  savo mintimis, rašo dailystar.co.uk. Socialiniame tinkle „Twitter“ jis parašė: „Tai anekdotas?????“ ir pridėjo du kvatojančius šypsniukus.
2021-07-21

Teismo posėdžių sekretorė Donata nustebino net kolegas: parodė išskirtinį savo talentą

Įtemptas teismo posėdžių sekretorės darbas Donatai Norvilaitei išėjo į naudą – rašymą išbandžiusi kaip terapiją ir nusiraminimo būdą, ji rašo jau 5 knygą, o viena iš jų jau pasiekiama skaitytojams. Dviejų vaikų mama sako, kad visa istorija rašėsi savaime, o joje galima atrasti ir veikėją, egzistuojantį realybėje. Atrodo, Donatos gyvenimas ją nuveda ten, kur reikia – neplanuotai atsirado ne tik knyga, tačiau ir darbas Panevėžio apygardos teisme.
2021-06-27

Mirė garsi rašytoja Riley: jos knyga – tarp perkamiausių Lietuvoje

Pasiekė liūdna žinia, kad po ketverių metų kovos su vėžiu mirė viso pasaulio skaitytojų mylima britų rašytoja Lucinda Riley, kurios ką tik pasirodžiusia „Septynių seserų“ septintąja knyga „Dingusi sesuo“ šiuo metu džiaugiasi įvairių šalių skaitytojai. Šiandien ši knyga pati perkamiausia daugelyje šalių, tarp jų ir Lietuvoje.

Kraujo krešulys pasiglemžė lietuvės vyro gyvybę: „Tikėjomės kartu auginti anūkus“

Dešimtmetį Airijoje laimę kūrusios Indrės Simanavičienės ir jos artimųjų gyvenimus sukrėtė skaudi netektis. Knygos apie gedulą neradusi moteris nusprendė tokią parašyti pati, o visiems, patyrusiems netektį, ji pataria savo emocijas tiesiog išgyventi ir niekur neskubėti. O kelionė į svetimą kraštą prasidėjo dar 2008-aisiais. Indrė su Almantu jau turėjo sūnų, tačiau laimės tėvynėje atrasti nepavyko – krizės metais jaunai šeimai išsiversti buvo sunku.
2021-06-04

Žiaurius karo vaizdus lietuvis gydytojas regi ir dabar: išgydytos mergaitės nepamirš niekada

Jau ne vieną dešimtmetį gydytoju dirbantis Vilius Kočiubaitis laiko atranda ir rašymui. Ketvirtoji jo knyga „Gydytojai miršta kitaip“ pasirodys jau šį mėnesį, o apie naują knygą, darbo derinimą su rašymu ir ateities kūrinius jis sutiko papasakoti naujienų portalo tv3.lt skaitytojams. V. Kočiubaitis gali pasigirti plačia ir neįprasta patirtimi – gydytoju dirbo ne tik Lietuvoje, tačiau ir Afganistane.
2021-05-17

Grįžtančio sūnaus laukusi Jūratė išgirdo skaudžią žinią: taksi vairuotojas šeimos gyvenimą pakeitė amžiams

Rašytojai Jūratei Ardour gyvenimas negailėjo iššūkių. Moteris ne tik perėjo visus sunkumus, tačiau ir išgyvenimus, kuriuos patyrė budėdama prie sūnaus ligoninėje, užrašė dienoraštyje ir sudėjo į knygą. Dabar Jūratė sako, kad planuoti gyvenimo nereikia, galima tik svajoti, o svarbiausia – gyventi ir džiaugtis šia diena. Po skyrybų su pinigus padirbinėjusiu vyru Jūratė dirbti ir kurti gyvenimo išvyko į Airiją, kur greitai gyventi kartu atvyko ir vaikai Gintarė bei Lukas.
2021-04-09

Atvirą knygą išleidusi dainininkė Jurga Šeduikytė: „Laiminga moteris vyrui – kaip oras“

„Kai viduje nerandu atsakymo, atsisėdu savo vaizduotės kryžkelėje. Užsimerkiu...“ – rašo dainininkė Jurga Šeduikytė savo knygoje „Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“. Nuo stogų matosi daugybė šviesių ir skaidrių dalykų, o kartais žvilgsnis iš aukštai leidžia geriau pažinti save, atsakyti į svarbiausius gyvenimo klausimus. Paprastai ir aiškiai, be moralų ir kaltinimų.
2021-04-02

Nuoširdu ir nepaprasta: aklos mergaitės reakcija į gautą dovaną tapo sensacija

Vaizdo įraše matyti, kaip matyti negalinti mergaitė gavo nepaprastą dovaną, o supratus, ką gavo – reakcija neįkainojama. Mažosios teta surinko internautų palaikymą ir už gautus pinigus surengė neeilinę dovaną. Ji užsakė specialią Brailio raštu sukurtą Hario Potterio knygą. Tai supratusi mergaitė negalėjo patikėti neeiline dovana. Įrašas netrukus paplito internete ir tapo tikra sensacija. Internautai negailėjo pagyrų už puikią dovaną ir palinkėjimu mažylei.
2021-01-01

Ketvirtos stadijos vėžio diagnozę išgirdęs Virginijus: „Vėžys neturi poilsio dienų“

Šiek tiek daugiau nei prieš septynerius metus, sulaukęs 46-erių, Virginijus Šaulys išgirdo diagnozę: ketvirtos stadijos kasos endokrininės dalies piktybinis navikas. „Buvo baisu, tačiau man neliko nieko kito, tik perplanuoti gyvenimą, maksimaliai išnaudoti man likusį deimantinį laiką, dalintis savo patirtimi, žiniomis su likimo draugais“, – šiandien sako Virginijus.
2020-12-11

Naujoje knygoje – tikroji Šepetys romano „Tarp pilkų debesų" herojės istorija

Apie Ireną Saulutę Valaitytę-Špakauskienę daugybė žmonių žino iš rašytojos Rūta Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“. Romanas tapo garsus visame pasaulyje, o 92-ejų pagrindinė jo herojė gyvena čia, Lietuvoje. Ji yra ilgiausiai mūsų šalyje dirbantis žmogus – Lietuvos liaudies buities muziejuje, prie tremtinių jurtos, sezono metu rengia edukacines programas ir pasakoja apie tremtį.
2020-11-27

Garsi psichologė Murauskienė pataria, ką būtų galima nuveikti vietoj skyrybų

Psichologė, saviugdos mokyklos „Laimingas gyvenimas“ įkūrėja, populiarių knygų autorė Ramunė Murauskienė visiškai tikra: „Laimė ištinka žmones ir po vieną“. Štai, kodėl skyrybos, ji teigia, nėra pasaulio pabaiga. Ir vis dėlto santykiuose yra daugybė dalykų, kuriuos galima nuveikti vietoj skyrybų. Apie tai psichologė pasakoja savo naujoje knygoje „Ilgai ir laimingai.
2020-11-25

89-ąjį gimtadienį minintis Čekuolis: „Pažadėkit, kad manęs negailėsite, geriau – pavydėkit“

Kaip ir kiekvieną dieną, šiandien žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis, atsikels anksti, padarys mankštą, išsimaudys po šaltu dušu, papusryčiaus ir sės prie savo darbo stalo rašyti. Darbus neabejotinai pertrauks sveikinimai – šiandien jam sukanka 89-eri. Dovaną sau rašytojas jau pasidovanojo – ant jo darbo stalo guli nauja, leidyklos „Alma littera“ išleista knyga „Šiaurės pašvaistė naujagimiui“. „Rašau tik teisybę. Su šypsena“, – sako rašytojas.
2020-11-10
REKLAMA
Olga Wiseman Foto. Tomas Kauneckas  Olga Wiseman Foto. Tomas Kauneckas

Stilistė Olga Wiseman: apie grožio filosofiją, jos magiją bei istorinius vingius

„Grožis išgelbės pasaulį“, – tokia filosofija net ir sudėtinguose pandemijos gniaužtuose vadovaujasi viena žymiausių Lietuvos stilisčių Olga Wiseman.
2020-10-26

Už rekordinę sumą – Viljamo Šekspyro knyga

Reta proga išvysti net 400 metų skaičiuojančią anglų dramaturgo Viljamo Šekspyro knygą. Už rekordinę sumą šis rinkinys parduotas aukcione. Itin retas Viljamo Šekspyro pjesių rinkinio „Pirmasis foliantas“ egzempliorius, skaičiuojantis beveik 400 metų. Rinkinys, kuriame rasite 36 iš 38 žinomų V. Šekspyro pjesių, jo draugų sudarytas 1623-iaisiais, praėjus septyneriems metams po iškiliojo dramaturgo mirties. „Šis egzempliorius nepaliestas.
2020-10-15
Į viršų