Kalnų Karabache daugėja aukų: pasaulis ieško būdų sustabdyti kraujo praliejimą

Kalnų Karabache daugėja aukų, nuo ankstaus ryto ten griaudi sunkioji artilerija ir sklinda prieštaringi pranešimai apie karo lėktuvų ir sraigtasparnių numušimą. Tuo metu pasaulis ieško būdų stabdyti kraujo praliejimą, staigiau sušaukta Jungtinių Tautų saugumo taryba.

Artilerijos pabūklų ugnis nakties tamsą nušviečia Azerbaidžane. Į Kalnų Karabache esančių sukilėlių pozicijas sviediniai ir raketos lekia ir dieną ir naktį.

Ir sukilėliai parako negaili. Sako taip pat naikinantys Azerbaidžano karius ir karinę techniką.  Kova dėl Kalnų Karabacho, panašu, vis stiprėja.

Šiandien nuo ryto armėnai ėmė skelbti ir numušę mažiausiai vieną Azerbaidžano karinį lėktuvą. Baku suskubo informaciją neigti. O vėliau armėnai pranešė ir apie esą du numuštus priešo karinius sraigtasparnius.

Ir išplatino dar vaizdo medžiagą, kurioje matyti, kaip armėnų pajėgos Kalnų Karabache  apšaudo į kalną lipančius Azerbaidžano karius, nors Azerbaidžano pusė apie savo pusės aukas neskuba skelbti ir atsakydama platina iš paukščio skrydžio darytus vaizdo įrašus, kaip naikinama armėnų šarvuota karinė technika.

Armėnų sukilėliai tuo metu skelbia kovoje dėl Kalnų Karabacho praradę jau mažiausiai 84 žmones. Bendras skelbiamas aukų skaičius abiejose pusėse su civiliais kol kas esą nesiekia 100, bet panašu, kad ši informacija gali smarkiai neatitikti tikrovės.

Šiandien vėlų vakarą mūsų laiku į neeilinį posėdį dėl konflikto Kalnų Karabache renkasi Jungtinių Tautų saugumo taryba. Dauguma pasaulio šalių paragino stabdyti vėl įsiplieskusį, jau kelis dešimtmečius nenutrunkantį konfliktą. Tuo metu musulmoniškas Azerbaidžanas ir jį remianti Turkija ragina pagaliau baigti ginčą ir nori išstumti etninius armėnų sukilėlius iš Kalnų Karabacho.

Rusija yra sudariusi karinį aljansą su Armėnija, o Turkai remia Azerbaidžaną. Rusija Armėnijoje turi karinę bazę, regione prekiauja ginklaisArmėnų sukilėliai nepriklausomybę Kalnų Karabacho anklave pasiskelbė po 20 a. paskutinio dešimtmečio pradžioje ten vykusio karo nusinešusio apie 30 tūkst. gyvybių. Tiesa jokia šalis, net Armėnija nėra oficialiai pripažinusi Kalnų Karabacho nepriklausoma respublika.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2020-09-30 15:01:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra vienintelis būdas - išvaryti ruskių karines bazes iš Armėnijos. Ten kur nėra ruskių armijos vyrauja taika. Kur tik ruskių armija ten Giltinė puotauja (Ukraina, Sirija, Armėnija, Libija, Moldova, Baltarusija).
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų