Ginkluoti pareigūnai Sibire sulaikė Jėzumi apsiskelbusį šarlataną

Daugiau nei tris dešimtmečius sektai vadovaujantis vyras kaltinamas pinigų pasisavinimu ir psichologinius smurtu prieš savo sekėjus. Tiesa, kodėl jis teisėsaugai užkliuvo tik dabar, nežinia.

Ginkluoti pareigūnai Krasnojarske į sraigtasparnį lydi Sergejų Toropą, geriau žinomą kaip Visarioną ir Paskutiniojo Testamento bažnyčios įkūrėją. Jo sekėjai 59-erių vyrą vadina „Sibiro Jėzumi“, o sveiko proto nepraradusieji – destruktyvios, kietu kumščiu valdomos sektos vadovu.

Sunkius nusikaltimus tiriantis Rusijos tyrimų komitetas be Visariono sulaikė ir du jo padėjėjus.

„Remiantis tyrimu, jie pelnėsi iš savo religinės veiklos, viliodami piliečių pinigus. Jie taip pat nuolat naudojo psichologinę prievartą. Dėl to, kad tai vyko ilgą laiką, kai kurių religinės organizacijos sekėjų sveikata rimtai pakriko“, – sako tyrimo atstovė Svetlana Petrenko.

Visariono įkurta bažnyčia skaičiuoja beveik tris dešimtmečius. Buvęs milicininkas ją įkūrė po to, kai žlungant komunizmui, patyrė apreiškimą ir apsiskelbė mesijumi.

Visariono sekėjai Sibire yra pastatę kelis kaimus. Jie yra vegetarai ir stengiasi kuo mažiau priklausyti nuo išorinio pasaulio, bando patys apsirūpinti būtinais daiktais, maistu.

Teisėsaugos akiratyje sektos lyderis atsidūrė šiemet. Dabar jį pareigūnai kaltina įsteigus neteisėtą religinę organizaciją ir jo sekėjams pridarius neatitaisomos finansinės ir psichologinės žalos.


Rašyti komentarą...
L
LinkevičiusTapinas
2020-09-23 07:30:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bėgam gelbėti savųjų...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų