Po gaisro Graikijos saloje – tūkstančiai nevilties apimtų gyventojų neturi prieglobsčio

Po Graikijos Lesbo saloje kilusio didžiulio gaisro pabėgėlių stovykloje, tūkstančiai nevilties apimtų prieglobsčio prašytojų ir toliau neturi, kur glaustis. Jiems trūksta maisto ir vandens, o miegoti tenka net kapinėse. Vokietija ir Prancūzija jau sutiko priimti šimtus stogo virš galvų neturinčių nepilnamečių, tačiau skaudi nelaimė dar karta priminė, Europą draskančius nesutarimus dėl bendros pabėgėlių priėmimo politikos.

Gaisro dūmai rūkstantys iš degėsiais virtusių palapinių karkasų – tai viskas, kas liko iš didžiausios Europoje pabėgėlių stovyklos, kurioje nuo karo ir negandų dar neseniai glaudėsi apie 13 000 pabėgėlių, daugiausia afganų.

Liepsnoms sunaikinus visą stovyklą, jau trečią naktį nelaimės ištikti žmonės priversti nakvoti tiesiog po atviru dangumi: greitkeliuose, stotelėse net kapinėse. Daugelis šeimų neturi net būtiniausių priemonių pasirūpinti vaikais ir savo higiena. Ką ir kalbėti apie priemones nuo koronaviruso. Be to, policija benamiais likusiems žmonėms neleidžia priartėti prie netoliese esančio miesto.

Ryte, pabėgėliams atvežus maisto, vaizdai Europos Sąjungoje, veikiau primena karo nusiaubtą Siriją ar kitą karo zoną. Žmonės desperatiškai bando gauti nors truputį maisto ir vandens.

„Labai blogai ir baisu. Nėra maisto, nėra vandens“, – sako pabėgėlė iš Afganistano Zanra.

Auganti humanitarinė krizė Graikijos Lesbo saloje, naujas išbandymas Europos Sąjungai, kurios narės jau ne vienerius metus nesugeba sutarti dėl vieningos pabėgėlių ir imigrantų priėmimo politikos. Šiandien iniciatyvą į savo rankas paėmusi ir Euroblokui pirmininkaujanti Vokietija skelbia, kad dešimt šalių visgi sutiko priimti 400-tus be tėvų saloje besiglaudusius nepilnamečius. Daugiau nei pusę atvykėlių žada pasidalinti pati Vokietija ir Prancūzija.

Vaikai ir paaugliai jau pradėti evakuoti iš salos. Nyderlandai taip pat pasisiūlė priimti 100 migrantų, kurių pusė būtų nepilnamečiai, tačiau kas laukia tūkstančių likusių saloje, lieka atviru klausimu. Nepaisant Vokietijos raginimų solidarizuotis, o Briuselio dirbti prie naujos pabėgėlių priėmimo tvarkos, Lenkija, Vengrija, Slovakija ir Čekija svetimtaučių žada nepriimti.

REKLAMA

„Svarbiausia, padėti ten esantiems žmonėms. Kuo greičiau suteikti pastogę ir žinoma suteikti išteklius. Aktyviai bendradarbiaujame su Graikijos vyriausybe“, – pasakoja Vokietijos vidaus reikalų ministras Horst Seehofer.

Tačiau, kol Berlyne minios ragina šalį priimti daugiau pabėgėlių, vietiniai Lesbo salos gyventojai ir valdžia priešinasi planams čia vėl įrengti laikinas stovyklavietes. Vietos gyventojai dėl to, net blokavo kelius.


Rašyti komentarą...
a
algis
2020-09-12 05:58:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
pabegelius grazinti i ju salis is kur atvyko ,europai uztenka savu rupesciu,uzsimane mat gyventi is pasalpu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų