JAV toliau nesuvaldomai plinta istoriniais vadinami miškų gaisrai

JAV vakaruose liepsnos pelenais pavertė ištisas gyventojų bendruomenes ir pasiglemžė jau mažiausiai šešių žmonių gyvybes. Gaisrininkai sako, kad dėl karščio bangos ir stipraus vėjo ugnį suvaldyti bus tik sunkiau, o žuvusiųjų daugės. Gelbėtojai negali įžengti į daugelį liepsnų siaubiamų rajonų.

San Fransiskas ryte patekėjus saulei labiau primena Marsą, negu žydru dangumi ir saulėtomis dienomis pagarsėjusį miestą. Apokaliptinę nuotaiką čia pagilina ir tai, kad mieste dėl visoje Kalifornijoje siautėjančių net 25 miškų gaisrų, daugelyje Valstijos vietų iš dangaus tarsi sniegas ėmė kristi pelenai.

Netoliese esantis Oaklando miestas atrodo tarsi diena būtų virtusi naktimi. Vietos gyventojai sako, kad dėl regioną užtemdžiusių dūmų sunku ne tik susiorientuoti laike, bet ir paprasčiausiai kvėpuoti. Kalifornijoje šiuo metu dega jau daugiau nei milijonas hektarų miško. Tai didžiausias per metus išdegęs plotas Valstijos istorijoje.

„Pažvelgus, kas darosi lauke, atrodo, kad atėjo paskutinio teismo diena. Galima drąsiai sakyti, kad vyksta kažkas labai negero, bet to akivaizdu, kad kvėpuoti šiuo oru tikrai nėra sveika“, – sako Oaklando gyventojas Carljuan Aderson.

Tuo metu kaimyninėje Oregono Valstijoje vietos gyventojų ašaros pamačius, kas liko iš viso jų užgyvento turto. Supleškėjus penkioms gyvenvietėms, pelenais virto šimtai namų. Pasak Valstijos gubernatorės tai gali būti didžiausi žmonių gyvybių ir turto praradimai dėl gaisrų per visą valstijos istoriją. Liepsnoms plintant itin greitai, kai kurie gyventojai evakuotis buvo priversti akimirksniu, tad liko tik su tuo ką buvo apsirengę.

„Pačiupau keletą dokumentų, keletą popierių ir panašiai. Viskas. Tai viskas kas man liko. Tai viskas kas man liko“, – pasakoja Oregono gyventoja Regina Hill.

Gaisrų sukeltų mirčių skaičius Amerikos Vakaruose tik ima ryškėti. Kol kas žinoma apie šešias mirtis. Viena jų yra vos vienerių metų berniuko, kuris žuvo, kai šeima bandė pabėgti iš liepsnų apimtų Vašingtono Valstijos apylinkių. Abu tėvai stipriai apdegė. Jų būklė kritinė.

Dar trys žmonės, kurių tapatybė nenustatyta, žuvo Kalifornijos šiaurėje, o du Santjamo kanjone Oregone: 12-kos metų berniukas ir jo močiutė. Tiesa, gelbėtojai neabejoja, kad čia žuvusių bus ir daugiau.

Visoje Vakarų pakrantėje iš namų evakuotis buvo priversti dešimtys tūkstančių gyventojų. O vien Kalifornijoje ugnis pažaboti bando 14 000 ugniagesių. Apie šimtą gaisraviečių visoje šalyje jau išdegino visai Kontektikuto valstijai prilygstantį plotą. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų