Gaisrai – ir šernams baidyti, ir atliekoms deginti

Kai ateina ruduo, Lietuvoje pakvimpa vėsa, drėgme, grybais ir... nuodingais dūmais! Šį sekmadienį TV3 laidos „Žalioji byla“ komandos reidas po laukuose ir pamiškėse liepsnojančius laužus atskleidė, kad nelegaliai deginamos ne tik pavojingos atliekos, bet ir tokiu būdu baidomi gyvūnai.

2

Reidas su Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnais. Pakeliui link ežero inspektoriai pastebi visureigį. Vidury laukų.

(2 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gaisrai – ir šernams baidyti, ir atliekoms deginti

Tokiais automobiliais paprastai po laukus važinėja medžiotojai. Tačiau vyriškio rankose šautuvo nematyti. Privažiavus arčiau gerklę ima graužti sprangūs nuodingi dūmai. Gaisras! Vidury laukų atvira liepsna dega plastmasės atliekos!

„Deginu šiukšles, šernus baidau! Kai šitais smirdi, jie nelenda į mano bulvių lauką“ – pareigūnams teisinasi ūkininkas Stepas.

Ponas Stepas guodžiasi, kad šernai kasmet jo sūnaus derlių sunaikina, o medžiotojai, anot jo, čia vengia užsukti. Todėl kartą per savaitę Stepas šernams štai tokią smardžią pirtį pakuria.

Tokia saviveikla ne tik gamtai kenkia, bet ir gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų: nuo kosulio iki vėžio. Aplinkosauginis pažeidimas užfiksuotas, nesudegintas šiukšles teks vežti į sąvartyną, o ūkininkams gresia įspėjimas arba bauda.

Reidas tęsiasi. Švenčionių rajonas, Skirlėnų kaimas, netoli Asvejos ežero. Inspektoriai vėl pastebi dūmus.

Atvira liepsna dega krūva atliekų. Tarp jų – ne tik šiferis ir padangos. Šalia – statinė neaiškaus skysčio. Jei ji įkais, gali nugriaudėti sprogimas ir gaisras išplis po visą mišką. Be to, netoliese gyvenvietė, būtina nedelsiant kviesti ugniagesius.

Akivaizdu, kad buvo padegta prieš keletą minučių, tačiau padegėjas spėjo pasislėpti. Paaiškėja, kad šioje vietoje įvairios atliekos dega nuolat. Automobilių dalys, seni baldai, tepalų talpos, statybinės atliekos. Nelegalus sąvartynas, kuriame gausu aplinkai pavojingų atliekų.

REKLAMA

Kas teršia ir nuodija Skirlėnus, ramų ir taikų miestelį? Gyvenvietėje gyvena kiek daugiau nei 100 žmonių. Mažuose miesteliuose žmonės gerai pažįsta vieni kitus.

Skirlėnų gyventojai tikina, jog šiukšles tvarkingai meta į konteinerius. Kai kurie iš jų turi skirtus atliekoms rūšiuoti. Be to, dukart per metus, seniūnija organizuoja stambiagabaričių atliekų išvežimą. Tad jokios prasmės baldus ar padangas vežti į mišką.

Sąvartynu virtęs sklypas priklauso vienai pensinio amžiaus Kauno gyventojai, jis buvo grąžintas pagal žemės gražinimo įstatymą. Bevertis, kaip kokia penkta koja šuniui – per sklypą eina elektros linija, todėl jokios veiklos jame vykdyti negalima, nebent uogas auginti. Tačiau parduoti ar išnuomoti sklypo, savininkė neskuba, todėl ir stūkso apleistas, nesaugomas, traukiantis teršėjus ir keliantis rimtą pavojų aplinkai.

„Žalioji byla“ sekmadienį, rugsėjo 13 dieną, 12 val. per TV3.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų