Įvyko azartiškas aukcionas, kuriame – dešimtis milijonų kainuojantys kūriniai

Azartiškas aukcionas, kuriame vyko dešimtis milijonų kainuojančių meno kūrinių dalybos. Aukciono „perliukas“ – beveik 400 metų skaičiuojantis Rembrandto autoportretas.

„Sotheby’s“ aukcionui pristatomas šis, beveik 400 metų skaičiuojantis olandų dalininko Rembrandto atvaizdas, kurį meistras nutapė pats. Tai – vienas paskutinių privačiose rankose likusių Rembrandto autoportretų, tad dėl jo vyksta įnirtinga kova, o paveikslo kaina auga kaip ant mielių.

„Autoportretas su rauktine apykakle ir juoda skrybėle“ yra vienas ankstyviausių iš 80 autoportretų, kuriuos dailininkas nutapė per savo gyvenimą. Jame Rembrandtas 26-erių, Amsterdame įsikūręs dailininkas, besimėgaujantis pirmąja savo darbų sėkme.

Po šešias minutes trukusios kovos Rembrandto paveikslą kolekcionierius iš Niujorko įsigijo už beveik 16 milijonų eurų.

Tiesa, šio aukciono paveikslas rekordininkas kitas. Tai – ispanų siurrealisto Miro abstrakcija „Moteris su raudona kepure“. Už jį sumokėta įspūdinga suma – 24,5 milijono eurų. Miro paveikslas tapo brangiausiu aukcionuose parduotu meno kūriniu šį sezoną.

Šiame „Sotheby’s“ aukcione parduotų kūrinių vertė perkopė 160 milijonų, o iš viso šią vasarą „Sotheby’s“ uždirbo jau daugiau nei milijardą eurų.


Rašyti komentarą...
m
mimoube
2020-07-31 19:52:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pažinčių svetainė suaugusiеms, norintiеms susirasti pаrtnęrį, nоrintiеms pašimyleti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų