Kaune gydytas iš penkto aukšto iškritęs katinėlis: ne visada šie nusileidžia sėkmingai

Veterinarijos gydytojai Kaune gelbėjo iš penkto aukšto išmestą mažą kačiuką. Jauno gyvūnėlio krytis baigėsi palyginti sėkmingai – jis atsipirko lūžiais. Ir nors liaudyje sakoma, katės apdovanotos devyniais gyvenimais, esą krisdamos iš didelio aukščio jos moka nusileisti sėkmingai, medikai sako, kad tai ne visada tiesa. Kačių sugebėjimus šokinėti iš didelio aukščio ilgus metus netgi tiria mokslininkai.

Veterinarijos gydytojo Paulius Morkūno rankose tik keturių mėnesių kačiukas. Jo istorija vos nesibaigė mirtimi – kai šį mažylį iš penkto aukšto atsitiktinai ar ne išmetė vaikas.

„Katinas yra patyręs daugybinius sužalojimus yra lūžę dubens kaulai ir bus reikalinga operacija. Viso ten nebūtų atsitikę, jei ne žmogaus ranka, prieš vieną dieną jį žmogus- vaikas, nepilnametis išmetė šitą gyvūną iš 5 aukšto. Pamatė kiti žmonės atnešė į kliniką“, – sako „Ruminavet“ klinikos veterinarijos gydytojas Paulius Morkūnas.

Toks žiaurus elgesys pribloškė specialistus. veterinarijos klinikoje prasideda sudėtinga katinėlio operacija. Specialistams tenka pašalinti dalį kaulo.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaune gydomas iš penkto aukšto iškritęs katinėlis: ne visada šie nusileidžia sėkmingai

„Šlaunikaulio galva visiškai išnirusi ir ko gero ją rieks pašalinti, kad gyvūnas ateitį galėtų vėl vaikščioti“, – pasakoja P. Morkūnas.

Ir nors kaip sakoma, katės turi devynis gyvenimus, tad dažnai išvengia sunkių pasekmių net ir po kritimų iš didelio aukščio, pasak specialistų, laimingai tokie skrydžiai baigiasi, jei apačioje smėlis ar minkšta žemė. Kaip nutiko ir operuojam katinėliui.

REKLAMA

„Šitą gyvūną gelbėjo tik tiek, kad jis jaunas, ir nusileido ant minkštos dangos, nes jei būtų asfaltas tai mes čia neoperuotumėm, nes nebūtų ką operuoti – tai laimės kūdikis“, – teigia P. Morkūnas.

Katės mėgsta vaikštinėt balkonų atbrailomis ar palangėmis, tad irgi pačios dažnai nukrenta iš didelio aukščio, ir lieka gyvos.

Mokslininkai tai tyrinėja jau daugybę metų. Pastebėta, kad jei katė krenta iš aukštai – ji sugeba pasisukti ar net persiversti, kad žemę pasiektų tik pėdutėmis. Galūnes ji leisdamasi išskečia taip, kad išeina tarsi parašiuto efektas, ir leidžiasi ji laviruodama uodega. Katės pusiausvyrą puikiai reguliuoja vidinėje ausyje esantis vestibiulinis aparatas. Kačių kojos ilgos ir raumeningos, tad suveikia kaip smūgio amortizatoriai.

Mokslininkai sako, kad pagal savo svorį katės turi gana didelį kūno plotą, jos krisdamos išvysto sąlyginai mažą greitį – tad dar ir šis faktorius lemia sėkmingus kačių „skrydžius“. Katė taip tarsi „pergudrauja“ žemės trauką. Yra faktų, kai net iš 300 metrų dangoraižio Amerikoje nukritusi katė atsipirko tik menkais nubrozdinimais.

Kaune operuotą katinėlį nuo tragiškos baigties, matyt, ir išgelbėjo visos šios gamtos katei dovanotos gudrybės, tačiau pas senuosius šeimininkus jis jau nebegrįš

„Pakalbėjus su žmonėm ir paklausus ar suteikus katinui gydymą atlikus operaciją – galima užkirsti kelią, kad tokia situacija nepasikartotų – atsakymas iš žmogaus buvo – deja, kad ne“, – kalbėjo P. Morkūnas.

Tad gyvūnėlis lieka klinikoje, o kai pasveiks ir sustiprės – šiam rusvaplaukiui specialistai ieškos naujų namų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų