Maskvoje sulaikytas buvęs žurnalistas, kaltinamas valstybės paslapčių išdavimu

Maskvoje sulaikytas ir valstybės paslapčių išdavimu apkaltintas žinomas buvęs žurnalistas Ivanas Safronovas. Jaunas žurnalistas rašė jautriomis politikos ir karybos temomis, o prieš metus su kolegomis atskleidė ir Egipto planus pirkti rusiškų karo lėktuvų, straipsnį tuomet teko pašalinti. Safronovo kolegos sako, kad su atvirai kalbėjusiu žurnalistu Kremlius bando susidoroti.

Pirma prie buvusio žurnalisto Ivano Safronovo prišoka du kaukėti pareigūnai. Užlaužia rankas. Tuoj pat pasirodo ir trečias pareigūnas. Buvęs žurnalistas apieškomas: pareigūnai iš jo kišenių traukia raktelius, cigaretes, pirštines ir kaukę.

Šiuo metu Ivanas Safronovas dirba Dmitrijaus Rogozino – „Roskosmos“ agentūros vadovo patarėju informacinės politikos klausimais, bet, anot FSB, sulaikymas nesusijęs su dabartine jo veikla.

Prie savo namų sulaikytas buvęs žurnalistas, anot FSB, vykdė vienos iš NATO šalių spec. tarnybų užduotį: rinko ir perdavė valstybinę paslaptį sudarančius duomenis apie Rusijos karinį-techninį bendradarbiavimą, gynybą ir saugumą.

REKLAMA

„Jis kaltinamas valstybės išdavyste ir slaptų duomenų perdavimu užsienio žvalgybai. Apie tai kalbama išplatintame saugumo pranešime. Kiek mes žinome, tai niekaip nesusiję su žurnalisto darbu, kurį prieš tai dirbo Ivanas Safronovas“, – sako Kremliaus atstovas Dmitrij Peskov.

Buvusio žurnalisto sulaikymas iš karto sukėlė jo kolegų pasipiktinimą, esą su juo bandoma susidoroti už tai, kad rašė Kremliui jautriomis temomis.

Pavyzdžiui 2019 m. dienraščiui „Kommersant“ net teko pašalinti vieną iš Safronovo su kolega rašytų straipsnių apie Egipto planus pirkti Rusiškų karo lėktuvų Su-35. Vašingtonas tuomet Egiptui pagrasino sankcijomis, jei sutartis bus įvykdyta.

Sužinoję apie buvusio kolegos sulaikymą, Maskvoje prie FSB būstinės ir čia pat esančio kalėjimo – vadinamojoje Lubiankoje – pradėjo rinktis piketuojantys žurnalistai.

Žurnalistų sulaikymo vaizdus platina nepriklausomas dienraštis „Meduza“, kurio buvusios korespondentės bute šiandien taip pat atliekama krata. Krečiami ir kiti žurnalistai. Rusijoje žodžio laisvės, panašu, kuo toliau, tuo mažiau.

Teisėsauga į apklausą šiandien lydi ir Piotrą Verzilovą – Kremliaus kritiką, Pussy Riot aktyvistą ir naujienų portalo Mediazona leidėją. Vyras užsitraukė jėgos struktūrų nemalonę dalyvavimu nesankcionuotuose protestuose ir akcijose. Rusijos jėgos struktūros dabar kabinasi prie vyro, esą jis nepranešė turintis Kanados pilietybę, tad jam dabar gresia nemalonumai.

O štai teisme Pskove sprendimo laukia žurnalistė Svetlana Prokopjeva – ji taip pat užsitraukė nemalonę už Kremliui nepatikusią informaciją.

Rašydama apie 2018 m. sprogdinimus FSB būstinėje Archangelske žurnalistė susiejo paauglio sprendimą susisprogdinti FSB su politiniu klimatu Rusijoje, susiformavusiu valdant Vladimirui Putinui.

Valstybės kaltintojas už neva „terorizmo teisinimą“ prašė ją uždaryti už grotų 6 metams ir dar 4 metus neleisti dirbti žurnaliste. Bet vietoj to jai skirta daugiau nei 6000 € bauda.

„Tai, kad iš čia išeinu, o ne esu išvežama – tai dėka jūsų visų. Jūs neįsivaizduojate, kaip aš jums dėkinga“, – kalbėjo žurnalistė Svetlana Prokopjeva.

Svetlana Prokopjeva žada skųsti sprendimą. O prie teismo susirinkę žmonės jai iškart surinko maždaug dešimtadalį teismo skirtos baudos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų