Italijoje – rekordinė narkotikų siunta: 14 tonų amfetamino verta milijardo eurų

Italijos Salerno uoste sulaikyta rekordinė narkotikų siunta verta viso milijardo eurų. Net 14 tonų amfetamino Italiją pasiekė iš Sirijoje veikiančių „Islamo valstybės“ teroristų.

Tokio dydžio narkotikų siunta pasaulyje sulaikyta pirmą kartą. Italijos pareigūnai ją aptiko trijuose į Salerno uostą atplukdytuose pramoniniuose konteineriuose. Juose net 14 tonų amfetamino – iš viso 84 milijonai vadinamųjų „Captagon“ tablečių, kurių vertė maždaug milijardas eurų. Šis krovinys Europą pasiekė iš Sirijos, o narkotikų gamintojas – teroristinė „Islamo valstybė“. „Captagon“ yra sintetinis centrinės nervų sistemos stimuliantas, kuris sukelia euforiją, suteikia energijos pliūpsnį ir gali sukelti haliucinacijas.

Ši Artimuosiuose Rytuose populiari amfetamino rūšis dar vadinama „džihadistų narkotiku“. Jo pavartoję teroristai pasijaučia esantys neįveikiami. „Captagon“ amfetaminas „džihadistų narkotiku“ vadinti pradėtas po to, kai pareigūnai jo aptiko kruvinus išpuolius Paryžiuje prieš penkerius metus įvykdžiusių teroristų slėptuvėse.

Šiuo metu Sirija yra didžiausia amfetamino gamintoja pasaulyje, o „Islamo valstybė“ savo teroristinę veiklą finansuoja daugiausia iš šių Sirijoje pagamintų narkotikų kontrabandos. Tai – ne pirmas kartais, kai Salerno uoste sulaikoma narkotikų siunta iš Sirijos. Prieš dvi savaites pareigūnai drabužių siuntoje surado beveik tris tonas hašišo ir milijoną „Captagon“ tablečių.


Rašyti komentarą...
K
Koks skirtumas?
2020-07-01 22:46:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai kad ne lietuvoje rado nes dar terroristu reiketu bijot vaiksciot.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų