Tragiškos Joninės Lietuvoje – per parą nuskendo 4 žmonės

Tragiškos Joninės Lietuvoje – vandens telkiniuose per parą nuskendo 4 žmonės. Kaune, Lampėdžių karjere, narai jau be gyvybės ženklų ištraukė užsienietį. Nigerijos pilietis nuskendo draugų akivaizdoje, o Panevėžyje tragiškai baigėsi veteranų pasirengimas baidarių varžyboms.

Liudininkai Lampėdžiuose pasakoja matę, kaip jaunuolis šoko nuo tiltelio, panėrė, iškilo, lyg sumojavo rankomis, bet vėl paniro ir pradingo po vandeniu. Vaikinas nespėjo net šūktelėti, tad kiti poilsiautojai sako, apie įvykusią nelaimę supratę tik pasirodžius specialiosioms tarnyboms.

„Ilgai ieškojo, ilgai jis buvo paniręs. Net keista, kad jis nuskendo, nes taip viskas ramu buvo, jokios panikos iš žmonių nebuvo. Jokio sujudimo, įprastai maudėmės, tada atvažiavo gaisrininkai, greitoji, policija, niekas nesupratom, kas ką tik įvyko“, – pasakojo įvykio liudininkas.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lampėdžių ežere nuskendo jaunuolis

Į nelaimės vietą prie irklavimo bazės atvykę narai dvidešimt metrų nuo kranto ir maždaug 4–5 metrų gylyje žolėse aptiko vaikiną. Narai ištraukė jaunuolį ant tiltelio. Medikai dar bandė jį gaivinti, bet nesėkmingai.

Aiškėja, kad nuskendo 23-ejų vaikinas. Jis Nigerijos pilietis, į Kauną buvo atvykęs studijuoti.

Prie vandens karštą Joninių popietę poilsiavo gausus būrys bičiulių, visi jie užsieniečiai studentai. Nuskendus draugui, juos ištiko šokas, medikų pagalbos prireikė dviem merginoms.

Dar viena skaudi nelaimė nutiko Panevėžyje. Čia irklavimo varžyboms ruošėsi veteranai. Laisvadienį intensyviai treniravosi Nevėžyje, plaukiojo baidare. Vienas jų – 52-ejų irkluotojas staiga sukniubo ir baidarė vertėsi. Abu vyrai iškrito. Porininkas dar bandė gelbėti nelaimėlį, tačiau nesėkmingai.

REKLAMA

„Atvykus ugniagesių gelbėtojų narams, jie rado du žmones, vienas laikė kitą. Paaiškėjo, kad baidarininkas blogai pasijautė, todėl jį ištiko mirtis. Padėjo ištraukti, todėl, kad ten upė buvo gana sekli, bet buvo daug dumblo ir pačiam žmogui ištraukti kolegą buvo labai sudėtinga“, – teigė Panevėžio ugniagesių atstovė Vita Vaiginytė.

Tragiškos Joninės Lietuvoje – vandens telkiniuose per parą nuskendo 4 žmonės

Tą pačią dieną iš tvenkinio Pakruojo rajone ir upės prie Rietavo ištraukti dar du skenduoliai. Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento specialistų, šios Joninės – vienos tragiškiausių Lietuvoje. Skęstančiųjų skaičius visada išauga prasidėjus karščiams.

„Paskutiniu metu pikas ankstėja ir jau birželio mėnesį šių metų yra keturiolika skenduolių“, – situaciją visoje Lietuvoje komentavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Aurimas Gudžiauskas.

Iš viso vandens telkiniuose šiemet jau nuskendo 59 žmonės, pernai buvo ištraukta vienu mažiau. O štai traumų vandenyje, ypač sunkių, padidėjimo medikai kol kas šį birželį sako nėra užfiksavę.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2020-06-25 18:14:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur tada buvo spec. Tarnybos??
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų