Už šventinį Joninių vainiką negaili ir 8 eurų

Smagus prieššventinis šurmulys Aukštaitijos turguje. Joninių proga čia prekystaliai nukloti pačiais gražiausiais vainikais, lauko gėlėmis ir puokštėmis.

Čia pat ąžuolo lapų vainiką pinanti pensininkė Irena nuo ankstaus ryto vien jais ir prekiauja.

„Čia pripinta jau yra 11. Vieni nori, kad papuošta būtų, nors kiek įpinta, kiti nori taip, na, va, visokių. Na, labai gražu su pinavijomis“, – sako pensininkė ir džiaugiasi, kad graži tradicija kasmet sveikinti Jonus ir Janinas nepraranda populiarumo.

O vainikų kainos įvairios. Nuo 4, 5 iki 8 eurų, priklauso nuo puošybos elementų ir dydžio. 

Štai užkietėjęs grybautojas Vytautas, kol miške nėra grybų, kasmet traukia į ąžuolų giraitę rinkti žaliavos.

Jis vyriškai krūtinei papuošti skirtus ąžuolo vainikus parduoda po 6 eurus, tačiau pirkėjų, norinčių nudžiuginti varduvininkus, netrūksta.

„Aš iš ryto nupyniau nuo pusės 6 val. priskyniau 8 vainikus. Ir dabar vėl reikia važiuoti į mišką. Trūksta vainikų, daug Jonų, Janinų, – sako jis. – 4 eurai, nedaug, pernai 8 eurai buvo, va jau ponia žiūri, va šito labai norit, kvepia liepomis.“

Norinčių nudžiuginti varduvininkus išties netrūksta. Ko bepaklausi, visi turi ką sveikinti, o kai kuriems varduvininkams Joninės lyg antras gimtadienis.

Beje, Joninių diena jau yra viena minute trumpesnė, tad jos išvakarės yra paskutinė proga pasidžiaugti šviesiausiu metų laiku – ilgiausia metų diena ir trumpiausia naktimi.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų