Ukmergėje mirė dar 3 žmonės, bet artimieji kūnų neatgauna: laukiama tyrimų dėl koronaviruso

Ukmergėje mirė ir dar 3 garbaus amžiaus ligoninės pacientai, kurių koronaviruso testai dar nepadaryti nuo savaitgalio, tad, ar jie irgi viruso aukos, kol kas dar nežinia. Situacija Ukmergėje ypač rimta, mat virusas ten įsisuko į ligoninės slaugos skyrių, kur paguldyti seni, ligoti pacientai. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atviras, jei situacija prastės, visa Ukmergė gali tapti izoliuota.

„Noriu išreikšti nuoširdžią užuojautą artimiesiems ir giminaičiams. Deja, bet skaičius užsikrėtusiųjų ir ligoninėse gydomų asmenų auga“, – sako ministras A. Veryga.

Lietuvoje trečiadienį pasipylė kornaviruso mirties atvejai. Antradienio vakarą Santaros klinikose mirė moteris, kuri anksčiau gulėjo Ukmergės ligoninėje. Ryte A. Veryga patvirtino dar 1, jau 3 atvejį, pačioje Ukmergės ligoninėje, ten COVID-19 infekcija po mirties diagnozuota anksčiau mirusiam slaugos skyriaus pacientui. 4 atvejis Panevėžyje, kur mirė verslininkas, grįžęs iš kelionės Pietų Afrikos Respublikoje.

Panevėžio ligoninė mirties aplinkybių nedetalizavo, tik pareiškė užuojautą.

„Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje mirė pacientas, kuriam buvo diagnozuotas koronavirusas COVID-19. Pacientas mūsų ligoninėje buvo gydomas nuo kovo mėnesio 12-os dienos, priklausė rizikos grupei, turėjo nemažai gretutinių ligų.“

Mirties aplinkybes ligoninė žada plačiau komentuoti ketvirtadienį, tačiau Seimo narys Antanas Matulas, kurio sūnus Panevėžio ligoninėje bandė išgelbėti verslininko gyvybę, jau dabar aiškina, kad mirties esą buvo galima išvengti, jei nuo pirmos ligos dienos panevėžiečiui būtų buvęs atliktas koronaviruso testas.

REKLAMA

„Galimai būtų buvę galima, jeigu medikams būtų buvę leidžiama nustatyti aiškią diagnozę. Medikai būtų šiek tiek kitaip jį gydę. Kai kuriems medikams net buvo žinoma, iš kur jis grįžęs, kad keliavo į PAR, po to į Turkiją. Ir net keli medikai galimai keliavo kartu į tą šalį verslo ar kitais reikalais. Ir va turim tokią situaciją, kada paskutinę 5 naktį, jau tada anesteziologai, kiek aš žinau, tiesiog gelbėjo žmogų, nežinodami, kuo serga“, – pasakoja Seimo narys A. Matulas.

Tiesa, anot A. Verygos, daugiausia problemų sukelia situacija ne Panevėžyje, o Ukmergėje.

Ukmergė kelia didžiausią nerimą ir, matyt, priklausys nuo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų atlikto epidemiologinio vertinimo. Jeigu kaip židinys galėtų būti identifikuota pati ligoninė ir galim daugiau mažiau atsekti asmenis, kurie turėjo kontaktus, ir užtektų ligoninei imtis priemonių, tai bus viena situacija, bet jeigu, jų vertinimu, tas užkratas galėjo išplisti tikrai labai plačiai, tai, matyt, kad tai galėtų tapti vienu iš pirmųjų miestų, kuriam galėtų būti svarstomas griežtesnės karantino sąlygos.“

Ukmergės miesto situacija neeilinė, ten koronavirusas išplito ligoninėje, pilnoje pagyvenusių ligotų pacientų, gulinčių slaugos skyriuje. Dėl to miesto administracija nelinkusi sakyti, kad gyvybes pasiglemžė būtent koronavirusas.

„Apie tas mirtis aš kalbėčiau kitaip, tikrai numirė ne nuo koronaviruso. Visi 3, kuriems yra nustatytas teigiamas testas, testas paimtas po mirties, visi priklauso labai didelės rizikos grupei, įsivaizduokit, kad jie sirgo sunkiomis lėtinėmis ligomis. Vienas sirgo 4-os stadijos onkologine liga, kitam nustatytas inkstų nepakankamumas, pirmai mirusiai širdies nepakankamumas“, – kalbėjo Ukmergės miesto administracijos direktorius Darius Varnas.

REKLAMA

Situaciją dar labiau aštrina negyvų pacientų kūnai, kurie kaupiasi Ukmergėje, be 3 jau nustatytų atvejų ligoninėje, nuo savaitgalio, anot savivaldybės, mirė dar 3 asmenys, jų kūnų artimiesiems negalima atiduoti, nes tyrimai dėl COVID-19 infekcijos iki trečiadienio kažkodėl vis dar nėra baigti. Anot savivaldybės, mirusieji ištisas dienas saugomi patalogijos centre.

„Kūnai gulės tiek, kiek galės gulėti, kol gausim testo atsakymus, nes yra karantino sąlygos. Tikrai norėtumėme, kad viskas vyktų greičiau. Šiandien kalbėjom su Sveikatos apsaugos ministerija, derinam visus šituos reikalus“, – sako D. Varnas.

„Negaliu sukonkretinti, o dėl situacijos su pacientais, kaip ir dėl ko ištiko mirtis, atsakys Sveikatos apsaugos ministerija“, – pasakoja premjeras Saulius Skvernelis.

Situaciją stebintys ligoninės darbuotojai taip pat nori kuo greičiau išsitirti.

„Šiai dienai mes jau turėjom parsivežti testus. Mes atliksim 100 procentų visiems slaugos skyriaus pacientams, visiems 100 procentų dirbantiems gydytojams ir likusius testus panaudosime karantinuotiems gydytojams“, – teigia D. Varnas.

Beveik 100 pacientų vis dar turinti ligoninė trečiadienį dar veikė. Anot savivaldybės, įstaiga veiks tol, kol bus sveikų, dirbti galinčių gydytojų. Anot Verygos, tiek ligoninės, tiek Ukmergės izoliavimo klausimus spręs visuomenės sveikatos centras, kuris šiuo metu vertina Ukmergėje susiklosčiusią situaciją.


Rašyti komentarą...
N
Nesvarbu
2020-03-25 21:02:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam tas tyrimas reikalingas žmonės mirė.
Atsakyti
0

D
Darius
2020-03-25 21:20:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klounu armija, tyrimas padaromas yra per para, o cia dabar nepadarytas nuo savaitgalio, nu zodziu esme tokia kad senukus numete i sona ir mirkit jus, jums laiko nera, apmaudu
Atsakyti
0

K
Kristina
2020-03-25 21:39:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu Kas darosi kur ritosi pasaulis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų