Vasario 16-osios proga lietuviai šluoja atributiką: nuo didžiulių trispalvių iki pakabukų

Iki Vasario 16-osios likus kelioms dienoms tautiečiai tiesiog šluoja tautišką atributiką. Perkamos ne tik didžiulės trispalvės,  bet ir įvairūs pakabukai, ženkliukai. Prekybos centrų atstovai tikina, jog pardavimai išaugę kelis ir net keliasdešimt kartų. O artėjant valstybės atkūrimo dienai iškelta ir didžiausia šalyje trispalvė. Prieš Vilniaus televizijos bokšto plevėsuoja sodo sklypo dydžio vėliava.

Apniukusią popietę prie Vilniaus televizijos bokšto rinkosi mokiniai, skautai, patriotiškai nusiteikę vilniečiai, nes čia į viršų kilo didžiausia šalyje trispalvė. Oras susirinkusiųjų nelepina – įsilynoja, o temperatūra siekė vos du laipsnius šilumos. Išsirikiavę skautai – su tokiam orui visai nepritaikytais drabužiais, vasariniais sijonais bei marškiniais. Merginoms akivaizdžiai šalta, tačiau jos sako, jog šildo paties renginio svarba ir artėjanti Vasario 16-oji.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vasario 16-tosios proga lietuviai šluoja atributiką: nuo didžiulių trispalvių iki pakabukų

„Buvo tekę eiti į žygį, kai buvo tikrai šalta ir labai lijo, tai buvom šlapi, sušalę. Svarbiausia buvo draugai šalia ir šilta viduj.Visi susirinkusieji skaičiuoja iki 10-ies ir didžiulė 540 kvadratinių metrų ploto vėliava pamažu kyla link bokšto viršūnės. Choras gieda tautinę giesmę“, – sakė skautė Karolina.

REKLAMA

Trispalvės akciją „Lietuvos vėliava“ globojantis premjeras Saulius Skvernelis džiaugėsi, jog tautiečiai vėliavas iškelia ne tik per valstybines šventes. O ir nemalonus oras nesutrukdė ceremonijai – esą svarbiausios datos ateina nesirenkant oro sąlygų.

„Trispalvė tapo ne pareigos ženklu, ne valdžios kažkokiu nurodymu, bet mūsų širdies dalimi, kuria parodome pasididžiavimą mūsų valstybe“, – pasakojo premjeras Saulius Skvernelis.

Pirmą kartą didžioji trispalvė ant televizijos bokšto suplazdėjo 2018 metais, minint valstybės atkūrimo šimtmetį. Kaip ir tąkart jos išmatavimai įspūdingi – 18 metrų plotis bei 30 metrų ilgis. O pakėlimo aukštis – 150 metrų. „Telecentro“ generalinis direktorius tikisi, kad įprasto sodo sklypo dydžio vėliava atlaikys tokius orus.

„Turime padarę tam tikrus skaičiavimus ir ketvirtadienį ribinis oras buvo – apie šeši metrai per sekundę, o viršuje ir daugiau. Žiūrėsime, jei pradės plyšti, turėsime nuleisti“, – teigė „Telecentro“ generalinis direktorius Remigijus Šeris.

Panašu, kad trispalvės artėjant Vasario 16-ajai kils ne tik greta valstybinių įstaigų, mokyklų, tačiau ir daugelio gyventojų namuose.

Lietuvos paštas praneša, kad tautiečiai tiesiog sprogsta tautiškumu ir prekyba vėliavomis išaugo bent kelis kartus. Štai per praėjusią savaitę jų parduota 710 vienetų. Įvairius ornamentus žmonės naudoja ir siųsdami siuntas į užsienį, kad štai ir tokias pakavimo dėžės ar geltonai, žaliai, raudonas juostas.

„Šiemet populiariausias daiktas yra popierinės vėliavėles. Jų pardavėme keturis kartus daugiau nei pernai. Ir net tautinė austa juosta dovanų pakavimui šiemet taip populiari su 77 procentų augimu“, – kalbėjo rinkodaros pardavimų vadovas Norbertas Žioba.

Tautinę atributiką nuo prekystalių žmonės šluoja ir prekybos centruose. „Rimi“ atstovė Renata Keršienė sako, jog palyginus su praėjusiais metais pardavimai išaugo tris kartus.

„Vėliavos yra tarp populiariųjų prekių, žinoma labiausiai populiarūs yra smulkūs daiktai. Pakabukai, ženkliukai, vėliavos formos, neužmirštuolės formos ženkliukai“, – sako R. Keršienė.

„Maximos“ atstovai tikina, kad didžiausias prekybos tokiais atributais bumas buvo prieš dvejus metus – švenčiant šimtmetį, tačiau tuomet pakilusi banga pradėjo virsti tendencija.

„Palyginus su praėjusia savaite šią savaitę per keturias dienas pardavimai išaugo apie 30 kartų vėliavų. Populiariausia yra valstybinė vėliava, didžioji, ji pagaminta Lietuvoje“, – pasakoja „Maxima“ atstovė Rima Aukštuolytė.

Ir išties, Lietuvoje parduodamos trispalvės gaminamos mūsų šalyje, tačiau štai tokie pakabukai, pieštukai su Lietuvos simbolika atkeliavo iš Kinijos. Na, o pliušinius žaisliukus su užrašais „Aš mylių Lietuvą" gamina mūsų kaimynai latviai.


Rašyti komentarą...
C
Cha cha cha
2020-02-15 11:05:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matosi kad furos nespėja vežioti
Atsakyti
0

C
Cha cha cha
2020-02-15 11:05:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matosi kad furos nespėja vežioti
Atsakyti
0

O
Oo
2020-02-15 12:30:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šlkštu skaityti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų