Savivaldybės akibrokštas Vilniaus istorinėse kapinėse: klaidą suskubta taisyti

Į konteinerius prie kapinių galite mesti maisto atliekas, o štai šiukšlių nuo artimųjų kapų – ne. Tokį akibrokštą Vilniaus valdžia surengė prie istorinių sostinės rasų kapinių. Ant konteinerių puikuojasi nuorodos, kad negalima į juos mesti ir karštų pelenų. Iš kur jie gali atsirasti kapinėse mįslė ir patiems valdininkams. Turistai  stebisi ir tuo, kad buitinių atliekų konteineriai įrengti ir visai netoli nuo Lenkijos vadovo Juzefo Pilsuckio širdies kapo. Esą tai nepagarba ne tik šiai istorinei asmenybei, bet ir visiems mirusiems. 

Nuo takelių sniegą valo Rasų kapinių darbuotoja. O jau netrukus pasirodo pirmieji lankytojai. Mokiniams istorijos pamoką čia pat kapinėse surengė Avižienių mokyklos istorijos mokytojas.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Savivaldybės akibrokštas Vilniaus istorinėse kapinėse: klaidą suskubta taisyti

„Artėja valstybinė šventė. Ir su savo mokiniais atvažiavome pagerbti Jono Basanavičiaus kapo. Kaip tokio žmogaus, kuris prisidėjo prie nepriklausomybės atkūrimo“, – sako istorijos mokytojas Marijan Buinickas.

Tiesa, pedagogas neslepia nuostabos – kapinių prieigos neturėtų būti taip gausiai apstatytos konteineriais. Dar labiau jį ir nustebina, kad naujutėlaičiai, dar dažais kvepiantys konteineriai, stovi kapinių prieigose skirti net ne kapinių atliekoms.

REKLAMA

„Čia, pasirodo, gali kiekvienas ateiti, pravažiuojantis, praeinantis, iš savo namų atnešti ir čia padėti. Tai čia truputį ne vietoje. Čia tokia istorinė vieta, mes ateinam pagerbti, pabūti su tais žmonėmis, manyčiau, juos (konteinerius – red. past.) reikia perkelti kažkur tai.“

Istorinės vietos lankytojus prajuokina ir ant konteinerių priklijuota nuoroda su draudimais. Ant jų priklijuotas lipdukas, ko negalima mesti į šiuos konteinerius: karštų pelenų, kapinių žaliųjų atliekų, teritorijų tvarkymo atliekų.

Tiesa, nurodymas nemesti čia karštų pelenų nustebina net ir savivaldybės atstovą.

„Man keista, iš kur galėtų atsirasti karšti pelenai. Karštas vaškas – aš suprantu. Bet karšti pelenai, tai nežinau, ką čia reikia deginti, kad pelenai atsirastų“, – pasakoja savivaldybės atstovas Darius Daunoras.

Tik ką pagerbę Pilsuckio kapą turistai iš Lenkijos sako, kad net ne konteinerių gausa juos stebina. O tai, kad vos už keliasdešimties metrų nuo Juzefo Pilsuckio širdies kapo miesto valdžia žmonėms įrengė vietą mesti buitines atliekas.

„Manau, kad tai mirusiųjų pagerbimo vieta, istorinė vieta, buvimas su mirusiais. Tad man atrodo, kad šie konteineriai truputį ne vietoje. Manau, kad čia turėtų būti tik kapinių atliekoms skirti konteineriai. Tai, ką išmetame nuo kapo“, – teigia turistė Gražina.

Savivaldybės kultūros paveldo apsaugos poskyrio vedėjas sako, esą savivaldybė pripažįsta – įsivėlė klaida. Konteineriai čia tikrai buvo planuoti kapinių, bet ne atliekoms.

„Na, įvyko toks nesusipratimas ir atsirado lentelės, kad jie skirti mišrioms komunalinėms atliekoms mesti“, – kalbėjo D. Daunoras.

Paaiškėja, kad į tik ką įrengtus konteinerius šiuo metu iš viso niekas negali būti metama. Jie dar nepriduoti. Nors jokio įspėjimo, kaip sako lankytojai, čia nėra. Ir čia savivaldybė prisipažįsta klydusi.

„Na, elementari žmogiška klaida. Kas nedirba, tas neklysta. Labai gerai, kad tai buvo pastebėta. Vakar nepastėbėjau, atliekų buvo, bet pilni buvo. Bet dabar bandysim padaryti taip, kad komunalinių atliekų nemestų. Išvežti, sutvarkyti, pakabinti spyną ir laukti, kol tie darbai Rasų kapinių tvarkybos bus priduoti“, – sako D. Daunoras.

O už šią klaidą turės sumokėti mokesčių mokėtojai, mat savivaldybė šiukšles veš miesto sąskaita. Valdininkai priduria, kad artimiausiu metu susės ir spręs kitą problemą – ką daryti su pačiais konteineriais, pritaikytais butinėms atliekoms, bet ne kapinių šiukšlėms. Ar bus keičiami, ar palikti tie patys, paaiškės liepą, kai bus baigti Rasų kapinių tvarkymo darbai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų