Filipinuose gyvenanti lietuvių pora pasidalijo įvykiais po ugnikalnio išsiveržimo

Filipinuose milijonams žmonių pavojų keliantis Taalio ugnikalnis ir toliau spjaudosi pelenais bei lava. Su nuožmia stichija susidūrė ir ten gyvenanti lietuvių pora. Vos už 40-ies kilometrų nuo ugnikalnio įsikūrę mūsų tautiečius labiausiai nustebino viską nuklojęs vulkaninių pelenų sluoksnis.

Nykštukinis, tačiau labai pavojingas, – Taalio ugnikalnis Filipinų gyventojams ramybės neduoda jau trečią dieną. Kol kas jis nė neketina nurimti ir į dangų spjaudosi milžiniškais vulkaninių dulkių debesimis.

Jų stulpas kyla į dviejų kilometrų aukštį. Iš ugnikalnio veržiasi ir pusės kilometro aukščio lavos fontanai. Jau pusmetį Filipinuose gyvenanti lietuvių pora – Raminta ir Robertas – sako tokios patirties dar neturėję. Besiveržiantį ugnikalnį ir it sniegą krintančius vulkaninius pelenus jie matė pirmą kartą.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Filipinuose gyvenanti lietuvių pora pasidalijo įvykiais po ugnikalnio išsiveržimo

„Kai išsiveržė ugnikalnis, kaip tik buvome 15 km atstumu nuo jo. Buvo sekmadienis, važiavome namo iš kurorto ir kairėje pusėje pamatėme didžiulį pelenų stulpą, pakylantį į dangų. Tai vaizdas buvo tikrai labai įspūdingas“, – sako lietuvė Raminta.

REKLAMA

„Pirmieji jausmai buvo toks nustebimas, netgi susižavėjimas, juk ne kasdien tenka matyti kylantį pelenų stulpą ir pavojaus jausmo nejutome. Supratome, kad situacija rimta, kai po poros valandų pradėjo kristi pelenai iš dangaus“, – pasakoja lietuvis Robertas.

Vos prieš kelias valandas lietuvio filmuotuose vaizduose matyti, kad pelenus nuo ugnikalnio vis dar neša į aplinkinius miestus ir gyvenvietes. Aplinką nukloja vis storesnis pelenų sluoksnis.

„Tik atsikėlę iš ryto, išėję į kiemą pamatėm didžiulį pelenų sluoksnį visur – ant mašinų, ant grindinio, ant laiptų, ant skalbinių, žodžiu, viskas paskendę pilkame rūke“, – teigia Raminta.

Ramintai ir Robertui nuo vulkaninių pelenų keliamo pavojaus saugotis tenka ne tik patiems, bet ir gelbėti augintinį Paiko.

„Visa aplinka nuklota turbūt pusės centimetro storio pelenų sluoksniu. Viskas – gatvės, šaligatviai, automobiliai. Ir išties tie pelenai toks labai nemalonus dalykas. Jie labai limpa, tepa“, – kalbėjo Robertas.

Taalio ugnikalnis namus privertė palikti jau daugiau nei 40 tūkstančių žmonių, tačiau 14 km spinduliu aplink ugnikalnį paskelbtoje pavojaus zonoje maždaug pusė milijono žmonių.

Skelbiama, kad išsiveržęs ugnikalnis jau sukėlė per 200 nestiprių požeminių drebėjimų. Ekspertai neatmeta, kad ugnikalnis gali sukelti cunamį. Per pastaruosius šimtmečius Tallis išsiveržė 35 kartus. Pražūtingiausias jų buvo prieš 109-erius metus, kai žuvo 1300 žmonių.


Rašyti komentarą...
V
Vilma
2020-01-19 16:28:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu tokia uošviene turėti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų