Kova su klimato kaita: Meksikoje – naujas draudimas dėl plastikinių maišelių

Kova su klimato kaita įgauna pagreitį. Nuo naujųjų metų Meksikos sostinėje uždrausta pardavinėti plastikinius maišelius, o nusižengusiųjų šiam miesto valdžios sprendimui laukia tūkstantinės baudos.

Meksikos sostinės gyventojai į daržovių ir vaisių turgų keliauja nešini jau nebe plastikiniais, bet medvilniniais ar kitais daugkartinio naudojimo maišeliais.

Nuo naujųjų metų Meksiko mieste nebeleidžiama pardavinėti plastikinių maišų – tokiu būdu miesto valdžia nusprendė prisidėti prie kovos su klimato kaita.

Gyventojai nėra nusiteikę priešiškai ir tam pritaria, tačiau skundžiasi, kad jiems buvo duota per mažai laiko pasiruošti.

„Jei tai būdas kovoti su klimato kaita, aš esu už. Bet manau, kad valdžia turėjo labiau įspėti žmones apie tai, kad nuo šiol jie negalės naudoti plastikinių maišelių“, – sako klientė Yumiko Lilian.

Už gamtą teršiančių maišų naudojimą yra numatytos baudos, kurios sieks nuo 2-iejų tūkstančių iki beveik 9-ių tūkstančių dolerių. Miesto valdžia tikisi, kad tai paskatins pirkėjus mąstyti, o prekybininkus jokiais būdais neparduoti plastikinių maišelių

Šiai iniciatyvai pritaria ir didieji Meksikos mažmeninės prekybos tinklai, kurie pasirašė susitarimą pirmąjį metų mėnesį gyventojams nemokamai dalinti daugkartinio naudojimo maišelius.

Žinoma, tai nepatinka plastikinių maišelių gamintojams, kurie įspėja, kad dėl to žmonės neteks darbo vietų, o verslininkai – didžiulių sumų pinigų. Miesto valdžiai tai nė motais – jiems kova su tarša yra svarbesnė.

REKLAMA

„Plastiko naudojimas kelia pavojų aplinkai. Begalės panaudotų maišelių ir kitų plastiko gaminių atsiduria griovose, miesto miškuose ir kitose viešose vietose. Deja, niekas jų nesurenka“, – pasakoja Meksiko aplinkosaugos vadovė Andree Lilian Guigue.

Jungtinių Tautų duomenimis, 127 pasaulio valstybės ėmėsi kovos veiksmų su plastikiniais maišeliais. Tačiau to vis dar nepakanka, nes ši problema išlieka viena opiausių – kasmet vandenynuose atsiduria daugiau nei 8 milijonai tonų plastiko.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų