Sidnėjus skęsta smoge: oro tarša viršija maždaug dešimt kartų

Neįtikėtini vaizdai iš smoge skendinčio Sidnėjaus. Skelbiama, kad oro tarša milijoniniame mieste normą viršija maždaug dešimt kartų. Tuo tarpu visoje šalyje  ir toliau siautėjantys nevaldomi gaisrai jau pareikalavo mažiausiai šešių gyvybių.

Tai antras kartas šią savaitę, kai Sidnėjus paskęsta gaisro dūmų sukeltame smoge, tik šįkart jis dar tirštesnis nei užvakar. Penkiems milijonams miesto gyventojų sveikatos specialistai siunčia raginimus kuo mažiau būti lauke, jokiu būdu tokiame smoge nesportuoti, o išsiruošus į lauką būtinai dėvėti apsaugines kaukes. Jie skelbia, kad oro tarša miesto centre ir šiauriniuose priemiesčiuose normą viršija maždaug dešimt kartų.

Panaši padėtis ir pusantro milijono gyventojų turinčiame Adelaidės mieste. Šis miestas taip pat skendi sveikatai pavojingame smoge. Padėtis dėl gaisrų Australijoje jau darosi nepavydėtina. Čia nevaldomos liepsnos įsisiautėjo visose šešiose Australijos valstijose. Didžiausia žala padaryta rytuose esančiam Naujajam Pietų Velsui ir Kvinslandui, o štai Viktorijoje pirmą kartą per dešimt metų paskelbtas raudonasis gaisringumo kodas, prilyginamas katastrofai.

Beprecedenčius gaisrus nulėmė sausra, sezonui nebūdingas 40-ies laipsnių karštis ir vėjuoti orai. Mokslininkai mano, kad daugelį šių veiksnių nulėmė klimato kaita. O štai kaimyninėje Naujojoje Zelandijoje užfiksuota kiek kitokia stichija. Atrodo, kad Kraistčerčo oro uoste į keleivinį lėktuvą net du kartus trenkia žaibas. Visgi vėliau patikslinta, kad žaibas Emyratų oro linijų orlaivio nekliudė, tad žala nei keleiviams, nei pačiam lėktuvui nebuvo padaryta.

Daugiau naujienų stebėkite TV3 žiniose:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų