• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Remiantis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (OECD) skelbiamais duomenimis, atskirtis tarp dideles ir mažas pajamas gaunančių žmonių didėja beveik visose labiausiai išsivysčiusiose pasaulio valstybėse. Kaip praneša „bbc.co.uk“, tyrimas buvo atliktas 22 šalyse, o 17 iš jų buvo užfiksuota padidėjusi pajamų nelygybė. Tyrimas buvo atliktas, lyginant devintojo dešimtmečio ir 2008 metų duomenis.

REKLAMA
REKLAMA

Iš į tyrimą įtrauktų valstybių didžiausia pajamų nelygybe išsiskiria Čilė, Meksika, Turkija ir JAV. Sparčiausiai nelygybė augo Didžiojoje Britanijoje – aukščiausią tašką pajamų nelygybės indeksas buvo pasiekęs 2000 metais, tiesa, vėliau kiek sumažėjo. Netgi tokios socialine lygybe pasižyminčios šalys, kaip Vokietija, Švedija ar Danija, neišvengė pajamų nelygybės didėjimo. OECD duomenimis, 10% pasaulio žmonių, kurie gauna didžiausias pajamas, uždirba maždaug devynis kartus daugiau už tuos 10% žemės gyventojų, kurie gauna mažiausias pajamas.

REKLAMA

Anot „bbc.co.uk“, šiuo metu 1% didžiausias pajamas gaunančių Didžiosios Britanijos žmonių uždirba dvigubai daugiau pajamų, nei jų gaudavo aštuntajame dešimtmetyje. 10% didžiausias pajamas gaunančių Britanijos gyventojų vidutiniškai uždirbdavo po 55 tūkst. svarų sterlingų, o tai yra 12 kartų didesnė suma nei ta, kurią uždirba 10% mažiausias pajamas gaunančių valstybės gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA

OECD generalinio sekretoriaus Angelio Gurrios teigimu, tokios tendencijos rodo, kad bendrai gerėjanti ekonominė valstybių padėtis savaime dar neužtikrina turtinės nelygybės mažėjimo šalių visuomenėse. „Be realios ir veiksmingos strategijos įgyvendinimo, ateityje tokios tendencijos greičiausiai tik dar labiau išryškės“, - situaciją aiškino Gurria. OECD pabrėžė, kad dabartinę situaciją labiausiai sąlygojo pokyčiai darbo rinkose. Teigiama, kad technologinė pažanga prisidėjo tik prie didžiausias pajamas gaunančių žmonių socialinės gerovės kūrimo. Tuo tarpu vargingiau gyvenantys darbuotojai dažniausiai yra priversti ieškoti laikinų arba prastai apmokamų darbų.

OECD pažymi, kad pajamų nelygybės augimas išliko panašus tiek ekonominio augimo, tiek ekonominės recesijos metu. OECD valstybių vyriausybėms rekomenduoja pasirūpinti darbo rinkų reformavimu: sukurti geresnės kokybės darbo vietų ir pasirūpinti, kad būtų pagerinta darbuotojų kvalifikacija. „Mūsų ataskaita rodo, kad darbo jėgos įgūdžių tobulinimas ir kvalifikacijos kėlimas yra bene geriausia išeitis, siekiant sumažinti turtinės nelygybės augimo tendenciją“, - pažymėjo Gurria.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų