M.Katino teigimu, nuo 2014 metų Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos kompanijų susidomėjimas Lietuva labai išaugo. Ši tendencija itin ryški kompiuterinių, mobiliųjų technologijų srityje.
"Pirmiausia Lietuva domisi progresyvūs verslai, kuriems judėti sąlyginai lengviau - pavyzdžiui, informacinės technologijos, taip pat tie, kurie yra orientuoti į Vakarų rinką. Nuo 2014 metų Lietuvą persikėlė 10 žaidimų kūrėjų, kelios startuolių kompanijos, jų vadovai Lietuvoje vysto ir naujus projektus. Pavyzdžiui, Alisa Matsanyuk, į Vilnių perkėlusi žaidimų kūrimo kompanijos "Game Insight" centrinę būstinę iš Maskvos, šiuo metu Vilniuje atidarinėja ir "Green Garage" robotikos dirbtuves, kuriose savo projektus galės vystyti jauni lietuvių robotikos kūrėjai", - sakė M.Katinas.
Anot jo, pagrindinės Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos kompanijų persikėlimo į Lietuvą priežastys yra aukšta gyvenimo kokybė, politinis ir ekonominis stabilumas, galimybė dirbti Europos Sąjungos rinkoje.
"Lietuva visoje Europoje jau minima kaip informacinių, kompiuterinių technologijų startuolių centras. Čia persikelia jauni žmonės, kurie sako, kad ir daugiau tokių verslų gali prišnekinti čia atvažiuoti, tik jų verslo perkėlimą apsunkina mūsų migracijos politika", - tvirtinoR.Skyrienė.
Praėjusių metų ketvirtąjį ketvirtį sukauptosios Rusijos investicijos Lietuvoje siekė 387 mln. eurų, daugiausia - naftos ir dujų bei energetikos sektoriuose. Statistikos departamento duomenimis, 2009 metais Lietuvoje veikė 92 Rusijos įmonės, o 2013 metais - 148 įmonės.