• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugėjant koronaviruso atvejų nuo penktadienio sugriežtinus ir  mažesnių, iki 1,5 tūkst. kv. metrų ploto, parduotuvių darbą prie jų nusidriekė pirkėjų eilės.  

Daugėjant koronaviruso atvejų nuo penktadienio sugriežtinus ir  mažesnių, iki 1,5 tūkst. kv. metrų ploto, parduotuvių darbą prie jų nusidriekė pirkėjų eilės.  

REKLAMA

Prekybininkai sako, jog viskas vyksta sklandžiai, bet pripažįsta kai kur susidarančias eiles. Tuo metu vieni pirkėjai apgailestauja dėl tokios tvarkos, kiti piktinasi, kad valdžia neprivertė skiepytis, treti galvoja, kaip išvengti eilių. Daugeliui nepatinka, jog prekybininkai nepasirūpino, kad žmonės turėtų kur slėptis nuo lietaus, vėjo ar sniego.  

Mažesnės parduotuvės, kaip ir didelės, dabar privalo aptarnauti pirkėjus tik su galimybių pasu arba reguliuoti jų srautus, kad būtų užtikrintas bent 30 kv. metrų prekybos plotas vienam žmogui.

Turi stovėti sulyti kaip šunys

Į portalo tv3.lt redakciją kreipėsi Vilnietė Ramunė, kuri papasakojusi, ką patyrė penktadienį prie namų esančioje parduotuvėje.

REKLAMA
REKLAMA

„Pažiūrėkite, kas darosi prie mano namų esančioje parduotuvėlėje. Eilės nusidriekė nuo pat penktadienio ryto“, – pastebėjo pirkėja.

REKLAMA

Ji tikino esanti pasiskiepijusi, turi galimybių pasą ir gali vaikščioti po visas parduotuves, naudotis paslaugomis ir pramogomis. Ji esą visada stengiasi eiti į dideles parduotuves, prekybos centrus, kad nereiktų grūstis tarp žmonių. Tačiau kartais tenka planus pakoreguoti ir kokios nors smulkmenos užsuku į šalia esančią parduotuvėlę.

„Aš nesu prieš galimybių pasą, tačiau šio ryto vaizdelis kurį pamačiau prie parduotuvės, siaubingai papiktino. Žmonės stovi kaip šunys eilėje šlapi ir sulyti. Vėjas pučia uraganinis, pirkėjai keikiasi, plūstasi, barasi ir kaltina valdžią“, – komentavo Ramunė, pridūrusi, kad eilėje į parduotuvę reikia laukti 20–30 min.

REKLAMA
REKLAMA

Kita vilnietė Birutė pasakojo, kad pietų metu nusprendė užsukti į vietinę „Maximą“. Joje, pasak skaitytojo, kurioje be vargo ir be didelių eilių visada galima apsipirkti, kadangi rajone gyventojų nedaug. 

„Tačiau šiandien pamatytas vaizdas nustebino. Už durų, lauke, laukė apie 8 žmones, negalinčius apsipirkti, kadangi nuo šiol parduotuvė vienu metu aptarnaus ne daugiau kaip 9 žmones. Aš, kaip pirkėja, tikrai geriau namie suvalgysiu paskutinius grikius, nei lauksiu nežinia kiek“, – sakė moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apsaugininkai: bando prasmukti be galimybių pasų   

Kaip BNS sakė kelių parduotuvių apsaugos darbuotojai, dažniausiai eilės susidaro, kai į parduotuvę bando patekti galimybių paso neturintis žmogus.

„Kol su juo išsiaiškiname, kol išklausome jo poziciją, priekaištus ir motyvus, žiūrėk, jam už nugaros jau laukia keli kiti pirkėjai“, – teigė prie vienos nedidelės „Maximos“ Vilniuje dirbantis Anatolijus. 

REKLAMA

Lidl“ Naujininkuose apsaugos darbuotojas BNS teigė, kad be galimybių paso atėjo daug žmonių – arba tikisi prasmukti, arba nežinojo, kad be šio dokumento ir į mažas parduotuves nebepateks. 

„Ateina, tikrai daug ateina be dokumento“, – teigė savo vardo nenorėjęs pasakyti darbuotojas. 

Pirkėjai ir piktinasi, ir siūlo sprendimus

Prie parduotuvės pakalbinta du vaikus auginanti Sigita piktinosi tokia tvarka: „Šalia gyvenu, vaikus kaimynei prižiūrėti palikau, kad pieno ir kopūstą nusipirkčiau, pietus išvirčiau, bet neįleidžia“.  

REKLAMA

Paklausta, ar neturi galimybių paso, ji pareiškė „iš principo“ nesiskiepysianti, jeigu „taip Lietuvoje bus“.   

„Vers skiepytis sveikus žmones, neįleis jų į parduotuves, žmogaus teisės ribojamos, o piktinamasi situacija Rusijoje, Baltarusijoje. Čia panašios represijos“, – nukirto moteris. 

Pokalbį nugirdęs Rišardas Naumovičius norėjo moterį sulaikyti, siūlydamas jai nupirkti prekių, bet pastaroji numojo ranka. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Duotų kokį eurą ant alučio, atneščiau, nesunku“, – tvirtino jis. Paklaustas, kiek jau susirinko už tokią paslaugą, teigė, kad tik penkis eurus. 

„Žinokite, gaili žmonės. Vienai šeimai, kurios neįleido, net su vaikais buvo, dvi dėžes žvakių pridėjau, duonos, dešrų, sulčių visokių, visą vežimą atvežiau, matyt, į kaimą ruošiasi, o tik vieną monetą paliko“, – pridūrė.     

REKLAMA

63 metų Dorotėja Petrulienė, sutikta prie „Maximos“, siūlo į parduotuves įeinančius žmones įleisti pro vienas duris, o išleisti pro kitas. Pasak jos, tada mažesnės spūstys būtų. 

„Dabar pro tas pačias ir įeina, ir išeina, žmonės grūdasi vienas šalia kito. Vieni nori dar prie dezinfekatoriaus stovo išeidami patekti, kiti rankas pasipurkšti siekia atėję, makalojasi, sukiojasi  iš visų pusių, dar tas tikrintojas stovi, kol patikrina, užtrunka, jaunimas greitas, o vyresniems ne taip spėriai pavyksta telefone rasti tą pasą, todėl lipa vieni kitiems per galvas“, – savo įspūdžiais apie suvaržytą patekimą į parduotuves dalijosi vilnietė.   

REKLAMA

69-erių Juozas Gavenis teigė norįs patekti ne į „Maximą“, o į vaistinę: „Bet tos pačios durys ir neįleidžia“. 

Tuo metu 21 metų Giedrius norėtų, kad prekybininkai bent piko valandomis su galimybių pasais žmonėms leistų apsipirkti nevaržomai. 

„Tada iš viso neįleistų be tų pasų. Žinotų, kokiomis valandomis jiems galima eiti, tada ir eitų“, – tvirtino jaunuolis. 

Galimybių paso neturinti Monika apgailestavo, kad prie parduotuvių nėra stogelių arba jie labai siauri ir lietui lyjant žmonėms tenka glaustis vieniems prie kitų neišlaikant atstumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prekybininkai: viskas vyksta sklandžiai

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė BNS nurodė, kad nuo penktadienio pirkėjų srautai ribojami daugiausia „Maxima X“ parduotuvėse.

„Kol kas viskas vyksta sklandžiai, nors prie dalies parduotuvių kartais susidaro ilgesnės laukiančių pirkėjų eilės“, – informavo tinklo atstovė.   

Pasak jos, situacija stebima ir po kelių savaičių ją įvertinus bus žiūrima, ar reikės imtis kitų papildomų sprendimų.  

REKLAMA

Vienintelis „Lidl“ tinklas yra nusprendęs aptarnauti tik pirkėjus, kurie turės galimybių pasus. 

„Lidl Lietuvops“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė BNS teigė, kad dokumentus tikrina  darbuotojai, pasitelkdami specialius įrenginius: „Jei bus matomas poreikis, apsaugos darbuotojams padės ir parduotuvės personalas“. 

Iki šiol galimybių pasai buvo tikrinami tik trijose iš daugiau nei pusšimtyje „Lidl“ parduotuvių.

REKLAMA

BNS anksčiau rašė, kad prekybos tinklas „Iki“ parduotuvėse, kuriose nereikia galimybių paso, ketina reguliuoti pirkėjų srautus pagal krepšelius. „Rimi“ sakė, kad kiekviena parduotuvė spręs atskirai, kaip įgyvendinti reikalavimus.  

„Norfos“ tinkle yra apie 110 iki 1,5 tūkst. kv. metrų ploto parduotuvių, „Iki“ – 216,  „Maximos“ – apie 175, „Lidl“ – 58.

Turime ką turime,ty. proto ir dvasios ubagus valdžioje ir "sveikatos ekspertus",kurie pastatė žmones į eiles lietuje ir vėjyje,prie mažų,būtiniausių maisto prekių parduotuvių.Jiems neužtenka Covid 19 ligonių,Jie, savo valdžios galia,nutarė žmonėms pagreitinti gripo,peršalimų epidemijas.Štai ką reiškia vargas dėl proto!
@LT pilietis Modifikuotas neavigalvi, nedasunta, kad kai gausi astunta doze, jau neberupes jokie ribojimai
@LT pilietis Užsienio šalys vos ne visų vakcinų naudojimą sustabdė dėl šalutinių poveikių. Nori būti bandomuoju triušiu - buk, bet kitų neversk. Kiekvienas turime savo nuomonę ir gerbkime jas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų