REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Odontologijos paslaugos su karantino sugriežtinimu, priešingai nei pavasarį, Lietuvoje nesustojo. Tiesa, sugriežtėjus odontologų darbo tvarkai, daugelyje klinikų atsirado papildomi mokesčiai už vienkartines priemones.

Odontologijos paslaugos su karantino sugriežtinimu, priešingai nei pavasarį, Lietuvoje nesustojo. Tiesa, sugriežtėjus odontologų darbo tvarkai, daugelyje klinikų atsirado papildomi mokesčiai už vienkartines priemones.

REKLAMA

Visgi kai kurios klinikos šį mokestį sako taikančios ne nuo antrojo, bet dar nuo pirmojo karantino pabaigos.

Daugiau kainuoja priemones išmesti, o ne jas pirkti

Šiauliuose veikiančios odontologijos klinikos internetiniame puslapyje nurodoma, kad vienkartinės medžiagos apsilankant klientui kainuos papildomai nuo 5 iki 15 eurų. Klinikos gydytoja sako, kad galutinė vienkartinių priemonių kaina priklauso nuo kelių dalykų.

„Labai priklauso nuo kiekvienos procedūros. Jei kažką darome, kai reikia vilktis visus sterilius rūbus – chalatą, prijuostę, kepurėles, pirštines, respiratorių ar kaukę, kilimėlius tiesti – tai kaina yra didesnė.

REKLAMA
REKLAMA

Kai procedūrą daro vienas asmuo ir reikia apsirengti tik vienam, tai kaina būna 5 eurai, kai jau gydytojas dirba su asistentu – 10 eurų. 15 eurų numatėme tiems atvejams, kai operaciją atlieka keli gydytojai ir dar reikia papildomai tiesti įvairias kitas priemones, bet šiaip 15 eurų už vienkartines priemones iš pacientų neimame“, – paaiškina odontologė.

REKLAMA

Gydytoja patikslina, kad odontologų darbo priemonės karantino metu – būtinos ir papildomos – kainuoja maždaug 20 eurų.

„20 eurų kainuoja ne tik apsirengti gydytojui ir asistentui, bet viskas susideda, kas atsirado per karantiną: papildomos vienkartinės priemonės (apranga), dezinfekciniai skysčiai, papildoma klinikos dezinfekcija, specialūs burnos skalavimo skysčiai prieš procedūrą, ir galiausiai visų atliekų sutvarkymas (mėnesinis mokestis, pakuotės atliekoms ir pačios atliekos pagal svorį).

Tai ir dalinamės tą kainą – pusę dengia klinika, pusę pacientas“, – teigia odontologė.

Gydytoja prideda, kad bene daugiau klinikai atsieina panaudotų priemonių tvarkymas nei pačios vienkartinės priemonės.

REKLAMA
REKLAMA

„Panaudotos priemonės jau laikomos infekuotomis atliekomis, o pakuotės joms išmesti – kainuoja, kainuoja ir atliekas sudėti, kainuoja jų svoris, kiekvienas išvežančių įmonių atvykimas, plius administracinis mokestis“, – pasakoja odontologė.

Gydytojos teigimu, yra klinikų, kurios mokestį už vienkartines priemones iš klientų susirenka kitais būdais – nežymiai padidindamos kai kurių paslaugų kainas arba „sutaupo“ netinkamai tvarkydamos medicinines atliekas.

Mokestis – simbolinis

Tuo metu vienos Kauno odontologijos klinikos internetiniame puslapyje skelbiamas vienkartinių priemonių mokestis karantino metu – kiek mažesnis – 4 eurai. Klinikos vadovė sako, kad tokia suma – simbolinė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aišku, karantino metu išleidžiame daugiau apsaugoms – vien kaukes reikia keisti į respiratorius, chalatus nuolat pirkti vienkartinius, kai seniau paprasti buvo. Kur dar antbačiai, pirštinės, kitos priemonės. Tai čia tuos 4 eurus prašome susimokėti, kad bent kažkiek padengtume tas išlaidas, simboliškai“, – sako gydytoja.

Odontologijos klinikos vadovė prideda, kad apskritai 2020 metais, nuo pavasario, vienkartinės odontologų priemonių kainos išaugo maždaug tris kartus, tačiau tai neprivertė klinikos didinti kitų paslaugų kainų.

Gydytoja atkreipia dėmesį ir į tai, kad dėl saugos reikalavimų odontologai per įprastą darbo dieną karantino laikotarpiu gali priimti gerokai mažiau pacientų nei iki karantino.

REKLAMA

„Po kiekvieno vizito 15 minučių būtina vėdinti patalpas, tai galima paskaičiuoti, kiek per dieną laiko tai suvalgo ir kiek pacientų galėtume per tą laiką priimti“, – paaiškina odontologė.

Mokestis priklauso individualiai nuo klinikos

Odontologų rūmai sako, kad kiekviena odontologinės priežiūros įstaiga veiklą karantino metu vykdo pagal savarankiškai patvirtintą kainoraštį.

„Kainas už paslaugas lemia daugelis veiksnių. Vienas iš jų gali būti dėl epidemiologinės situacijos Lietuvoje išaugęs poreikis vienkartinėms 3 lygio apsaugos priemonėms. Todėl paslaugų kainos skirtingose įstaigose gali skirtis“, – vienkartinių priemonių kainų skirtumų priežastis aiškina Odontologų rūmai.

REKLAMA

Organizacija taip pat atkreipia dėmesį ir į tai, kad toli gražu ne visoms odontologinėms įstaigoms taikomas lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas, todėl galėjo išaugti ir kai kurių įstaigų patiriami kaštai.

„Susitikę su Finansų ministerija Odontologų rūmų atstovai išsakė poreikį tokias lengvatines sąlygas taikyti visoms medicinos įstaigoms, o ne tik toms, kurios turi sutartis su Teritorine ligonių kasa“, – prideda odontologų rūmai.

Organizacijos teigimu, iki šiol Odontologų rūmai nesulaukė pacientų atsiliepimų dėl kainų už odontologines paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų