Nesutarimai dėl rogučių: Čaplinskas įsitikinęs, kad vaikams nereikėtų drausti būti lauke

Šalyje po ilgos pertraukos iškritus gausiam sniegui žmonės, o ypač vaikai suskubo pasidžiaugti snieguotais kalnais ir kalvomis. Tačiau dėl galimo koronaviruso plitimo besibūriuojant žmonėms Lietuvos policija visus susirinkusius praėjusį savaitgalį bandė išvaikyti.

Visgi profesorius Saulius Čaplinskas įsitikinęs, kad toks žmonių vaikymas yra perteklinis. Savo paskyroje „Facebook“ jis pasidalino įžvalgomis, kad vis dėlto visą laiką namuose uždarytiems žmonėms reikia ir pertraukos:

„Manau, kad tokiais atvejais reikia ne uždrausti, o mokyti, patarti ir padėti sureguliuoti vaikų srautus, kad buvimas atvirame ore būtų ne tik naudingas, bet ir saugus.

Manau, kad vaikams būtų labai patikę, jeigu policininkai būtų reguliavę jų čiuožinėjimo srautus“, – savo paskyroje rašė S. Čaplinskas.

Specialistas įsitikinęs, kad grėsmės užsikrėsti Covid-19 virusu čiuožinėjant rogutėmis nuo kalno tikimybės beveik nėra. Atvira erdvė bei grynas oras net gali sumažinti tikimybę užsikrėsti grėsmingu virusu.

„Ar tikrai vaikų čiuožinėjimas nuo kalniuko kelia grėsmę? Manau, kad ne.

Todėl, kad gerai žinoma, jog koronavirusas pirmiausia plinta uždarose, blogai vėdinamose patalpose, kuriose ilgesnį laiką būna žmonės, o ne atvirame ore, ypač jeigu laikomasi atstumo ir dar dėvimos veido kaukės“, – tikina S. Čaplinskas.

Portalas tv3.lt primena, kad praėjusį savaitgali, sausio 9–10 dienomis, policija bandė užkirsti kelią žmonių būriavimuisi ant kalnų. Kai kur pasilinksminti sugalvoję žmonės susidūrė ir su policijos užkardomis.  


Rašyti komentarą...
S
Steponas
2021-01-13 17:51:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nors vienas profesorius teisingai kalba.
Atsakyti
-2

I
Ilma
2021-01-14 06:55:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Blaivus protas žiniasklaidos eteryje.Valio.
Atsakyti
0

G
Garbanele
2021-02-07 16:25:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam čia rūpi tie vaikai,kas protingai kalba dar ir iš posto verčiamas,būkit stiprūs ponas,šaunuolis,Jūs nejaucete,kad mes mažinami
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų