„Einame prie to, kad tuo metu turėtume galimybę importuoti dujas iš kitų, politiškai saugių šaltinių, kurie leis mums išvengti Rusijos veiksmų, stebėtų Ukrainoje ar Baltarusijoje, pavojaus“, – sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras.
Jis priminė, kad „maždaug 2022 metais baigia galioti sutartis, kurią su rusais pasirašė dar premjeras Waldemaras Pawlakas“.
W. Waszczykowski daug vilčių deda į Svinouscio suskystintųjų gamtinių dujų terminalą. „Manau, kad tuo metu jau pilnu pajėgumu veiks Scinouscio SGD terminalas. Taip pat iki to laiko nutiesime dujotiekį iki Šiaurės jūros“, – sakė jis.
Šiuo atveju kalba eina apie Baltijos dujotiekį – planuojamas dujotiekis tarp Danijos ir Lenkijos.
„Jeigu iki 2022 metų mums pavyks įgyvendinti mūsų planą ir nutiesime jungtis su telkiniais Norvegijoje, visiškai išnyks tiekimo iš Vakarų neapibrėžtumo rizika. Taip pat sumažės ir dujų kaina“, – sakė Lenkijos naftos ir dujų kompanijos „PGNiG“ prezidentas Piotr Wozniakas.
W. Waszczykowski taip pat sakė, kad lenkai galės tiekti dujas ir kitoms šalims. „Importuotas dujas galėsime tiekti ir kitoms šalims mūsų Europos dalyje“, – sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras.
Jo teigimu, jeigu Jungtinės Valstijos pasiūlys gerą kainą, bus galima importuoti dujas ir iš už Atlanto.
Kaip žinoma, birželio 8 d. Svinouscio uostą atplaukė pirmasis SGD dujų krovinys iš Jungtinių Valstijų. „Dujos iš JAV stiprina mūsų derybinę poziciją su Rusija ir nutraukia Rusijos kainų diktatą. Taip pat jis jos suteikia galimybę reeksportuoti SGD“, – dar balandį, kai buvo pasirašyta vienkartinio tiekimo sutartis, sakė vicepremjeras Mateuszas Morawiecki.
2015 metais Lenkija sunaudojo 15 mlrd. kubinių metrų dujų. Trečdalį reikalingų dujų šalis išgauna, o du trečdalius importuoja, daugiausia iš Rusijos.