REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Vyriausybė turėtų priimti nutarimą, kuriuo bus galutinai įtvirtinta minimalioji mėnesinė alga (MMA) ir minimalus valandinis atlygis nuo 2022 m. pradžios.

Trečiadienį Vyriausybė turėtų priimti nutarimą, kuriuo bus galutinai įtvirtinta minimalioji mėnesinė alga (MMA) ir minimalus valandinis atlygis nuo 2022 m. pradžios.

REKLAMA

Nutarimo projektu siūloma kitais metais taikyti 730 eurų MMA vietoj dabar nustatytos 642 eurų minimumo (didinama 88 eurais, arba apie 13,7 proc.) ir 4,47 euro minimalųjį valandinį atlygį vietoje dabar nustatyto 3,93 euro (didinama 0,54 euro, arba apie 13,7 proc.).

Kiek eurų bus į rankas

Jeigu Seimas priims Gyventojų pajamų įstatymo pataisas, kuriomis bus pakeistas neapmokestinamojo pajamų dydžio skaičiavimas, 730 eurų „popierinis“ minimumas bus maždaug 533 eurai į rankas.

„Sodros“ duomenimis Lietuvoje yra apie 127 tūkst. darbuotojų, gaunančių MMA ir mažiau. Biudžetinėse įstaigose tokių darbuotojų buvo apie 17 tūkst.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės nutarimo lydraštyje nurodoma, kad nustatant MMA 2022 m., buvo taikoma su Trišale taryba suderinta formulė.

MMA gali būti mokama tik už nekvalifikuotą darbą. Taigi tokie darbuotojai nuo kitų metų turėtų uždirbti daugiau.

REKLAMA

Tačiau taip pat turėtų bent kiek padidėti oficiali vairuotojų ir kitų komandiruojamų darbuotojų oficiali alga (dalį jos sudaro ir dienpinigiai).

Kita vertus, dėl didesnės MMA daliai gyventojų teks mokėti daugiau privalomojo sveikatos draudimo ir socialinio draudimo įmokų. Jos yra skaičiuojamas kaip tam tikras procentas nuo MMA.

Profesinės sąjungos ne kartą viešai pasisakė už tai, kad nuo kitų metų MMA būtų didinama dar labiau.

Tuo metu darbdavių atstovai tikina, kad Vyriausybės siūlomas pakeitimas yra per didelis. Esą dėl to dalis darbdvių negalės išlaikyti darbuotojų ir bus priversti juos atleisti.

REKLAMA
REKLAMA

Kokia minimali alga kitur

Nors palyginti su kaimyninėmis šalimis Lietuvoje MMA bus gana nemaža, verta prisiminti, kad ji skaičiuojama kiek kitaip, nes nuo 2019 m. po mokesčių reformos darbdavių mokėtos įmokos buvo perkeltos darbuotojams.

Eurostat duomenimis, Kaimyninėje Latvijoje šiuo metu minimalioji mėnesinė alga yra 500 eurų, o Estijoje – 584 eurai. Tuo metu Lenkijos minimumą iš zlotų perskaičiavus į eurus, išeitų 619 eurų.

Didžiausią minimumą (2202 eurus) šiuo metu gauna Liuksemburgo gyventojai, o mažiausią (332 eurų) – Bulgarijos darbuotojai.

Tiesa, kai kuriose šalyse minimalioji mėnesinė alga nenustatoma įstatymais, o sutariama kolektyvinėmis sutartimis.

Vokietijoje minimumas 1585 eur, o kai atvažiuoja vokiečiai pas mus sako kad brangu čia labai parduotuvėse. Lenkijoj minimumas 619 eur ir apsipirkti ten pigiau nei Lietuvoje. Paaiškinkite prašau kas ir kur Lietuvoj nutikę ką dmes niekaip negalime sureguliuoti kainų? Parduotuvėse kainos kyla kaip kad gyventume kokios Šveicarijoje, o žmonės daugiau neuždirba. Spraga yra sistemoj. Ir ją reikia tvarkyti iš esmės. Manau mes per daug iš laikome ministerijų, jos mažai ką veikia - biurokratija kuri nėra reikalinga, ten ateini ir jie amžinai kava geria. Per daug ir seimo narių. Kam tlmums tiek jų? LIETUVOJE MAŽAI ŽMONIŲ 2MLN TIK LIKO. mes visai negalvojame apie tai kad mokesčių našta paskirstyta neadekvačiai. Todėl reikia mažinti išlaidas nereikalingas - o tai yra ministerijų išlaikymas, taip bus atleistų žmonių jei jas už darysime, bet laisvu darbo vietų irgi daug!
@Kestas Tikrai taip, pažįstu žmonių kas dirba ministerijoje projektų vadovais.. Gauna 1000 ir daugiau ir juokiasi kad į darbą kaip į šventę nes darbe nieko neveikia tik parasiukus deda! Ir išvis kam ministerijai projektų vadovai? Jūs pažiūrėkite kiek kabinetų kiek žmonių ten dirba, kokie mokesčiai pastatų išlaikymui ne tik žmonių algos, žinom kad ministerijose dažniausiai dirba vos ne visą kokia šeima. Tėvas, motina, sūnus, uošvis - visi kokias pareigas užima ir iš mokesčių mokėtojų pinigų gyvena. Kam mums tokie veltėdžiai? Viską dabar galima į internetą sukelti. Popieriuku, dokumentų pildymą irgi! Tad ministerijos tikrai nereikalingos!
Bet kokiu atveju Liuksemburge kainos nera dideles pagal musu kainas.Kavos pakelis 500 g 3.45 euro kuris pas mus kainuoja 5.65 euro be akciju.Ten zmones gyvena.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų