Galutinai tvirtins naują minimalią algą: kiek lietuviai uždirbs, palyginti su kitų šalių darbuotojais

Trečiadienį Vyriausybė turėtų priimti nutarimą, kuriuo bus galutinai įtvirtinta minimalioji mėnesinė alga (MMA) ir minimalus valandinis atlygis nuo 2022 m. pradžios.

Nutarimo projektu siūloma kitais metais taikyti 730 eurų MMA vietoj dabar nustatytos 642 eurų minimumo (didinama 88 eurais, arba apie 13,7 proc.) ir 4,47 euro minimalųjį valandinį atlygį vietoje dabar nustatyto 3,93 euro (didinama 0,54 euro, arba apie 13,7 proc.).

Kiek eurų bus į rankas

Jeigu Seimas priims Gyventojų pajamų įstatymo pataisas, kuriomis bus pakeistas neapmokestinamojo pajamų dydžio skaičiavimas, 730 eurų „popierinis“ minimumas bus maždaug 533 eurai į rankas.

„Sodros“ duomenimis Lietuvoje yra apie 127 tūkst. darbuotojų, gaunančių MMA ir mažiau. Biudžetinėse įstaigose tokių darbuotojų buvo apie 17 tūkst.

Vyriausybės nutarimo lydraštyje nurodoma, kad nustatant MMA 2022 m., buvo taikoma su Trišale taryba suderinta formulė.

MMA gali būti mokama tik už nekvalifikuotą darbą. Taigi tokie darbuotojai nuo kitų metų turėtų uždirbti daugiau.

Tačiau taip pat turėtų bent kiek padidėti oficiali vairuotojų ir kitų komandiruojamų darbuotojų oficiali alga (dalį jos sudaro ir dienpinigiai).

Kita vertus, dėl didesnės MMA daliai gyventojų teks mokėti daugiau privalomojo sveikatos draudimo ir socialinio draudimo įmokų. Jos yra skaičiuojamas kaip tam tikras procentas nuo MMA.

Profesinės sąjungos ne kartą viešai pasisakė už tai, kad nuo kitų metų MMA būtų didinama dar labiau.

Tuo metu darbdavių atstovai tikina, kad Vyriausybės siūlomas pakeitimas yra per didelis. Esą dėl to dalis darbdvių negalės išlaikyti darbuotojų ir bus priversti juos atleisti.

Kokia minimali alga kitur

Nors palyginti su kaimyninėmis šalimis Lietuvoje MMA bus gana nemaža, verta prisiminti, kad ji skaičiuojama kiek kitaip, nes nuo 2019 m. po mokesčių reformos darbdavių mokėtos įmokos buvo perkeltos darbuotojams.

Eurostat duomenimis, Kaimyninėje Latvijoje šiuo metu minimalioji mėnesinė alga yra 500 eurų, o Estijoje – 584 eurai. Tuo metu Lenkijos minimumą iš zlotų perskaičiavus į eurus, išeitų 619 eurų.

Didžiausią minimumą (2202 eurus) šiuo metu gauna Liuksemburgo gyventojai, o mažiausią (332 eurų) – Bulgarijos darbuotojai.

Tiesa, kai kuriose šalyse minimalioji mėnesinė alga nenustatoma įstatymais, o sutariama kolektyvinėmis sutartimis.


Rašyti komentarą...
p
praeivis
2021-10-13 07:36:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai. O dabar parašykite, kiek KIEKVIENOS išvardintos šalies gyventojai tos minimalios algos gauna į "RANKAS"...
Atsakyti
-3

G
Geroves valstybe
2021-10-13 08:54:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk visur pirmi(susirgimu, mirciu skaiciais, kainu augimu) ) tai gal ir altyginimus padarykite kaip pirmaujanti Geroves valstybe
Atsakyti
-4

O
O
2021-10-13 09:26:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar palyginkit ir kainas, kurios pas mus vis kyla
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų