REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
2
Pinigai (K. Polubinska/fotodiena.lt nuotr.)

Klaipėdietį vasarį nustebino kaina už socialinio būsto nuomą. Kelis metus mokėjęs pastovų nuomos dydį, vasarį jis gavo bene 50 eurų didesnę sąskaitą. Vyriškis piktinasi, kad apie nuomos kainos kėlimą jam nebuvo pranešta iš anksto. Tuo metu savivaldybė sako apie pasikeitusį nuomos dydį visus socialinių būstų nuomininkus įspėjusi, ir net keliais kanalais.

2

Klaipėdietį vasarį nustebino kaina už socialinio būsto nuomą. Kelis metus mokėjęs pastovų nuomos dydį, vasarį jis gavo bene 50 eurų didesnę sąskaitą. Vyriškis piktinasi, kad apie nuomos kainos kėlimą jam nebuvo pranešta iš anksto. Tuo metu savivaldybė sako apie pasikeitusį nuomos dydį visus socialinių būstų nuomininkus įspėjusi, ir net keliais kanalais.

REKLAMA

Klaipėdietis sako, kad jis toks – ne vienas. Dalis jo pažįstamų, gyvenančių socialiniame būste, apie nuomos kėlimą sužinojo taip pat tik tada, kai gavo padidėjusią sąskaitą.

Nelauktas „siurprizas“

Klaipėdoje gyvenantis Anatolijus (tikrasis vardas redakcijai žinomas – aut. past.) socialiniame būste gyvena nuo 2017-ųjų ir visus tuos metus iki šio vasario, mokėjo pastovią socialinio būsto nuomos kainą – 70,92 euro. Tačiau nuo šių metų sausio 1 dienos kaina, be vyriškio žinios, pasikeitė.

„Man padidino 53 eurais. 2020 metais mokėjau 70,92 euro, dabar – 124,3 euro. Ar tai normalu? MMA (minimalus mėnesinis atlyginimas – aut. past.) padidėjo 20 eurų į rankas, viskas ir taip automatiškai pabrango, o čia dar toks „siurprizas“.

REKLAMA
REKLAMA

Ir visiems nuomininkams taip, kai kam ir visais 100 eurų pridėjo. Savivaldybė be jokių perspėjimų nuomos mokestį pakėlė“, – pasipiktinimo neslėpė Anatolijus.

REKLAMA

Vyriškio teigimu, nuomos su savivaldybe sutartyje numatyta, kad apie bet kokius nuomos kainų pokyčius visi gyventojai yra informuojami pasirašytinai.

„Sutartyje viskas parašyta, bet nebuvo jokių tokių sutarties keitimo dokumentų. Visiškai iš lubų sąskaita atėjo ir viskas. O sutartyje parašyta, kad aš turėjau pasirašyti, kad kainos keisis, tad kodėl manęs neperspėjo niekas, kad sutartis nuo 2021 metų keisis?“ – klausė Anatolijus.

Visgi įspėjimą apie nuomos kainos kėlimą Anatolijus gavo, tik jis buvo išsiųstas kartu su sąskaita, kurioje jau buvo įrašytas padidintas nuomos mokestis.

REKLAMA
REKLAMA

„Sąskaita už sausį: 124,3 euro. Kas apačioje parašyta? O čia jau parašytas įspėjimas. Tai išeina su šita sąskaita jie ir įspėjo? Padidino ir įspėjo, kad žmonės nespėtų nieko daugiau padaryti?“ – piktinosi Anatolijus.

Pasikeitė kainų skaičiavimo metodika

Klaipėdos savivaldybės teigimu, būsto nuomos mokestis padidėjo pakeitus Vyriausybės kainų apskaičiavimo metodiką, priimtą 2019 metais. Pagal atnaujintą metodiką numatyta būsto kainą skaičiuoti pagal rinkos kainą atitinkamoje savivaldybės teritorijoje, kur yra savivaldybės būstas.

„Buvo pakeistas metodikos punktas dėl rinkos pataisos koeficiento. Jame nėra apibrėžta maksimali riba – tai yra savivaldybės taryba pati turi nustatyti tokį koeficientą, kuris užtikrintų savivaldybės būsto (ne socialinio) nuomos mokesčio dydį, lygų rinkos kainai toje savivaldybės teritorijoje“, – teigia savivaldybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, anot savivaldybės atstovės, nuo nutarimo įsigaliojimo datos nustatyto rinkos pataisos koeficiento nekeitė – tai, vadovaujantis metodika, įpareigojo auditas.

Savivaldybės atstovė prideda, kad Klaipėdos miesto savivaldybės būsto ir socialinio būsto nuomos mokesčių perskaičiavimai nuo šių metų sausio 1 dienos įvykdyti vadovaujantis savivaldybės būsto ir socialinio būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydžio apskaičiavimo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 metais.

Savivaldybė teigia visus nuomininkus apie kainų pokyčius informavusi keliais kanalais.

„VšĮ „Klaipėdos butai“ išsiuntė nuomininkams trumpuosius SMS pranešimus, informacija apie keičiamą mokestį taip pat buvo paskelbta informaciniuose pranešimuose ir VšĮ „Klaipėdos butai“ internetiniame tinklalapyje“, – detalizuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

REKLAMA

Gyventojams buvo pranešta trimis kanalais

VšĮ „Klaipėdos butai“ direktorius Paulius Lengvinas patikslina, kad gyventojai buvo informuoti iškart, kai buvo priimtas savivaldybės sprendimas kelti kainas, nes tai yra vieša informacija savivaldybės tinklalapyje ir tai „nėra kažkaip slepiama“.

„Nuomininkai informuoti buvo trimis kanalais: mūsų tinklalapyje, jį, aišku, gal ne visi mato, ne visi stebi. Tuomet buvo siųstos trumposios SMS žinutės su pranešimais, kad keisis kainos ir kad daugiau informacijos galima gauti kreipiantis į mus.

Trečia, du mėnesiai iki nuomos kėlimo, buvo išsiųsti įspėjimai kartu su mėnesio sąskaita – įvardinti ir sprendimo, nutarimo numeriai bei parašyta, kur galima kreiptis dėl daugiau informacijos. Tai galbūt žmogus nepasiėmė sąskaitos, gal už kelis mėnesius pasiėmė per kartą“, – sako P. Lengvinis.

REKLAMA

Visgi, kad nuomininkai nebuvo perspėti taip, kaip numatyta nuomos sutartyje, P. Lengvinas iš dalies sutinka.

„Sutarties forma yra labai sena. Tos sutarties punktas, taip, yra toks, kad informuojama pasirašytinai, bet sutartyje numatytas įspėjimo apie nuomos kainų pokyčius įgyvendinimas karantino metu, tai jis tiesiog negali būti įgyvendintas – pažeistume karantino taisykles.

(...) Nuomos mokestis bet kokiu atveju būtų buvęs perskaičiuotas ir jis būtų pasikeitęs – būtume supažindinę pasirašytinai ar ne“, – prideda P. Lengvinis.

P. Lengvinis prideda, kad sprendimai priimami ir VšĮ „Klaipėdos būstas“ perduodami iš savivaldybės – įmonė tik įvykdo užduotis.

„Kainas keisti gavome nurodymą nuo sausio 1 dienos – mes jį įvykdėme ir tiek, nes mes ir vykdome tik techninį darbą. O apskritai, kai kas būna neaišku, nuomininkai kreipiasi į mus, mes jiems paaiškiname, patariame ir stengiamės suteikti reikiamą informaciją“, – papildo P. Lengvinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų