Lietuvoje – pusmetį paskelbta ekstremali padėtis: skelbia, kas vyks toliau

Ekstremali padėtis dėl pernykščių liūčių Lietuvoje tęsiasi jau ištisą pusmetį. Tik kitą savaitę Vyriausybė rengiasi ją atšaukti. Tuo metu milijoninius nuostolius patyrę ūkininkai iki šiol nesulaukia kompensacijų. Nors ūkininkai skaičiuoja, kad nuostoliai siekia apie 100 mln. eurų, Vyriausybė žada kompensuoti vos 18 mln. – per pusę iš EK paramos ir vyriausybinio fondo.

Štai taip su ašaromis akyse ūkininkams pernai teko stebėti, kaip skęsta ir žūva jų derlius. Bendrus nuostolius žemdirbiai įvertino apie 100 mln. eurų. Tačiau žemės ūkio ministerija nuostolius mato bent perpus kukliau. Ministerijos skaičiavimu, gausių liūčių sukelti nuostoliai Lietuvos žemdirbiams siekia apie 40 mln. eurų. Ūkininkai jau ruošiasi naujam sezonui ir maldauja kuo greičiau kompensacijų.

REKLAMA

„Nereikia vilkinti tų klausimų, žemdirbiams padėti kuo greičiau. Prasideda nauja sėja, reikia pajamų, o jų nesant žemdirbys atsiduria prie bankrotinės situacijos. Reikia pirkti trąšas, pasėlių pajamų negaus, gyvuliai nukentėję“, – sakė žemdirbių atstovas Arūnas Svitojus.

Europos Komisija Lietuvos žemdirbių nuostoliams kompensuoti ministerijai jau pervedė 9 mln. eurų. Tačiau valdininkai iki šiol jų nepaskirstė, esą dar svarstoma, kam jų labiausiai reikia.

Žemdirbiai siunta, kad iki šiol nesulaukia kompensacijų, o 9 mln. eurų vadina lašu jūroje, palyginti su jų patirtais nuostoliais. Ir reikalauja skubiau prisidėti ir Lietuvos vyriausybę, kuri pažadėjo dar 9 mln. eurų.

Tačiau Vyriausybė dar tik kitą savaitę rengiasi atšaukti prieš pusmetį visoje šalies teritorijoje paskelbtą ekstremalią padėtį.

Kada žemdirbiai sulauks pirmųjų kompensacijų, žemės ūkio ministerija dar neatskleidžia. Ūkininkų atstovai skundžiasi, kad su jais iki šiol vyriausybė nederino, pagal kokias metodikas ir kam pinigai bus mokami.

Plačiau apie tai TV3 reportaže


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų