ūkininkai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ūkininkai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ūkininkai“.
REKLAMA
Ūkininkai kviečiami dalyvauti naujoje priemonėje ŠESD emisijoms mažinti   Ūkininkai kviečiami dalyvauti naujoje priemonėje ŠESD emisijoms mažinti

Ūkininkai kviečiami dalyvauti naujoje priemonėje ŠESD emisijoms mažinti

Šlapynių atkūrimas – vienas efektyviausių būdų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijas žemės ūkio sektoriuje suvaldyti. Siekiant ŠESD išmetimų sumažinimo iš nusausintų pažeistų žemės ūkyje naudojamų durpžemių, čia atkuriant pelkėdaros procesus, Lietuvoje jau netrukus bus pradėta įgyvendinti nauja pažangos veikla „Didinti ŠESD absorbcinius pajėgumus (atkuriant pelkių (durpžemių) hidrologinį režimą)“. Ūkininkai paraiškas galės teikti jau nuo birželio 17 d. iki rugpjūčio 19 d. ir nuo rugs...
2024-06-17

Gyventojai jau ragauja šviežias lietuviškas bulves: pasakė, kiek jos kainuoja šiemet

Birželio pradžioje kai kuriuose Suvalkijos regiono ūkiuose bulvių laukai žaliuoja kaip rūtos, o tokius vaizdus matantys tikina, kad po kiekvienu krūmu – daug primegzta bulvių. Tuo gali įsitikinti ankstyvųjų bulvių augintojai, turgavietėse jau pardavinėjantys pirmąjį šių metų derlių. Anot jų, derlius užderėjo beveik dviem savaitėmis anksčiau nei įprastai ir yra gan neblogas.  Antanavo krašto (Kazlų Rūdos sav.
2024-06-16

Ūkininkai vėl neatmeta galimybės protestuoti: žemės ūkio ministru matytų Starkevičių

Žemės ūkio tarybos (ŽŪT) pirmininkas Ignas Hofmanas sako, kad siūlymas didinti akcizus ir skirti šias lėšas gynybos finansavimui yra gali pabloginti sektoriaus konkurencingumą. Anot jo, „užtektų nedidelės kibirkšties“, kad žemdirbiai vėl imtųsi protestų, taip pat ūkininkai norėtų, jog dabartinį žemės ūkio ministrą pakeistų Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius. „Mes dabar mokame 60 eurų akcizą. Tai mums dabar dvigubėja.
2024-06-06

Lenkijos ūkininkai pradėjo protestą prie Ukrainos sienos

Antradienį sunkvežimių vairuotojai, mėginantys išvažiuoti iš Lenkijos į Ukrainą per Hrebenę, susidurs su sunkumais, pranešė rytų Lenkijos Tomašovo Lubelskio policijos nuovados atstovė Monika Ryczek. Antradienį 10 val. ryto Lenkijos ūkininkai pradėjo blokadą priešais Hrebenės perėją, solidarizuodamiesi su Europos ūkininkais, kurie tą pačią dieną Briuselyje surengė protesto akciją prieš „Žaliojo kurso“ įvedimą.
2024-06-04

Susipažinkite su „Ūkininkai ieško meilės“ herojais: intriguojančios gyvenimo istorijos ir išmoktos pamokos

Jau šiandien prasideda vasariškiausias ir romantiškiausias TV3 vasaros projektas „Ūkininkai ieško meilės“. Du ūkininkai ir dvi ūkininkės pasiryžę atverti ne tik savo namų duris, bet ir savo širdis. Kad ir koks puikus gyvenimas bebūtų, be meilės jis niekuomet nebus pilnavertis. Projekto dalyviai, nepaisant skaudžių praeities išgyvenimų, yra pasiruošę karščiausiais jausmais patikėti ir vėl.
2024-06-03

Ministerija: daliai ūkininkų – palankesnės paramos skyrimo sąlygos

Žemės ūkio ministerija nustatė palankesnes paramos skyrimo sąlygas tiems ūkininkams, kurie dalį savo ariamos žemės skyrė negamybiniams plotams. Tai padaryta įvertinus, kad 2023-ieji buvo pirmieji Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 metų strateginio plano įgyvendinimo metai, kai ūkininkai dalyvavo ekologinėse sistemose.
2024-06-01

Daugėjant ES reikalavimų ūkininkams šie baiminasi nespėti deklaruoti pasėlių

Gegužę prasidėjus vienam svarbiausių procesų žemės ūkyje – pasėlių ir naudmenų deklaravimui – ūkininkai baiminasi nespėsiantys supildyti visų dokumentų, o Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) teigia stebinti dar lėtesnį pasėlių deklaravimą nei pernai. „Mes matome dviejų-trijų dienų atsilikimą nuo pernai metų.
2024-05-31

Birželį ūkininkai kviečiami teikti paraiškas dėl paramos bearimių technologijų sėjamajai įsigyti

Birželio antroje pusėje Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) skelbs daugiau nei 8 mln. eurų paramos kvietimą bearimėms technologijoms įsigyti. Pasak ministerijos, pareiškėjai už vieną sėjamąją galės gauti iki 80 tūkst. eurų kompensaciją. Skelbiama, kad šių metų sausį vykusio kvietimo šioms technologijoms įsigyti metu vien vos per savaitę buvo sulaukta 119 paraiškų bei panaudota visa Modernizavimo fondo priemonės 2024 metams skirta 8 mln. eurų suma.
2024-05-28

Ūkininkams laukus siūlo tręšti dumblu, kurio sudėtis juos gąsdina: galima rasti vaistų, metalų ir bakterijų

Išbrangus trąšoms, aplinkos ministras ragina ūkininkus laukus tręšti nemokamai dalinamu nuotekų dumblu. Tačiau daug ūkininkų į šias trąšas žvelgia įtariai dėl galinčių jame būti sunkiųjų metalų, mikroplastiko, bakterijų, vaistų ar narkotikų. Žemdirbių atstovai piktinasi, kad Vyriausybė sunkina sąlygas laukus tręšti gyvulių mėšlu, o štai abejones keliančiam nuotekų dumblui, atvirkščiai – lengvina. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Jau pradėjo skinti lietuviškas braškes: pasakė, kiek jos kainuos šiemet

Lietuvos braškių augintojai jau pradėjo skinti pirmąsias prinokusias uogas. Jos netrukus keliaus ant prekystalių ir pasieks pirkėjus. Tiesa, pirmosios braškės noksta šiltnamiuose, o kol pradės nokti uogos, auginamos atvirame grunte, dar turėsime palaukti. Viešvilietis Vaidas Rimkus – gerai žinomas ankstyvųjų braškių augintojas ne tik Jurbarko, bet ir Tauragės, kitų aplinkinių rajonų uogų valgytojams.
110 2024-05-22
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų