Artėjant Kalėdų metui pradedama galvoti apie dovanas artimiausiems. Tai ir pats prekybos įkarštis žaislų prekeiviams. Skaitytoja ieškodama žaislų pastebėjo, kad šių prekių kainos Lietuvoje itin didelės, net dvigubai palyginti su kitomis šalimis.

Lietuvė palygino žaislų kainas: ar Kalėdų Senelis įpirktų dovanas Lietuvoje?  (tv3.lt fotomontažas)

Lietuvė palygino žaislų kainas: ar Kalėdų Senelis įpirktų dovanas Lietuvoje? (tv3.lt fotomontažas)

Skaitytoja Džiuginta savo įrašu nusprendė pasidalinti ir su tv3.lt skaitytojais. Pasak jos, žaislų kainos 2–3 kartus didesnės Lietuvoje nei kitose šalyse, kur atlyginimų vidurkiai taipogi kelis kartus didesni.

Kai pavyzdį Džiuginta nurodė „Hot Wheels Super Ultimate“ garažą. Lietuvoje ši prekė – 339 Eur, užsienio internetinėje parduotuvėje – 149,99 Eur. Pažiūrėjus į kitą „Hot Wheels“ prekę – vėlgi skirtumas: Lietuvoje – 228 Eur, užsienyje – 79,99 Eur.

„Labai myliu savo Tėvynę, viską kas man primena mano šaknis, man yra žiauriai brangu! Bet šį vakarą ištiko šokas...Jau prasidėjo Kalėdinis laikotarpis, kai vaikučiai rašo Kalėdų Seneliams laiškelius, o „Seneliai“ jau paskelbė gan intensyvias dovanėlių paieškas. Tad ne išimtis ir mes. Jau vykdome apžvalgas ir čia tik maža dalis, kuri sukėlė vidinį šoką.

REKLAMA

Nenoriu nei vieno tinklo iškelti, ar kažkaip anti reklamą skleisti, tiesiog bet kokiame LT interneto puslapyje kainos mano pasirinktų prekių buvo mažiausiai 2 kartus brangesnės, lyginant su Airija, kur šiuo metu gyvenu. Bet Jūs man atsakykite rimtai jūs tai įperkate? Nes mes asmeniškai pirkdami vaiko užgaidą, kuri kainuoja virš 100 eurų, n kartų pagalvojame ar ji yra to verta, kokia tai paskirtis, kiek ilgai tarnaus, kokybė ir sveikas protas... Na, o kiek matau LT prekybininkai sveiką protą kažkur pametę! Sorry bet tikrai nesuprantu niekaip, kaip nustatomos kainos“, – rašė moteris.

Jos įrašą suskubo pakomentuoti ir kiti socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai. Štai viena vartotoja pastebėjo, kad tas pats žaislas, kuris Lietuvoje kainuoja 228 Eur, Norvegijoje – 127 Eur. Kiti palygino „Lego“ rinkinių kainas: Lietuvoje – 219,99 Eur, užsienyje – 129,99 Eur. „Frozen“ lėlė: Lietuvoje – 79,99 Eur, užsienyje – 24,99 Eur. Daugiau palyginimų – galerijoje.

Įtaką daro rinkos dydis

Dalis skaitytojos užfiksuotų nuotraukų – iš internetinės parduotuvės „Pigu.lt“. Naujienų portalui tv3.lt Rinkodaros direktorė Giedrė Vilkė nurodė, kad nors sunku paaiškinti tokius kainų skirtumus, juo iš esmės lemia keli faktoriai.

„Atsiųstose nuotraukose matome Smythstoys elektroninėje parduotuvėje parduodamus žaislus. Sunku komentuoti, kodėl šioje parduotuvėje kainos yra gerokai mažesnės, tačiau lietuviams įsigyti prekes iš šios parduotuvės nėra galimybės, kadangi nėra teikiama prekių siuntimo paslauga į mūsų regioną.

REKLAMA

Kainų skirtumą lemia ir kiti faktoriai – skirtingose rinkose taikomi skirtingi mokesčiai, mokesčių lengvatos, logistikos kaštai. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad Lietuvoje šių žaislų parduodamas kiekis neprilygsta Anglijoje parduodamam kiekiui, o tai vienas lemiamų faktorių derantis dėl kainų su distributoriais.

Pigu.lt Hot weels žaislus perka iš oficialaus distributoriaus UAB Rimonne Baltic. Stengiamės visada pasiūlyti geriausią kainą Lietuvoje, dėl to kalbėsimės su distributoriumi dėl geresnės pirkimo kainos, kad būtume konkurencingi ir su užsienio pardavėjais“, – pakomentavo ji.

„Luminor“ vyriausioji analitikė Indrė Genytė – Pikčienė taipogi nurodė, kad kainų skirtumus galėjo lemti rinkos dydis.

„Gali būti kažkokie skirtumai kainoje į didesnę pusę Lietuvoje, nes Lietuva mažytė rinka. Tad transportavimo kaštai ir masto ekonomijos nebuvimas verčia tam tikras prekes brangiau parduoti nei didesnėse valstybėse. Bet tie skirtumai tokie dideli neturėtų būti.

Gali būti, kad tai ne originalus daiktas, kad tai yra daiktas su labai ženklia nuolaida, paskutinis sandėlyje ir pan., dėl to parduodamas daug pigiau. Tokių atvejų pasitaikyti gali, ir negalima daryti bendros išvados apie bendrą kainų lygį Lietuvoje ir kitose ES valstybėse“, – sako analitikė.

Pasak jos, kaina kartais priklauso ir nuo pačio gamintojo nustatytos kainodaros. Ne visi gamintojai atsižvelgia į perkamosios galios skirtumus regionuose.

Visgi ji teigia, kad tokius palyginimus reikėtų vertinti itin atsargiai, ar jie nėra naudojami, kaip propagandos įrankis, bandantis nupiešti daug prastesnį paveikslą nei iš tiesų yra. Analitikė komentuoja, jog pažvelgus į Eurostato statistiką, bendras kainų lygis Lietuvoje vis dar ženkliai mažesnis nei ES vidurkis ir ženkliai ženkliai žemesnis nei Vakarų Europos valstybėse. Tik drabužių bei avalynės kainos jau prilygsta ES vidurkiui, tačiau palyginus su Švedija, Danija ar Norvegija – kainų lygis mažesnis.

REKLAMA

žabtas
2017-11-25 12:26:20
Todėl kad lietuvio verslininko ,,žabtai ''(snukis) didesnis nei Jaučio ėda ir atrajoja ir niekada jam negana
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Debilai 2017-11-30 18:41:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pati patikrinau kiek kainuoja tas garazas... beveik visose salyse kainuoje apie 280 euru. Matosi ant foto kad 149 eur tai akcija!   ATSAKYTI
Darius 2017-11-29 21:36:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ką čia peza visokie žinovai ir ekonomistai.
Kodėl niekas (joks žinomas ekonomistas) neakcentuoja, kad mūsų verslininkų godumas beribis. Keli šimtai procentų pelnas turi jiems būt.   ATSAKYTI
Vilma 2017-11-29 20:59:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Siandien buvom senukuose...paziurejau zaislu kainas, siuo metu jiemsa AKCIJOS ,bet kiek isiminiau pries koki menesi 40 procentu buvo mazesne, o siandiena jie visi su NUOLAIDA DIDZIULE tik gaila kad ta kaina gaunasi vistiek tokia kaip buvo pries menesi...turbut reiks rasyt KALEDU SENELIUI I LENKIJA!!!   ATSAKYTI
pieva 2017-11-29 18:43:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
neperku,ir niekam nesiulau pirkti tegul patys pas save uz tokias kainas perka ir dziugauja   ATSAKYTI
ieva 2017-11-29 14:28:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

jeigu pas mus tokia maža rinka, tai kam tų prekybos centrų, vaistinių ant kiekvieno kampo   ATSAKYTI
Kate M. 2017-11-28 19:56:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Analitikė komentuoja, jog pažvelgus į Eurostato statistiką, bendras kainų lygis Lietuvoje vis dar ženkliai mažesnis nei ES vidurkis ir ženkliai ženkliai žemesnis nei Vakarų Europos valstybėse. Tik drabužių bei avalynės kainos jau prilygsta ES vidurkiui, tačiau palyginus su Švedija, Danija ar Norvegija – kainų lygis mažesnis."
Tai ko jūs nieką darot? Pakelkit kainas nors iki ES vidurkio, o atlyginimus padarykit "ženkliai ženkliai žemesnius nei Vakarų Europos valstybėse".

Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/935174/lietuve-palygino-zaislu-kainas-ar-kaledu-senelis-ipirktu-dovanas-lietuvoje   ATSAKYTI
Skaitytojas 2017-11-28 10:56:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man tai labai patiko žaislų originalumą.... nors mirk iš juoko.... užsueni žaislsi mažesnėm kainom, nes neoriginalūs, o Lietuvoje originalai parduodami.... nejuokinkite!!!! Seniai jau aišku kainos tokios pat kaip ir litais buvo, tik atlyginimai maži ir nieko verti.... Lietuviai tokia tauta, jie viską ištveria ir kenčia... o kiek tos tautos telikę keli tukstančiai... visi kiti gi seimūnai ir jų giminaičiai    ATSAKYTI
Birutė 2017-11-28 08:27:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žaislas už 300eur?!Rimtai? Gal geriau paaukokit tuos pinigus geram darbui,jei jau neturit kur dėti? Aną vakarą mano dukra vartė vieno prekybos centro žaislų katalogą.Žinoma,norų daug,o paskui pradėjom vertinti kainas—kiek žaislas brangesnis nei jos nauji žieminiai batai ar striukė.Žinot kokią išvadą padarė, 5metų vaikas? Cituoju: „tie akcijų skelbėjai visai be smegenų,kad tokias dideles kainas žaislams nustato,jie ką,visai negalvoja?” 5mečiui vaikui, aišku,kad nesąmonė,bet ne dideliems dėdėms ir tetoms prekybininkams...   ATSAKYTI
Jonas 2017-11-28 07:46:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kainos kitos nes rinka „kita“ , vadinasi perkamas daiktų kiekis mažesnis automatiškai savikaina brangesnė(tuo motyvuoja prekybininkai). Nors Norgej gyvena ne ka daugiau... Mūsų pati sistema supuvusi imtinai nuo galvos, tai ir bardakas, jeigu paklausti abiturijentai dėl būsimos ateities 80% teigė ateitį matantys užsienyje, tai labai daug pasako apie esamą situacija. Galbūt todėl ir šventam sostui parūpo, popiežius nusprendė LT apsilankyti 2018.    ATSAKYTI
Lidija 2017-11-26 15:58:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mano alga 280eurų.Kaip jūs manot ką galiu nupirkti aš savo vaikams?   ATSAKYTI
Tads 2017-11-26 15:19:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ko Jūs stebitės? Kainas nustato rinka.. Jei LT pardavėjai kelia kainas, o žmonės vis tiek perka, tai kitais metais kainos bus dar labiau keliamos. Prekybininkas nėra labdaros organizacija, jo siekis uždirbti kuo daugiau. Kai Jūs parduodate savo sena automobilį ar kokį kitą daiktą - tai juk norite gauti kuo daugiau pagal rinkos kainą? Žodžiu.. Prekybininkai kainas kels, kol žmonės pirks ir pelnas didės. Kai mažiau žmonės pirks ir pelnas mažės, tai ir kainos pradės kristi. Trust me. Pabandykite pirkti internetu, ne lietuviškose svetainėse. Jei taip elgtųsi tam tikra lietuvių dalis, tai lietuvos rinką ir prekybininkai tūrėtų neišvengiamai prisitaikyti - mažinti kainas.   ATSAKYTI
Irena 2017-11-26 14:39:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nereikia dar iš mažens vaikučių matereliai lepinti...Paprassčiausiai juos mylėti,su jais pastoviai bendrauti ir pagal jų amžių iš jų reikalauti atsakomybės.Štai taip išauklėję vaikus Jūs galėsite jais didžiuotis,o jie Jus gerbs ir mylės.Žinoma patiems reikia būti jiems geru pavyzdžiu   ATSAKYTI
Mindo 2017-11-26 12:14:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne rinkos dydis yra priežastis. Gobšumas. Pvz Slovėnijos parduotuvėse viskas daug pigiau nei pas mus.kaip žinome pas juos yra 2 milijonai žmonių. O pragyvenimo lygį jie per trumpą laiką pasiekė dvigubai aukštesnį nei mes.    ATSAKYTI
Nebegaliu tylėti 2017-11-26 11:26:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip teigia analitikė Indrė Genytė,kad čia greičiausiai gai būti propoganda,reikia vertinti labai atsargiai,arba tikriausiai prekės neoriginalai,arba sandelio išvalymas,nes kitaio nepaaiškinamas kainų skirtumas ! Galiu Jums granatuoti prekės 100% originalai,pilnos pardyotuviųlen tynos,reikia daugiau įrodymų,kad LT neveikia institucijos??? Tai kodėl kainos tokios??? Nes lieka tik NEPAAIŠKINAMA!!!Ir baikite LT gyventojus klaidinti su maža pirkamaja galia,Jūs gal nežinote kiek jie € išleidžia apsipirkdami kitose valstybėse kur pigiau??? Jau vien mano pažystami viską ką įmanoma perka svetur...tai vadinasi pirkamoji galia iškeliauja, čia reikia kvailam būti,kad nesuprasti dėsnio: mažesnės kainos - didesnės pirkamoji galia!!!! Jūs galvojate,kad emugrantai negrįžtų apsipirkti LT jei kainos būtų žemesnės??Iš savo patirties galiu pasakyti kai buvo litas nemažai prekių pirkdavau iš LT, nes apsimokėdavo labiau, įvedus € net minties nebekyla ką nors pirkti iš savo Gimtinės!!!!!Tai kodėl taip yra??? Išvados : žemesnės kainos nei kitose valstybėse pasilieka visa lietuviška pirkamoji galia + pritraukiami emigrantai + kitų valstybių piliečiai !!! Kokius mokslus reikia baigti,kad tai suprasti???   ATSAKYTI
to Pang 2017-11-26 10:19:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
idio*tai, ko trinat komentarus??? noriu parasyt sitam Pang 2017-11-25 18:47:31

Jeigu esi ant tiek tup*as ir perki zaislus is 2-3iu rdistributoriu tai gal traukis is verslo? Bet kuris save gerbiantis verslininkas eis tiesiai prie gamintojo o ne per 2 ar 3 rankas...    ATSAKYTI
NusiritusLietuva 2017-11-26 10:12:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Cia Lietuva - cia lietus lija.   ATSAKYTI
Fu - ck 2017-11-26 10:11:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
visiski idi*otai tie lietuviu prekybininkai, geda uz prekybininkus ir ir tuos deb*iloidus musu valstybej kurie ziuri tik kad sau suknistas kisenes prisikraut... tuoj visi issilakstys is LT ir gales tie seimiuksciai jobini ciulpti pirstus...!    ATSAKYTI
Barbosas 2017-11-25 22:22:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Hot Wheels Super Ultimate garažą uz 339 Eur. Tokia plastmaseliu kruvele uz tokia kaina, gali tik asilas pirkt, zaislu kainos nenormliai ispustos, toki zaisla manau kainuoja pagaminti ne daugiau 5eur. Bet zmones perka, tai ko nepardavinet tokiom kainom :D nei aukso kast nereikia...
   ATSAKYTI
Dell 2017-11-25 22:07:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Rinkodaros direktores verkslenimai kelia juoka:)) apie paskutines prekes kaina ar nekokybiska zaisla:)) Nebera kaip pasiteisinti del tokiu kosminiu zaislu kainu....   ATSAKYTI
Žaislas 2017-11-25 18:47:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paieškokit kokios kainos buvo iki euro įvedimo. Tada kažkaip nebuvo nei rinkos dalies nei kitų lezalų. Aišku norint LT su verslu išgyventi reikia 200% antkainio. Plius tokiks kaip straipsnyje minimos parduotuvės lt turi sandėlius kurie ir ne už dyką prispildo. O koks geras jausmas kai prašau neadekvačios kainos o vistiek perka. Žiauriai saldus jausmas.   ATSAKYTI

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
REKLAMA
Dirba (nuotr. stop kadras)
Iš Ukrainos ir Baltarusijos į Lietuvą dešimtimis tūkstančių plūsta vis daugiau ekonominių imigrantų. Tuo metu premjero Sauliaus Skvernelio vyriausybė džiaugiasi lengvindama ...
Redas Vilimas/Fotobankas nuotr.
Kiauliena – viena iš dažniausiai ant lietuvių stalo atsiduriančių mėsos rūšių. Nors Lietuva nėra didelė, galima pastebėti, kad skirtinguose miestuose vidutinė mėsos kaina gali ...
Parduotuvės Lenkijoje (nuotr. Raimundo Maslausko)
Iki didžiųjų metų švenčių trys savaitės ir artėja neišvengiamas momentas, kuomet reikės pradės galvoti, ką dėti ant stalo. Nemažai lietuvių šventėms važiuoja ruoštis pas ...
Automobiliai
Valdantieji taršių automobilių mokestį siūlo įvesti ne nuo kitų metų balandžio, kaip numatyta Seimo po svarstymo penktadienį pritartame projekte, o nuo liepos. Pavėlinti ...
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Nors valdantieji džiaugiasi ką tik priimtu sprendimu labiau apmokestinti daugiausiai uždirbančius ir nuosaikiai didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį, tai tenkina ne visus. ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
Kauno policija sučiupo net dviejų nusikalstamų grupuočių narius
DABAR RODOMA
Kauno policija sučiupo net dviejų nusikalstamų grupuočių narius
DABAR RODOMA
Pabradėje žemę drebino ir orą virpino tankai: JAV kariuomenė pademonstravo galybę
DABAR RODOMA
Tradicijos: iki švenčių 12 dienų apspręs, kaip atrodys visi 12 kitų metų mėnesių
DABAR RODOMA
Kelmės kebabinės savininkas apie išpuolį: paskambino darbuotoja su isterišku baimės balsu
DABAR RODOMA
Budbergytė: tai ne taršos mokestis, o bauda
DABAR RODOMA
Nesustabdomas „Brexit“: ką po išstojimo planuoja daryti emigravę lietuviai
DABAR RODOMA
Nufilmavo merginos smurtą prieš berniuką Radviliškio gimnazijoje
DABAR RODOMA
Vilniuje nužudytas pensininkas – greičiausiai buvo sužalotas peiliu savo kieme
DABAR RODOMA
Nelaimė Vilniuje: žuvo po troleibuso ratais nukritęs žmogus
DABAR RODOMA
Ugniagesiai liko it musę kandę: gaus pinigų naujiems batams ir pirštinėms
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų