mokesčiai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokesčiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokesčiai“.

Rūkai ir geri – kariuomenę remi: suskaičiavo, kiek jums brangs gėrimai ir rūkalai

Šią savaitę Finansų ministerija pristatė pasiūlymus, kaip padidinus mokesčius surinkti daugiau pinigų, kuriuos reikėtų skirti papildomam krašto apsaugos finansavimui. Vienas iš tokių – labiau branginti alkoholinius gėrimus ir tabako gaminius. Vis dėlto kai kurie specialistai įspėja, kad ministerijos užmojai gali sukelti priešingą efektą – esą padidinus akcizus taip, kaip siūloma, pinigų į biudžetą bus surinkta mažiau.
Prieš 17 val.

Vardija, kas brangs dėl didesnių akcizų: „Gynybos finansavimas yra bendras mūsų visų reikalas“

Ekonomistai jau skelbia, kiek dėl gynybos keliami mokesčiai patuštins gyventojų pinigines. Jei Seimas palaimins Finansų ministerijos idėjas, dyzelino litras, įvertinus ir kitus mokesčius, kitąmet brangtų maždaug 16 centų, o benzino beveik 9 centais. Brangesni degalai – brangesnės ir prekės: esą vien didesni akcizai šalies infliaciją pašokdintų puse procento, brangtų ir maisto produktai.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

DIENOS PJŪVIS. Ar brangs degalai, draudimas, kils mokesčiai – iš kur imsime pinigų gynybai?

Ekonomistai jau skelbia, kiek dėl gynybos keliami mokesčiai patuštins gyventojų pinigines. Jei Seimas palaimins finansų ministerijos idėjas, dyzelino litras, įvertinus ir kitus mokesčius, kitąmet brangtų maždaug 16-a centų, o benzino beveik 9-iais centais. Brangesni degalai – brangesnės ir prekės: esą vien didesni akcizai šalies infliaciją pašokdintų puse procento, brangtų ir maisto produktai.
2024-05-23

Brangesni degalai ir alkoholis, didesni mokesčiai gyventojams ir verslui: iš ko paims daugiau pinigų gynybai

Degalų, alkoholio ir rūkalų papildomas branginimas, didesnės išlaidos verslo liudijimams, didesni pelno mokesčiai, naujas draudimo sektoriaus apmokestinimas – taip iš gyventojų ir verslo planuojama surinkti daugiau pinigų krašto apsaugai. Trečius metus tęsiantis Kremliaus režimo karinei agresijai prieš Ukrainą, antradienį finansų ministrė Gintarė Skaistė visuomenei pristatė planus dėl mokesčių įstatymų keitimo.
122 2024-05-21

Virš 10 m. Šveicarijoje gyvenanti lietuvė papasakojo, kiek moka už sveikatos priežiūrą ir kodėl čia nėra bedarbių

Daugiau nei 10 metų Šveicarijos prancūziškoje dalyje gyvenanti finansų specialistė Ringailė Desperez pasakoja, kad nors ši šalis daug kam atrodo kaip svajonių, uždirbdami daugiau gyventojai nemažai priversti išleisti ir pragyvenimui. Tuo metu mokėdami kasmėnesines sveikatos draudimo įmokas gaunami paslaugas žmonės daug kur dar turi susimokėti papildomai.

Tūkstančiams gyventojų – VMI laiškai: jei to nepadarysite, skaičiuos delspinigius

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojams, kurie turėjo, tačiau nepateikė pajamų deklaracijos, pradėjo siųsti priminimus. Pirmieji jų sulaukė 24 tūkst. gyventojų, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą.
2024-05-08

Siūloma dar metams pratęsti bankų laikinojo solidarumo mokestį

Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus ir jo pavaduotojas Andrius Palionis siūlo dar metams – iki 2025 -ųjų pabaigos – pratęsti bankų laikinojo solidarumo mokestį. Parlamentarai įregistravo tai numatantį Laikinojo solidarumo įnašo įstatymo pakeitimo projektą. Galiojantis įstatymas įpareigoja bankus laikinojo solidarumo įnašą mokėti už 2023 ir 2024 metus.
2024-05-02

„Sodros“ žinia tūkstančiams: šiandien paskutinė diena susimokėti – to nepadarę pasigailėsite

Balandžio 30 d. yra paskutinė diena sumokėti per COVID-19 pandemiją ir karantiną nemokėtas einamąsias privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Galimybe laikinai nemokėti įmokų naudojosi apie 115 tūkstančių savarankiškai dirbančių žmonių, iki šiol nuo karantino likusią skolą sumokėjo apie 40 tūkstančių. Mokėti PSD svarbu dėl to, kad prireikus žmogus galėtų pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, gautų kompensuojamuosius vaistus ir kitas paslaugas.
2024-04-29

Pinskuvienė pasipiktino valdančiųjų ir Šimonytės žodžiais: „Dabar bandys išpešt dar iš vairuotojų“

Ieškant gynybos finansavimo šaltinių ir kai kuriems politikams siūlant labiau apmokestinti draudimo įmonių paslaugas, premjerė neatmeta tokio specifinio mokesčio idėjos. Finansų ministrė sako, kad toks mokestis pabrangintų paslaugas. Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė pasipiktino valdančiųjų svarstymais ir planais. „Pirmadienis, nauja darbo savaitė. Bet iš valdančiųjų – ta pati panika ieškant, kaip dar eurą kitą išpešt iš žmonių.

Vairuotojams pabrangs draudimas? Šimonytė neatmeta naujo mokesčio idėjos

Ieškant gynybos finansavimo šaltinių ir kai kuriems politikams siūlant labiau apmokestinti draudimo įmonių paslaugas, premjerė neatmeta tokio specifinio mokesčio idėjos, o finansų ministrė sako, kad toks mokestis pabrangintų paslaugas.  Premjerė Ingrida Šimonytė anksčiau Seime teigė, kad draudimo paslaugoms pagal Europos Sąjungos teisę negalima taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Tačiau ji neatmetė galimybės joms taikyti specifinį mokestį.
2024-04-29
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų