Pensininkai turėtų būti labiausiai suinteresuoti mažinti šešėlį Lietuvoje, nes žmonės, kurie nesumoka įmokų į „Sodrą“, taip atima tuos pinigus iš pensininkų, „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė ekonomistas Romas Lazutka.

„Pensininkai gauna pajamas iš „Sodros“ ir todėl jiems turėtų būti labai svarbu, kad visi, kuriems priklauso, „Sodrai“ mokėtų. Jeigu žmogus gauna pajamas, bet nesumoka įmokų „Sodrai“, galima sakyti, kad tas žmogus pavagia iš pensininkų pinigus“, - laidoje „Dienos klausimas“ kalbėjo R. Lazutka.

Šešėlis pensijas mažina

Jis pažymi, kad statistinis darbo užmokestis Lietuvoje yra mažesnis negu žmonės iš tikro uždirba dėl algų vokeliuose, dėl to apžvalgininkai, neatsižvelgiantys į šešėlį, teigia, kad pensijos Lietuvoje nėra tokios jau mažos.

REKLAMA

„Lėšų nuo bendro vidaus produkto suma Lietuvoje, skiriama pensijoms, yra labai maža Europos Sąjungoje, tuo tarpu pensijos ir atlyginimo santykis yra ne toks blogas. Tada analitikai ir apžvalgininkai gali nesusikalbėti: vieni sako, kad ir dirbantiems sunku pragyventi ir pensininkams nėra taip blogai, tačiau tokiu atveju neatsižvelgiama, kad dalis žmonių pajamas gauna vokeliuose“, - teigė R. Lazutka.

„Swedbank“ asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Bložienė „Žinių radijui“ teigė, kad mažos pensijos yra neištaisoma sistemos problema, tad oria senatve kiekvienas turi pradėti rūpintis iš anksto.

Galvoti reikia iš anksto

„Absurdiška sakyti, kad pensininkas iš 200 eurų pensijos gali gyventi, nes vien tik susimokėti už savo būstą yra praktiškai neįmanoma. (...) Tad tie būsimieji pensininkai, kurie po 20, 30 ar 40 metų išeis į pensiją, apie tai turi pradėti galvoti dabar“, - kalbėjo O. Bložienė.

Pasak jos, dirbantieji jau dabar turi nuspręsti taupyti pensijai ir tam atidėti pinigus kiekvieną mėnesį.


Rašyti komentarą...
M
Me
2015-08-13 22:57:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
bl vis mazai ir mazai, bet tai kur nesamone uzdirbdavo ten gerai 200lt per menesi 1994 o dabar gauna 200-300eur. 3x daugiau gauna nei uzdirbdavo ir vis blogai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų