Gairės

pensijos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pensijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pensijos“.

„Sodra“ praneša apie išmokas ir pensijas: štai kas ir kada jas gaus

Kiekvieno mėnesio pabaigoje šimtai tūkstančių lietuvių laukia ne tik atlyginimų, bet ir išmokų ar pensijų. Jiems svarbu žinoti, kada tikėtis pinigų, nes tai parodys, kiek ir kada jie gali išleisti, o kada dar teks palaukti ir pataupyti. „Sodra“ kaip tik skelbia, kada kovo mėnesį mokės išmokas ir nuo Naujųjų metų padidėjusias pensijas. „Sodros“ pensijos kovo mėnesį Šiuo metu senatvės pensijas gauna 622,6 tūkst. asmenų.
Prieš 5 val.

Aktualu tūkstančiams: „Sodra“ mažins stažą atgaline data ar tik gaudys gudraujančius?

Metų ar kelių mėnesių darbo arba socialinio draudimo stažas gali lemti įvairių išmokų dydį arba kiek pinigų gausite išėję į pensiją. Nuo praėjusių metų pasikeitė tvarka, pagal kurią „Sodrai“ yra teikiami pranešimai apie draudžiamąsias pajamas ir tikslinami jų duomenys atsižvelgiant į dabar gyventojų teikiamas deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Kai kurie specialistai tai vadina tikra „bomba“. Esą pakeitimai daromi atgaline data, tad dalis gyventojų net...

Šiemet pensijos nepadidėjo tiek, kiek žadėta: aiškina, kad daliai gyventojų dar primokės

Kiekvienais metais senatvės pensijos Lietuvoje nustatyta tvarka yra indeksuojamos arba didinamos. Politikai ir valdininkai mėgsta žadėti ir girtis, kiek pensininkams pridedama pinigų ar kiek didėja vidutinė pensija. Tačiau penktadienį, „Sodrai“ paskelbus duomenis apie sausį gyventojams išmokėtas jau indeksuotas pensijas, paaiškėjo, kad jos nedidėjo tiek, kiek žadėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
84 2024-02-23

Kaip bus su pensijomis, išmokomis ir pinigais, jei prasidės karas: štai, kas žinoma jau dabar

Beveik dvejus metus Ukrainą alinantis karas lėmė beprecedentinio masto civilių žūtis – manoma, jog karas galėjo pasiglemžti ir iki 500 tūkst. aukų. Nors Lietuvoje vis daugiau kalbama apie pasiruošimą karui, gyventojams vis dar kyla abejonės, kas atsitiktų jų banko santaupoms, turtui, kaip reikėtų evakuotis, ginti šalį ginklu, ar būtų mokamos pensijos, išmokos, ar yra specialus fondas.

Šiandien „Sodra“ pradeda mokėti didesnes pensijas daugiau žmonių

Jau sausį „Sodra“ išmokėjo padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Vasarį didesnės išmokos pasieks išankstinių senatvės pensijų gavėjus bei žmones, gaunančius šalpos, nukentėjusiųjų asmenų, mokslininkų, pareigūnų ir karių pensijas, pirmojo ir antrojo laipsnio valstybines pensijas. Gavėjai, gaunantys mažų pensijų priemokas, taip pat sulauks pasikeitusių išmokų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2024-02-08

Dėl pensijos turės dirbti iki 71 metų? Lietuviams emigrantams – nekokios naujienos

Tyrimai rodo, kad, visuomenei senstant, o gimstamumui mažėjant, pensininkų ir dirbančiųjų santykis Jungtinėje Karalystėje (JK) tampa netvarus, rašo portalas „Euronews“. Prognozuojama, kad iki 2023 metų gyventojų skaičius šalyje išaugs 6,7 mln., o vien pensijos už 2023–2024 m. JK kainuos apie 161,9 mlrd. eurų. Būtina laipsniškai didinti pensinį amžių Remiantis naujausiu „Longevity Centre“ pranešimu, visiems, gimusiems JK po 1970 metų balandžio mėnesio, gali tekti dirbti iki 71 metų.
2024-02-07

Netrukus gyventojus pasieks didesni atlyginimai ir išmokos – štai ko galite tikėtis

Nuo 2024 m. pradžios didėja minimali mėnesinė alga (MMA), neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD), pensijos, vienišo asmens išmoka, tikslinės kompensacijos žmonėms, turintiems negalią bei kitos socialinės išmokos. Namų ūkių pajamos dėl suplanuotų priemonių – MMA, NPD ir socialinių išmokų didinimo – vidutiniškai didės 62 eurais, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
105 2024-01-29

Žadėtos didesnės pensijos nuo metų pradžios nesulaukė: pasakė, ką tokiu atveju daryti

Politikai ir institucijos ne kartą skelbė, kad nuo šių metų pradžios gyventojams didės senatvės ir kitos pensijos. Tačiau panašu, kad ne visiems vienodu metu. Išankstinės pensijos gavėjai padidintos pensijos dar negavo. „Sodra“ tikina, kad gyventojus didesnės pensijos pasieks vasarį. Portalo tv3.lt skaitytojas Jonas iš Rokiškio rajono skundėsi, kad jo pensija nuo sausio 1 d., nepadidėjo taip, kaip buvo žadėta.
2024-01-29

Pensijų fondų valdytojai: grąžą labiausiai lems sprendimai dėl palūkanų normų

Pernai vidutiniškai 14 proc. grąžą uždirbusių Lietuvos pensijų fondų rezultatus šiemet labiausiai lems centrinių bankų sprendimai dėl palūkanų normų, sako fondus valdančių įmonių atstovai.  „Allianz Lietuva“ Investicijų skyriaus vadovas Rokas Baltrėnas sako, kad be nenumatytų įvykių didžiausios įtakos fondų rezultatams šiemet darys centrinių bankų politika.
2024-01-25

Išankstinių pensijų tvarką siūloma svarstyti kartu su visu pensijų paketu

Vyriausybė pritaria siūlymui perskaičiuoti senatvės pensiją laikinai įsidarbinusiems išankstinę pensiją gaunantiems žmonėms, tačiau šį pakeitimą siūlo svarstyti kartu su kitais senatvės pensijų pakeitimais. Juos Vyriausybė Seimui planuoja teikti rudenį.
2024-01-24
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų