pensijos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pensijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pensijos“.

Šie Lietuvos senjorai sulauks pensijų padidėjimo: štai, ką reikia žinoti

Liepos 9 d. pradėtos mokėti socialinio draudimo pensijos – jos pasiekia gavėjus pagal įprastą grafiką, priklausomai nuo to, kuriame mieste žmogus gyvena ir kokį pensijos gavimo būdą yra pasirinkęs. Liepą padidintų pensijų sulauks senjorai su negalia, kuriems šiemet nustatytas 70-100 proc. netektas dalyvumas. Pensijų padidinimas negalią turintiems senjorams – nuo šių metų sausio 1 d. pradėtos įgyvendinti negalios reformos dalis.
64 2024-07-22

Nuo liepos – mažesnės algos daliai gyventojų, tačiau 65 eurų prie pensijos dauguma atsisakė

Beveik 26 tūkst. gyventojų nuo liepos gaus mažesnį darbo užmokestį, mat „Sodra“ juos įtraukė į pensijos kaupimą antrojoje pensijų pakopoje. Tam ir bus skirta dalis žmogaus algos. Vis dėlto daugiau tų, kurie turėjo būti įtraukti automatiškai, kaupimo atsisakė. Tokių buvo bemaž 34 tūkst., rodo „Sodros“ duomenys. Daugelis ekonomistų ir valdininkų tikina, kad kaupti senatvei papildomai yra būtina.

Daliai gyventojų „Sodra“ pervedė didesnes pensijas: paaiškino, kaip žinoti, ar suskaičiavo teisingai

Liepos 9 d. pradėtos mokėti socialinio draudimo pensijos – jos pasiekia gavėjus pagal įprastą grafiką, priklausomai nuo to, kuriame mieste žmogus gyvena ir kokį pensijos gavimo būdą yra pasirinkęs, praneša „Sodra“. Liepą padidintų pensijų sulauks senjorai su negalia, kuriems šiemet nustatytas 70–100 proc. netektas dalyvumas. Pensijų padidinimas negalią turintiems senjorams – nuo šių metų sausio 1 d. pradėtos įgyvendinti negalios reformos dalis.
58 2024-07-09

Pirmąjį 2024 m. pusmetį antrosios pensijų pakopos fondų grąža siekė 9,7 proc.

Per pirmąjį 2024 m. pusmetį antrosios pensijų pakopos fondų uždirbta grąža siekė 9,7 proc. teigia „Allianz Lietuva“ investicijų analitikas Rimas Strazdas. Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos (LIPFA) pateiktais išankstiniais duomenimis, per pusmetį gyventojų sukauptas turtas išaugo 15,3 proc. ir pasiekė 8,2 mlrd. eurų. „Per visą pensijos fonduose kaupimo laikotarpį, kaupiantys žmonės jau uždirbo beveik 3 mlrd.
2024-07-04

Lingė: pasiūlymas apmokestinti pensijas – Lietuvai netinkamas

Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) pasiūlius Lietuvai apmokestinti pensijas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mindaugas Lingė sako, kad siekiant didinti pensijas pirmiausia reikėtų surinkti daugiau pajamų į biudžetą. „Pensijų apmokestinimo klausimas yra visiškai antraeilis dalykas ir kreipiantis dėmesį nuo esmės (...) Svarbu pirmiausia užtikrinti tą pajamų dydį gaunantiems pensijas, kad tai būtų oru arba vis artėtų link buvusio vidutinio darbo užmokesčio.
2024-07-02

DIENOS PJŪVIS. Kaupimas pensijai – ar žmonės liks įkalinti fonduose, ar galės pasitraukti?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai turint savo projektą dėl galimybių pasitraukti iš antrosios pensijų pakopos, pensijų fondų valdytojai reikalauja nepaversti jos bėdų turgaus krepšeliu. Fondų valdytojai sutinka kaupimą nutraukti tik dėl sunkios negalios ir mirtinų ligų. Tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministrė sako, kad teiks daug platesnį sąrašą priežasčių dėl kaupimo nutraukimo.
2024-07-01

Baigiasi pinigai? Skelbia, kada liepą mokės išmokas ir pensijas – taip pat ir padidintas

Jau artimiausiu metu gyventojus pasieks dar kiek padidintos įvairios išmokos ir pensijos. Dalis žmonių gaus ir neprimokėtas sumas. Penktadienį „Sodra“ kaip tik skelbia jų mokėjimo grafiką liepos mėnesį. Jį naudinga žinoti laukiant pinigų ir siekiant apsisaugoti į juos besikėsinančių sukčių. Kada „Sodra“ mokės išmokas Kaip jau skelbta, maksimalius ir minimalius kai kurių išmokų dydžius „Sodra“ perskaičiuoja kiekvieną ketvirtį.
2024-06-28

Sulaukę pensinio amžiaus pensijos galite ir negauti: „Sodra“ paaiškino, kodėl žmonėms tenka laukti pinigų

Gyventojai dirbę užsienyje, vėliau gauna kelias pensijas. Kiekviena šalis, kurioje žmogus dirbo, moka jam pensijas. Tačiau „Sodra“ įspėja, kad užsienietiškų pensijų tenka ilgiau laukti, užtrunka, kol užsienio dokumentai pasiekia Lietuvą. Portalo tv3.lt skaitytoja Vilma pasakojo, kad netrukus po 3 mėnesių taps pensininke. „Toliau dirbti neketinu ir jau naudodamasi įvairiomis skaičiuoklėmis, žiūriu, kokia pensija manęs laukia.

Vidutinė pensija Lietuvoje – žemiau skurdo ribos: dirbantiems teks mokėti daugiau mokesčių?

Dirbančiųjų gyventojų skaičius mažėja, o pensininkų – daugėja. Todėl siūlomi įvairūs būdai, kaip gauti daugiau pinigų pensijoms. Siūloma ir apmokestinti pensijas, ir ilginti pensinį amžių. Kita vertus pasigirsta raginimų ir daugiau apmokestinti dirbančiuosius. Taip pat siūloma, kad reikėtų anksčiau pradėti dirbti, o ne ilginti pensinį amžių.
2024-06-22

Senatvės ir našlių pensijų didinimas: pridės nuo 3,94 iki 61,51 euro?

Ketvirtadienį Finansų ministerija paskelbė naujausią ekonominės raidos scenarijų su pagrindinių rodiklių prognozėmis. Atsižvelgiant į vieną iš jų, nuo kitų metų pradžios turėtų būti didinamos senatvės ir kai kurios kitos pensijos. Jeigu ministerijos prognozės išsipildys, vidutinė senatvės pensija Lietuvoje kitąmet turėtų išaugti mažiausiai 61,5 euro. Tai yra kiek didesnis augimas, nei buvo galima numatyti vadovaujantis ankstesnėmis Finansų ministerijos prognozėmis.
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje teks didinti NT, automobilių ir kitus mokesčius? Kitaip dalis gyventojų toliau skurs

Pinigų pensijoms ir kitoms išmokoms, sveikatos apsaugai, švietimui, krašto gynybai ir visoms kitoms sritims yra tik tiek, kiek jų sumoka visi mokesčių mokėtojai – gyventojai ir verslas. Lietuvoje kai kurių mokesčių sumokama daug mažiau nei kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Dėl to ir nėra pinigų, iš ko mokėti adekvačias pensijas, atlyginimus gydytojams ar tinkamai finansuoti kitas sritis. Tokias išvadas naujausiose rekomendacijose Lietuvai pateikia Europos Komisija.
251 2024-06-20

Pensininkams Lietuvoje – tik trupiniai: pinigų pensijoms išleidžiama kone mažiausiai visoje ES

Kai kurie politikai ir valdininkai mėgsta džiaugtis, kaip Lietuvoje nuolatos yra didinamos pensijos, kiek jos išaugo nuo įstojimo į Europos Sąjungą. Tačiau oficialioji statistika rodo, kad iš tikrųjų pensijoms Lietuva išleidžia beveik mažiausiai iš visų bendrijos valstybių.
2024-06-19

Šios krizės padarinius netrukus pajus visa Europa: ekonomikos milžinei kritiškai trūksta darbo jėgos

Vokietijos ekonomika pastaruoju metu patiria sunkumų, nes jos augimui kenkia silpna paklausa ir ganėtinai didelės išlaidos energetikai. Tačiau prieš kelis dešimtmečius prasidėjusi demografinė krizė visgi išlieka didžiausias Vokietijos iššūkis. Kol kas poveikis nėra toks stiprus, tačiau, kaip ataskaitoje įspėjo Tarptautinis valiutos fondas (TVF), gyventojų senėjimas po kelerių metų gali sukelti rimtų pasekmių visai Europai.
2024-06-16

Pensijų apmokestinimas: suskaičiavo, kas ir kiek mokesčių nuo jų mokėtų

Vis dažniau užsimenama, kad ateityje didinti pensijų Lietuvoje nebebus iš ko. Todėl svarstomi įvairūs būdai, kaip ir iš kur joms gauti daugiau papildomų pinigų. Pavyzdžiui, Tarptautinis valiutos fondas (TVF) rekomenduoja Lietuvoje apmokestinti pensijas. Specialistai skaičiavo, kiek ir kokių mokesčių tektų mokėti pensijų gavėjams. Jeigu Lietuvoje joms būtų taikomi tokie mokesčiai, kaip Latvijoje ir Estijoje, tuomet tą pajustų per 100 tūkst. gyventojų.

Pensijas – apmokestinti, o pensinį amžių sieti su gyvenimo trukme: kitaip Lietuvos laukia problemos?

Senatvės pensijos Lietuvoje turėtų būti apmokestintos, o pensinį amžių reikėtų sieti su ilgėjančią gyvenimo trukme. Kitaip mūsų šaliai nepavyks išlaikyti dabartinio pensijų lygio ar jas didinti. Taip yra įsitikinę Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertai, penktadienį pristatę naujausias rekomendacijas Lietuvai. Jos nėra privalomos, tačiau anksčiau ar vėliau bent dalį TVF ir kitų tarptautinių organizacijų Lietuva įgyvendina.
2024-06-07

Finansų ministrė atsakė, ar ketina svarstyti galimybę apmokestinti pensijas

Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) siūlant Vyriausybei svarstyti galimybę gyventojų pajamų mokesčiu (GPM) apmokestinti pensijas, finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad keisti dabartinio mokesčio modelio neketinama. „Lietuvoje gyventojų pajamos apmokestinamos, kai yra gaunamos. Reiškia, žmonėms apmokestinamas jų darbo užmokestis, o išmokų išmokėjimo metu jos nėra apmokestinamos.
2024-06-07

Vyriausybė pritarė: didins nukentėjusių asmenų valstybines pensijas

Siekiant įtvirtinti socialinį teisingumą ir panaikinti valstybinių pensijų dydžių atotrūkį nuo kitų valstybinių pensijų, reikšmingai, beveik dvigubai būtų didinamos nukentėjusiųjų asmenų valstybinės pensijos. Taip pat būtų nustatoma aiškesnė ir teisingesnė valstybinių pensijų skyrimo tvarka. Tokiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktiems įstatymų projektams pritarė Vyriausybė. Jie bus teikiami Seimui.
2024-06-05

Apsisprendė: šias pensijas planuoja didinti jau nuo liepos – pridės po 50–67 eurus

Daugiau kaip 40 tūkst. Lietuvos gyventojų jau nuo kito mėnesio pradžios gali tikėtis daugiau pinigų. Tereikia, kad Seimas priimtų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikiamas įstatymo pataisas. Jomis siūloma padidinti dalį mažiausių valstybinių pensijų, kurios mokamos nukentėjusiems asmenims, taip pat pakeisti pirmojo ir antrojo laipsnio valstybinių pensijų skyrimo tvarką. Kiek anksčiau planuota keisti ir visas kitas valstybines pensijas.
2024-06-04

Pasitikrinkite: galbūt jums priklauso 58 ar net 620 eurų didesnė pensija – štai kam jos skiriamos

Kartu su senatvės pensija, virš 83 tūkst. lietuvių dar gauna ir valstybines pensijas, siekiančias ir vos 58, ir beveik 1,2 tūkst. eurų. O dalis gyventojų – mažiausiai 13 tūkst. – prie šios sumos prisiduria pinigų ir toliau dirbdami. I laipsnio valstybinę pensiją gauna kariai savanoriai, aukščiausieji valstybės pareigūnai, olimpinių čempionai ir kt. II laipsnio valstybinę pensiją – tam tikrų žaidynių prizininkai, daugiavaikiai tėvai ar bent 40 kartų savo kraują aukoję donorai.
2024-06-01

TVF misijos vadovas: Lietuvai reikia pertvarkyti pensijų kaupimo sistemą

Senėjant Lietuvos gyventojams, šaliai būtina struktūrinė pensijų sistemos reforma, sako Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos vadovas Borja Gracia. „Turės būti atlikta pensijų reforma, parametrinė (sisteminė – BNS) pensijų reforma. Jūsų pensijų sistemai sekasi dėl geresnės nei tikėtasi dinamikos darbo rinkoje, didesnio užimtumo trumpuoju laikotarpiu, didelio atlyginimų augimo“, – Lietuvos banko (LB) ir Vilniuje dirbančios TVF misijos seminare penktadienį sakė B. Gracia.
2024-05-31

Skundžiasi maža 500 eurų pensija: ateity bus dar sunkiau?

Gyventojai piktinasi, kad visą gyvenimą dirbę ir uždirbę, senatvėje turi tenkintis 500 eurų ar dar mažesne pensija. Ekonomistas įspėja, kad ateityje situacija taps dar blogesnė, nes mažės dirbančiųjų ir į „Sodros“ biudžetą surenkamų lėšų. Tačiau gyventojai tikina, kad ir dabar iš pensijų vos pragyvena. Apie tai jie diskutavo socialiniame tinkle. Viena moteris pasidalijo savo istorija, ji pasakojo, kad neseniai tapo pensininke.
2024-05-27

Kol kas pensijos auga, bet ekonomistai įspėja: tai ilgai netruks

Naujausios pensijų augimo prognozės rodo, kad per artimiausius porą metų šalies senjorai vidutiniškai gaus pusę šalies vidutinio darbo užmokesčio. 2027 m. su būtinuoju stažu pensininkas turėtų gauti beveik 900 eurų, o vidutinė senatvės išmoka sieks 830 eurų. Tiesa, ekonomistai skuba raminti valdžią. Esą palankios sąlygos pensijų augimui Lietuvai ilgai nesitęs. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Monika Navickienė: bus peržiūrima pensijų apskaičiavimo formulė

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė žada peržiūrėti pensijų apskaičiavimo formulę. Pasak Monikos Navickienės, tam jau artimiausiu metu ketinama suburti ekspertų, politikų ir specialistų darbo grupę.  „Kad grįžtume prie formulės peržiūros ir pasižiūrėtume, ar galėtume pasitelkti daugiau teisingumo visuose pensijų dydžių dalyse“, – LRT radijui penktadienį sakė M. Navickienė.
2024-05-24

Dirbo 39 metus, bet pensija – apgailėtina: į mitingą susirinkę pensininkai išklojo viską, ką galvoja

Kelios dešimtys mažomis pensijomis nepatenkintų senjorų susirinko į mitingą prie Seimo. Pensininkai prie Seimo atėjo su plakatais, kuriuose – tokie užrašai: „Premjere, ar galėtum išgyventi iš 445 eurų per mėnesį?“, „Mūsų pensijos – o „Sodros“ rezerve 3 mlrd. eurų“.  Naujienų portalo tv3.lt kalbinti senjorai apgailestavo dėl pensijų dydžio ir pasvarstė, kokia pensija leistų oriai gyventi.

DIENOS PJŪVIS. Valdžia ruošiasi didinti pensijas – ar tam tikrai užteks pinigų?

Prieš artėjančius rinkimus socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia pensijų augimo prognozes. Pasak ministrės Navickienės, per artimiausius porą metų šalies senjorai vidutiniškai gaus pusę šalies vidutinio darbo užmokesčio. 2027-aisiais su būtinuoju stažu pensininkas turėtų vidutiniškai gauti 900-us eurų, o vidutinė senatvės išmoka sieks 830-imt eurų. Tiesa, ekonomistų prognozės niūresnės, mat mažėjant dirbančiųjų, orias pensijas būsimiems senjorams teks pamiršti.
2024-05-21

Prezidento patarėja: Vyriausybė nėra pasiruošusi gyventojų pasitraukimui iš antrosios pakopos pensijų fondų

Galimybės pasitraukti iš pensijų kaupimo antrosios pakopos fonduose kol kas gyventojams kelia daug neaiškumų, o Vyriausybė nesugeba reikalingų sprendimų dėl pasitraukimo iš pensijų kaupimo priimti laiku, mano prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė.

Lietuviai vakarietiškų pensijų neturės? Paaiškino, kodėl pas mus jos daug mažesnės

Lietuvoje pensijos siekia vos 50 proc. vidutinio atlyginimo. Vienišiems žmonėms iš pensijos pragyventi beveik neįmanoma. Tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Lietuvos bankas žada, kad pensijos kils. Taip pat pabrėžia, kad būsimi pensininkai galėtų ir patys pasirūpinti savo oria senatve, kaupdami papildomai. Tą daryti skatinami ir darbdaviai, tačiau pačios institucijos pavyzdžio nerodo.
51 2024-05-20

Premjerė: išėjimo iš pensijų kaupimo aplinkybės neturi kelti rizikos antrai pakopai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) siūlant leisti pasitraukti iš pensijų kaupimo anksčiau nei sukanka pensijos amžius tik negalios ar kritinės ligos atveju, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad svarbios aplinkybės, kurios leistų nutraukti pensijų kaupimą, neturėtų kelti rizikos antros pakopos pendijų fondams.

Monika Navickienė pasakė, kada gyventojai gaus 755 eurų dydžio pensijas

Pirmadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė dalyvauja konferencijoje apie pensijas Lietuvoje per pastaruosius 20 metų ir apie gyventojų lūkesčius dėl jų ateityje. Prieš renginį ministrė žurnalistams papasakojo, kokių pensijų gyventojai gali tikėtis jau 2025-ais ir dar vėlesniais metais. Pasak ministrės, jau netrukus vidutinė pensija gali gerokai viršyti 700 eurų, nors dabar nesiekia ir 600 eurų.
2024-05-20

Vyriausybė svarstys opozicijos pataisas dėl pasitraukimo iš pensijų kaupimo

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar pritarti Seimo „valstiečių“ frakcijos atstovės Ligitos Girskienės siūlymui leisti žmonėms bet kada pasitraukti iš antros pakopos pensijų kaupimo ir atgauti jų sumokėtas įmokas.  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nepritarti parlamentarės inicijuotoms Pensijų kaupimo įstatymo pataisoms, kurioms kovą Seimas pritarė po pateikimo.
2024-05-15

Pensijų fondų valdytojai įvardijo, kada nutraukti pensijų kaupimą – ministerija situaciją mato kitaip

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai turint savo projektą dėl galimybių pasitraukti iš antrosios pensijų pakopos, pensijų fondų valdytojai reikalauja nepaversti jos bėdų turgaus krepšeliu. Fondų valdytojai sutinka kaupimą nutraukti tik dėl sunkios negalios ir mirtinų ligų. Tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministrė sako, kad teiks daug platesnį sąrašą priežasčių dėl kaupimo nutraukimo.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Pensijų fondai siūlo kaupimą nutraukti tik dėl didelės žmogaus negalios

Vyriausybei ir socialiniams partneriams tebeieškant sprendimo, kokios galėtų būti svarbios priežastys nutrauktų antros pakopos pensijų kaupimo sutartis anksčiau laiko, Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacija ragina nustatyti išskirtinius atvejus, susijusius tik su kaupiančiojo sveikata.  Asociacijos vadovas Tadas Gudaitis sako, jog toks išskirtinis atvejis būtų aukščiausias negalios lygis – 75-100 proc. nedarbingumas.
2024-04-20

Pensijų ateity nebedidins? „Geri laikai“ pensininkams Lietuvoje baigsis, jei niekas nesikeis

Lietuvoje pensininkai yra įpratę, kad kasmet pensijos yra indeksuojamos arba perskaičiuojamos atsižvelgiant į tai, kaip auga darbo užmokestis ir kokia yra „Sodros“ biudžeto padėtis. Kadangi daugelį metų augo atlyginimai, o „Sodra“ surinkdavo daugiau pinigų nei išleisdavo, senatvės ir kitos pensijos buvo didinamos ir dešimtadaliu ar daugiau. Tačiau jau netrukus tai gali pasibaigti.

Navickienė įvardijo galimas pensijų kaupimo nutraukimo priežastis: tarp jų – išimtis, kaip atsiimti pinigus

Konstitucinis Teismas (KT) nurodė, kad dėl svarbių priežasčių turi būti leista nutraukti kaupimą antroje pakopoje ir pasiimti pinigus. Kas bus svarbių priežasčių sąraše? Kas matuos tų priežasčių svarbą ir priims sprendimus.
2024-04-08

„Sodra“ įspėja: daugiau nei pusė gyventojų dar nepriėmė jiems svarbaus sprendimo

Šiemet į pensijų kaupimą įtraukti gyventojai turi dar beveik tris mėnesius sprendimui priimti. Kol kas „Sodros“ pranešimus asmeninėse paskyrose perskaitė 41 proc. visų įtrauktųjų. Pasitikrinti, ar gavote „Sodros“ siųstą pranešimą apie įtraukimą, galite asmeninėje „Sodros“ paskyroje www.sodra.lt/gyventojui. Metų pradžioje „Sodros“ pranešimus apie įtraukimą į pensijų kaupimą gavo 59,7 tūkst. žmonių. 17,4 tūkst.
2024-04-08

Mokesčiai mažesni, bet kokio dydžio bus pensija? Štai kuo rizikuoja daugiau pinigų norintys dabar

Nepatenkinti gaunamu atlyginimu gyventojai ieško išeičių. Dažnas pagalvoja apie savarankišką veiklą. Tačiau nerti į ją stačia galva baiminasi dėl galimai mažesnių ir nereguliarių pajamų, taip pat socialinių garantijų – įvairių išmokų ir pensijos senatvėje. „Sodra“ skaičiuoja, kad dirbantys savarankiškai moka mažiau mokesčių, tačiau įspėja, kad jeigu jų pajamos nesiekia minimalaus atlyginimo, ateityje jų pensija bus nedidelė.

DIENOS PJŪVIS. Interviu su Monika Navickiene: kas galės pasiimti pinigus iš pensijų fondų anksčiau laiko?

Konstituciniam Teismui pasisakius, kad antroje pakopoje kaupiantys žmonės turėtų turėti galimybę savo iniciatyva dėl svarbių priežasčių nutraukti kaupimą, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė mano, jog svarbiomis priežastimis galėtų būti kritinė liga, įgyta sunki kaupiančiojo arba šeimos nario negalia arba galbūt būsto netekimas, jeigu jis nebuvo draustas, nors dėl pastarosios nuostatos dar tariamasi.

Navickienė: svarbios priežastys pasitraukti iš pensijų kaupimo galėtų būti kritinės ligos arba sunki negalia

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės teigimu, ministerijos siūlomos svarbios priežastys pasitraukti iš pensijų kaupimo antrojoje pakopoje bus kritinės ligos arba sunki negalia. Taip ministrė kalbėjo referuodama į kovo mėnesį Konstitucinio Teismo (KT) pateiktą išaiškinimą, jog draudimas pasitraukti iš pensijų kaupimo antrojoje pakopoje pažeidžia Konstituciją.
2024-03-28

Apklausa: gyventojai pritaria pensijų kaupimo nutraukimui dėl ligos, būsto problemų

Daugelis apklaustųjų gyventojų pritaria, kad pensijų kaupimo sutartį būtų galima nutraukti dėl tokių svarbių priežasčių, kaip sunki liga, negalia ar rizika prarasti vienintelį būstą, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus.  Konstituciniam Teismui (KT) kovo pradžioje paskelbus, kad turi būti numatyta galimybė žmonėms nutraukti pensijų kaupimo sutartį dėl svarbių priežasčių, ministerija joms išsiaiškinti savo interneto svetainėje atliko apklausą.
2024-03-27

Mėgina paskatinti kaupiančius pensijai Lietuvos gyventojus: „Pasitaikius duobėms vidutinė grąža būtų pakankamai gera“

Kaista diskusijos dėl antrosios pensijų pakopos likimo konstituciniams teismui pareiškus, kad gyventojai turi teisę nutraukti sutartis ir atsiimti pinigus dėl svarbių priežasčių. Lietuvos bankas mėgina vėsinti padėtį, tvirtindamas, kad po praėjusių metų didžiulės infliacijos fondai atsigauna, o jų grąža vėl viršija infliaciją. Tuo metu socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau rengia gyventojų apklausą, kada jie norėtų atsiimti pinigus iš antrosios pakopos.

Lietuviai gyvens geriau nei italai? Atlyginimų ir pensijų skirtumai bado akis

Nors gyventojai skundžiasi mažomis pajamomis, ekonomistai skaičiuoja, kad lietuvių pajamos stabiliai auga ir augs. Anot jų, jau po 5 metų gyvensime geriau už pietų Europos šalis, pavyzdžiui, Italiją. Vis tik pajamos sparčiausiai augs dirbantiems, bet ne pensijų gavėjams.
2024-03-17

LB: 2023 metais pensijų fondai atsitiesė po blogų 2022-ųjų

2023 metais tiek antros, tiek trečios pakopos pensijų fondai generavo teigiamą grąžą ir ketvirtadaliu padidino turtą, skelbia Lietuvos bankas (LB).  „Fiksuotas gana reikšmingas teigiamas rezultatas (...) turint omenyje, kad infliacija nukrito į gana žemą lygį, rezultatas yra geras“, – pristatydamas pensijų fondų rezultatus penktadienį sakė centrinio banko valdybos narys Simonas Krėpšta.
2024-03-15

DIENOS PJŪVIS. Atkeliauja pensijų kaupimo pertvarka – kas galės atsiimti anksčiau laiko?

Konstituciniam Teismui (KT) paskelbus, kad žmonės turi turėti galimybę nutraukti pensijų kaupimo sutartį dėl svarbių priežasčių, prezidento vyriausioji patarėja sako, kad tokios sąlygos turi būti apibrėžtos kuo plačiau. Už pensijų politiką atsakinga Socialinės apsaugos ministerija. Jai vadovaujanti Monika Navickienė teigė besidžiaugianti teismo pateiktu išaiškinimu.
2024-03-12

Šiurkus: pensijų fondų lėšų užsienyje galima gauti dėl sveikatos bei būsto problemų

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalyse pasiimti iš pensijų fondų sukauptas lėšas anksčiau laiko dažniausiai galima dėl sveikatos problemų bei gresiant prarasti būstą, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus. Taip jis komentavo Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą, kad žmonėms turi būti suteikta galimybė nutraukti pensijų kaupimo sutartį dėl svarbių priežasčių.
2024-03-12

Patarėja: pasitraukimui iš pensijų kaupimo turi būti nustatytos kuo platesnės sąlygos

Konstituciniam Teismui (KT) paskelbus, kad žmonės turi turėti galimybę nutraukti pensijų kaupimo sutartį dėl svarbių priežasčių, prezidento vyriausioji patarėja sako, kad tokios sąlygos turi būti apibrėžtos kuo plačiau.   „Sutikite, tų situacijų bus labai įvairių. Žmogui pasikeičia sąlygos esmingai, kai jis praranda sveikatą.

Artėja pensija? Baigdami darbus, nepadarykite šios klaidos, kitaip prarasite pinigų

Pensinio amžiaus sulaukę darbuotojai elgiasi skirtingai – vieni palieką darbovietę, kiti nusprendžia toliau dirbti. Darbo teisės specialistai vardija garantijas, kurios saugo vyresnius darbuotojus. Taip pat pataria, kada ir kaip reikia darbdaviui pateikti prašymą išeiti iš darbo, kad darbuotojai išėję į pensiją dar gautų ir išeitines. Portalo tv3.lt skaitytoja Ilona pasakojo, kad jau netrukus sulauks pensinio amžiaus. „Po trijų mėnesių jau tapsiu pensininke. Tačiau vis dar dirbu.
2024-03-12

Šimkus: nutraukus pensijų kaupimą valstybės dalis neturėtų būti išmokėta

Nutraukus pensijų kaupimo sutartį anksčiau nei žmogui sukaks pensijos amžius, jam neturėtų būti išmokėtas valstybės įnašas, sako Lietuvos banko (LB) vadovas. Pasak Gedimino Šimkaus, šios lėšos turėtų grįžti valstybei arba toliau likti žmogaus sąskaitoje fonde.  Taip jis komentavo Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą, kad žmonėms turi būti suteikta galimybė nutraukti pensijų kaupimo sutartį dėl svarbių priežasčių. „Lietuvoje kaupimą senatvės pensijai rėmė valstybė.
2024-03-08

LIPFA vadovas: po KT sprendimo pasitikėjimas pensijų sistema turėtų išaugti

Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos (LIPFA) vadovas Tadas Gudaitis teigia, kad Konstituciniam Teismui (KT) paskelbus išaiškinimą dėl galimybės žmonėms nutraukti pensijų kaupimo sutartis gyventojų pasitikėjimas šia sistema turėtų padidėti.

Monika Navickienė apie pinigus iš pensijų fondų anksčiau laiko: siūlymai – netrukus

Ketvirtadienį Konstitucinis Teismas nusprendė, kad dabartinė tvarka, kai pensijai kauptų pinigų negalima atsiimti, pavyzdžiui, net mirtinai sergant, prieštarauja Konstitucijai. Teismo vertinimu, įstatymas turi numatyti atvejus, kada tai būtų galima padaryti nelaukiant pensinio amžiaus. Už pensijų politiką atsakinga Socialinės apsaugos ministerija. Surengtoje spaudos konferencijoje jai vadovaujanti Monika Navickienė pakomentavo nutarimą.
2024-03-07

Konstitucinis Teismas: draudimas pasiimti pensijų pinigus anksčiau laiko prieštarauja Konstitucijai

Paprastai, jeigu žmogus nieko nedaro, pinigų iš jo niekas nepaima. Su pensijų kaupimu yra kitaip. Į jį žmogus įtraukiamas net jei nieko nedaro ir nežino. Tokiu atveju iki pat pensijos dalis jo atlyginimo yra nuskaičiuojama, o kaupimo nutraukti ir savo pinigų anksčiau pasiimti negalima net mirtinai susirgus. Trečiadienį Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė nutarimą, kuriame išaiškino, kad tokia tvarka prieštarauja Konstitucijai.
2024-03-07
Į viršų