Situacija paradoksali: kas dešimtas darbingo amžiaus Lietuvos gyventojas registruotas darbo biržoje, bet darbdaviai vis garsiau dejuoja negalintys rasti darbuotojų, norinčių užimti vos 27 tūkstančius laisvų darbo vietų.

Valytoja (nuotr. Fotodiena.lt/Audriaus Bagdono)

Valytoja (nuotr. Fotodiena.lt/Audriaus Bagdono)

Iš reemigrantų darbininkų nebus?

„Mūsų reikalavimai pardavėjoms tikrai nėra labai dideli – reikia išmokti dirbti su kasos aparatu ir sugebėti šiek tiek papasakoti atėjusiam pirkėjui apie prekes. Informacijos apie laikrodžius, kuriais prekiaujame, mes duodame, reikia tik pasiskaityti. Bet iš 10 viena paskaito, o kitoms net neįdomu. Sako, kad pas mus labai dideli reikalavimai, sunku dirbti“, – guodėsi viena prabangiais laikrodžiais didžiuosiuose Lietuvos miestuose prekiaujančio tinklo bendrasavininkių E.Ž. (pavardė redakcijai žinoma).

Moteris sako, kad visai nesidomi tuo, ką pardavinės, ne tik jaunimas, bet ir vyresni žmonės. „Sako: „Kodėl aš turiu kalbėti, šnekinti, jei galiu guminukus pardavinėti – man pirštu parodys, ką perka, ir gausiu pusantro tūkstančio”, – cituoja ji. O tuos, kurie padirbėjo užsienyje, moteris sako jau „peržegnojusi” – nebus Lietuvoje iš reemigrantų darbininkų.

REKLAMA

„Tų, kurie išvažiavę dirbo „juodą darbą”, iš viso negalima samdyti, nes dauguma jų jau pasmerkti dirbti tą juodą darbą. Jie taip atbunka, kad grįžę į Lietuvą net nenori mąstyti. Jie galvoja, kad už pastovėjimą turi gauti atlyginimą. Taip ir sako: „Man Anglijoje nereikėjo nei siūlyti, nei kalbėti, ir gaudavau daugiau, negu man čia siūlai”. Net jei nori dirbti – priimi, o po mėnesio vėl susikrauna daiktus ir išvažiuoja. Ką nors papasakoti atėjusiam klientui joms sunkiau, negu dirbti fizinį darbą”, – stebisi prekybininkė.

Jos teigimu, įdarbinti studentus ar baigusius studijas – ne išeitis. „Pavyzdžiui, įdarbinome vieną universitetą baigusią merginą – sakė, kad labai reikia darbo. Bet dvi savaites stengėsi, o paskui jau pradėjo sakyti, kad reikia skubiai išeiti. Net meluoti pradėjo, kai neišleidome – mamą operuoja, tėtis ligoninėje. Galų gale paaiškėjo, kad išvažiuoja į užsienį“, – apmaudauja moteris.

Pasak verslininkės, dėl to, kad žmonės nenori dirbti, kaltas ne mažas atlyginimas. Minimumą darbuotojai gauna praktiškai už tai, kad stovi prie prekystalio.

„Nemažai mūsų pirkėjų yra turistai, todėl alga priklauso ir nuo sezono, bet kas nori dirbti, tikrai ne minimumą gauna. Prieš naujus metus merginos užsidirbo ir po 2 tūkstančius litų. O vasarą užsidirba dar daugiau, nes gauna motyvacinį priedą, kuris priklauso nuo atlyginimo”, – atskleidžia E.Ž.

„Atrodo, kad sunkų fizinį darbą užsienyje dirbti lengviau, negu namie smegenis pakrutinti, – stebisi verslininkė, nuolat bergždžiai ieškanti naujų darbuotojų įvairiuose Lietuvos miestuose. Ir ne tik ji.– Kolegos neseniai naują būsto interjero parduotuvę atidarė, tai irgi tik spėja priimti, o darbuotojai prašosi atleidžiami. Nenori dirbti. O kitas vadovui tiesiai į akis „drebia“: ,,aš geriau namie sėdėsiu ir pašalpą gausiu, negu čia nugarą lenksiu už 2000 (taip, tai ne klaida) litų“.

REKLAMA

Darbo yra, dirbančių – ne

Lietuvos darbo birža (LDB) apibendrindama pirmųjų trijų šių metų mėnesių duomenis skelbia, kad ankstyvas atšilimas paankstino ir sezoninių darbų pradžią. Todėl kovo mėnesį žemės ūkyje ir kituose nuo oro priklausančiuose sektoriuose siūloma gerokai daugiau laisvų darbo vietų. „Palyginti su vasariu, daugiausia darbo pasiūlymų buvo pateikta žemės kasimo, žemės ir miškų ūkio variklinių mašinų ir įrengimų operatoriams, kepėjams, dažytojams, mūrininkams, statybininkams, miškininkystės darbininkams, sodininkams, medelynų ir daigynų augintojams. Iš viso kovą buvo įregistruota 26,8 tūkst. laisvų darbo vietų, o bedarbių – 18,8 tūkst.“, – skelbia LDB.

Dar viena priežastis pasidžiaugti – kovą teritorinių darbo biržų specialistai į darbo rinką padėjo sugrįžti 26,5 tūkst. asmenų. Dalis iš jų įsigijo verslo liudijimus ir ėmėsi savarankiškos veiklos, kone 2 tūkstančiai įdarbinti subsidijuojant, daugiau kaip tūkstantis pasiųsta į viešuosius darbus... O darbo jėgos paklausa kovo mėnesį beveik 29 proc. didesnė negu buvo vasarį.

Tačiau yra ir kitokie skaičiai. Jie rodo, kad kai kuriuose sektoriuose laisvų darbo vietų gerokai daugiau, negu bedarbių. LDB pateiktoje lentelėje net 19 profesijų. O pirmasis penketukas štai toks: Tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojas: 43 bedarbiai, 2452 laisvos darbo vietos. Pardavimo vadybininkas: 389 bedarbiai, 1300 ;laisvų darbo vietų. Siuvėjas: 132 bedarbiai, 968 laisvos darbo vietos.

Toliau rikiuojasi virėjas, administratorius, pardavimo vadybininkas, vairuotojas ekspeditorius, betonuotojas, statybininkas, padavėjas, suvirintojas, dar toliau kepėjas, sandėlininkas, buhalteris... Net kelio darbininkų darbdaviai ieško keturis kartus daugiau, negu norinčių dirbti tokį darbą.

REKLAMA

Atrodo, akivaizdu – jau netrukus bedarbių gretos sumažės dar labiau, o visam būriui mūsų tautiečių bus pasiūlyta persikvalifikuoti ir po kurio laiko jie taip pat mins kokios nors įmonės, o ne darbo biržos slenkstį.

Anaiptol. „Darbdaviai dažniausiai nori darbuotojų su patirtimi. Deja, neretai siūlomas atlyginimas būna labai mažas, o darbo valandos ilgos. Nors iš esmės darbuotojų stygiaus darbdaviai nejaučia, bet kartais taip ir lieka neaišku, ar įmonei darbuotojų trūksta, ar žmonių netenkina darbo užmokestis ir sąlygos“, – priežasties, kodėl darbdaviai ir potencialūs darbuotojai vieni kitų taip ir neatranda, nesiryžta įvardinti Tauragės teritorinės darbo biržos (TDB) Darbo išteklių skyriaus vedėjas Vytautas Simonavičius.

Jo kolega telšiškis Arūnas Juozas Auškalnis teigė, jog net dviem regiono įmonėms trūksta kelių dešimčių siuvėjų, o Plungėje keliolikos žuvų perdirbimo įrenginių operatorių. Panevėžio regione, pasak TDB Darbo išteklių skyriaus vedėjos Jurgitos Grigalionienės, ypač trūksta virėjų, siuvėjų, barmenų, kvalifikuotų automobilių remonto šaltkalvių, automobilių elektrikų. Paklausūs šiuo metu ir statybos inžinieriai bei inžinieriai elektrikai. „Tačiau darbdaviai pageidauja, kad inžinieriai turėtų įvairių atestatų, kurių jauni darbuotojai neturi“, – sako ji.

Klaipėdoje didžiausia laivo metalinių konstrukcijų montuotojų ir tarptautinių krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojų paklausa. Pavyzdžiui, montuotojais tenori dirbti 10 žmonių, o laisvų darbo vietų įregistruota net 89.

REKLAMA

„Pagrindinė problema yra struktūrinis nedarbas. Šalies darbdaviams daugelyje sektorių vis sunkiau surasti tinkamos kvalifikacijos darbuotojų. Bet jų siūlomos darbo vietos ne visada būna kokybiškos: mažas atlyginimas, prastos darbo sąlygos, darbo aplinka, prastas psichologinis klimatas. Ypač mažuose miesteliuose žmonės greitai sužino apie darbdavius, kurie laiku nemoka atlyginimų, nevertina darbuotojų ir panašiai“, – pripažįsta LDB atstovai.

Pigios darbo jėgos Lietuvoje neliko

„Viena iš problemų – socialinių išmokų sistema truputį sugadino žmones ir jie renkasi arba dirbti, arba gauti pašalpą. Dažnai sako „neapsimoka dirbti“, – aiškina paradoksalios situacijos priežastis personalo atrankos kompanijos CV-online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė.

Paklausta, kodėl darbuotojų neprisišaukia net tos įmonės, kurios moka toli gražu ne minimalių atlyginimą, o ir darbas anaiptol ne „purvinas“, ji sakė: „Žmonės pradeda lyginti ne tik darbo sąlygas, atlyginimą vietinėje rinkoje, bet lygina su užsieniu. Tiems, kurie bent kartą yra išvažiavę padirbėti į užsienį, jau sunku susitaikyti su darbo sąlygomis ir atlyginimu Lietuvoje. Jie sako: „O va Airijoje arba Norvegijoje tokios darbo sąlygos ir tokį atlyginimą moka“.

Neigiamai veikia ir bet kokie nepalankūs atsiliepimai apie įmonę. Taip pat gali bauginti ir nuolat atnaujinamas skelbimas. Žmonėms, sako R. Karavaitienė, tai formuoja įvaizdį, kad neapsimoka eiti į tą įmonę, nors priežasčių gali būti įvairių. Jos teigimu, regionų problema – iš ten žmonės dairosi į didmiesčius. Pavyzdžiui, biržiečiai žiūri, kokių darbų yra Panevėžyje, kelmiškiai Šiauliuose.

REKLAMA

„Rinkoje trūksta techninių darbuotojų – žmonių, kurie turi ne tik aukštąjį išsilavinimą, bet ir profesiją, pavyzdžiui, statybos inžinierių. Bet kokios rūšies inžinerija plius vadybiniai gebėjimai – jei yra įgūdžiai ir patirtis, tai aukso vertės specialistai. O IT sritis tai iš viso atrodo kaip nušienautos pievos. Nieko nelikę, todėl įmonių skelbimai sukasi kelis mėnesius“, – aiškina R. Karavaitienė.

Pasak jos, Lietuva jau nėra pigios darbo jėgos šalis. „Lietuva dabar konkuruoja su užsieniu darbo sąlygomis ir atlyginimais, nes norint susimokėti mokesčius Lietuvoje ir pragyventi, reikia tikrai nemažai uždirbti. Žmonės pasižiūrėti, ką siūlo užsienis, ir sako „kuo mes prastesni?“ o darbdaviai neturėtų galvoti, kad atsiras vieną dieną darbuotojų – jų neatsiras“, – primena ji.

Kodėl dalis žmonių nusiteikę geriau gauti pašalpą negu dirbti, net jeigu atlyginimas gerokai didesnis, klausiame.

„Galima sakyti, kad beveik susiformavo karta, kuri bando gyventi iš pašalpų, neoficialių darbų, prasimanyti pinigų „juodais“. Tai jau iš esmės sugadinta karta. Dabar jau reikia galvoti apie tuos, kurie tik ateina į darbo rinką – apie dvyliktokus, kurie svarsto, kur studijuoti“, – dalijasi mintimis R. Karavaitienė. Pasak jos, jau yra įmonių, kurios pačios augina sau specialistus, tačiau kol kas dalis darbdavių vis dar tikisi susirasti pigios darbo jėgos.

Žmonės, nebūkite vergais

„Nuo ko priklauso, kad Lietuvos gyventojų atlyginimai maži? Darbo užmokestis tiesiogiai priklauso nuo kainų ir nedarbo lygių, nedarbo draudimo sąlygų, nedarbo draudimo išmokų dydžio, profsąjungų įtakos, valstybės pasiryžimo rinkoje taikyti vienodai teisingai žaidimo sąlygas abiem darbo rinkos pusėms, imigracijos, visuomenės požiūrio į dirbantį žmogų ir daugelio kitų veiksnių. Visi jie lemia, kokios bus darbuotojų derybinės galios. Ir kuo situacija darbuotojams nepalankesnė, tuo jų derybinės galios mažesnės. O kuo jos mažesnės, tuo mažesni atlyginimai“, – sako ekonomistė Aušra Maldeikienė.

REKLAMA

Jos teigimu, kol nedarbo lygis Lietuvoje yra gana aukštas, jis stabdys darbo užmokesčio augimą. Anot A. Maldeikienės, „neatsitiktinai Lietuvos darbdaviai taip nori imigrantų – jie sutinka dirbti už gerokai mažesnius atlyginimus, bet taip jie numuša mūsų, vietinių darbo jėgos kainą“.

„Tačiau net ir ženklus nedarbo lygio sumažėjimas nepaskatins darbdavių mokėti didesnius atlyginimus, jei nedarbo draudimo išmokos ir toliau bus tokios juokingai mažos. Lietuvos žmonės klysta manydami, kad sumažinus nedarbo išmokas jų pajamos padidės. Kaip tik atvirkščiai: kuo mažesnės šios išmokos ir kuo labiau apsunkinamos jų gavimo sąlygos, tuo tvirtesnė darbdavių padėtis ir jie gali diktuoti sąlygas bei mokėti mažesnius atlyginimus“, – aiškina ekonomistė. Anot A. Maldeikienės, viena iš esminių priežasčių, dėl kurių Estijoje atlyginimų lygis aukštesnis – gerokai didesnės nedarbo išmokos.

Ekonomistė pabrėžia, kad daugelio pamėgtas teiginys, jog mūsų atlyginimai maži dėl to, jog mažas darbo našumas, neteisingas iš esmės. „Mažas darbo užmokestis ir darbo našumas nesusiję dalykai. Minėtos aplinkybės nulemia, kad mūsų darbuotojų derybinės galios labai menkos, o tai lemia ir mažus jų darbo užmokesčius. Pavyzdžiui, mokytojai susitelkė visi, streikavo, ir susitvarkė savo atlyginimus“, – primena ji.

„Tegul verslininko darbuotojai su savo darbdaviu ir aiškinasi – tai mikro lygmuo. Beje, tie darbdaviai, kurie siūlo truputį didesnius atlyginimus, negu rinkos vidurkis, išlošia – jie gauna geriausius tos srities darbuotojus. Tačiau tai nereiškia, kad tokia pati priklausomybė veikia ir makro lygyje“, – aiškina A. Maldeikienė.

REKLAMA

Ji teigia nė kiek nesistebinti, kad nemažai žmonių nesutinka lenkti nugarą už menkus atlyginimus ir mieliau renkasi bedarbio pašalpą ar emigraciją. Dar daugiau. Anot jos, mes, dirbantieji, turime būti jiems dėkingi.

„Jie padeda tiems, kurie lieka. Įsivaizduojate, kas būtų, jeigu jie netreptelėtų ir neišvažiuotų? Mes turbūt uždirbtume dar perpus mažiau. Jie yra mūsų gelbėtojai, nes pasako darbdaviui „eik tu sau, aš neleisiu tau savęs mušti“, – sako A. Maldeikienė.

Žinoma ekonomistė pabrėžia, kad tik tada, kai visi darbuotojai atsisakys dirbti už mažus atlyginimus ir pasiūlys darbdaviams susirasti kitų, padėtis pradės keistis.  

xxxxxxx
2014-04-21 18:46:44
Aha Lietuvoje kai pasuki smegenis paskiau tenka sedeti 10 metu uz nieka, aciu ne :-) O ta verslininke tegul pati stovi uz prekystalio ir pardavineja cia nenudyjus varo ant tu emigrantu nes zmones nedurni ir uz minimuma ar uz tuos 2k lt nedirba nes tiek 2k tiesiog juokingi pinigai paziurekit kuro kainas nuomos kainas maisto kainas ir t.t.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
as 2015-01-30 10:45:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Trumpas anegdotas sia tema.
Klausimas:
Kiek reikia dirbti uz minimalia alga?
Atsakymas:
Uz minimalia alga reikia ne dirbti,bet truputeli kenkti.   ATSAKYTI
romeeeee 2014-04-22 23:45:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ažkokias pasakas čia seka darbdaviai. Spėju, turi dirbti ir už Petrą, ir už Joną, ir už Marytę ir maksimum darbo valandų ir dar viršvalandžius vanoji (dažnai neapmoka). Žinau, kaip dirba prekyboje žmonės. Tas 2000lt ant popieriaus greičiausiai ir yra – varai kai vergas už tiek ;D. Toli gražu ne visur tiek gauni. Tai niekas ir nenori dirbti tokio darbo, o be patirties niekas vis tiek nepriima :D. Mat, nieko nemoka, nenorima apmokyti. Tai neverkit, verslinykai. Bus dar blogiau. Pamatysit.

P.S. Retas klientas mėgsta, kai prie jų priekabiauja pardavėjos. Tai erzina. Supraskit pagaliau. Jei klientui reikia – jis pirks. Kitu atveju – įžūlus siūlymas ir klausinėjimas tik atbaido pirkėją. Čia Lietuva. Uždarų ir gana šaltų žmonių kraštas. Reikia taikytis prie žmonių, o ne naudoti JAV klientų aptarnavimo standartus iš knygučių… :)   ATSAKYTI
ridikas 2014-04-22 18:29:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponai verslininkai, per vėlai baudžiavą prisiminėt. Apsižiūrėkit- jau nėra, kas dirba už "pavalgyt". Išloš tie, kurie pirmi pradės mokėti. O tokios "verslininkės" bankrutuos su savo kinietišku šlamštu.   ATSAKYTI
y 2014-04-22 17:36:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Patiko kai nuo verslininkes laikrodziu zmogus nori iseiti , jam neleidzia . Tai tikrai vergove jeigu negali iseiti is tau nepriimtino darbo . Pasake , paaiskino kad kaskas susirgo ar taip nelaime ir viskas to turetu uztekti . Kai ponia verslininke nezino etiketo ir lenda i esminiskumus taip sudarydama spaudima . Dar grasindama kad negali iseiti ... siaubas kokia vergove. Tai apie koki atlyginima kalbam ir kokias salygas ?   ATSAKYTI
s 2014-04-22 16:29:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ir vel verslas verkia ... uzsieny kazkodel sugeba ir konkurencingi but ir algas normalesnes moket. Teisingai daro, kad isvaziuoja, jei ten uz pastovejima gauna daugiau nei cia uz "mastyma". Tegu pati verslininke tais savo laikrodziais ir prekiauja uz minimuma. Tik kazkodel ji algos samdomam zmogui nori moket tik tiek, kiek jai nuo visu jos ir seimos "limuzinu" lieka ir dar zmogum nelaiko0. Galu gale zmones Lietuvoj pradejo nebedirbt to, uz ka nemoka. Dar liko tik mokesciu reforma ivykdyt, kad verslas taip pat prisidetu prie gerbuvio, ne tik samdomi darbuotojai, daugiau nei puse savo darbiniu pajamu valstybei atiduodami (su PVM ir dar daugiau).    ATSAKYTI
Rams 2014-04-22 16:09:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Godumas LT verslautoju beribis... Nesuka smegenu, kaip daugiau uzdirbt is sukurto produkto ar teikiamu paslaugu, o tik ir ziuri, kaip sumoket maziau algos ir taip isspaust papildoma lita savo gerbuviui.. Kol neprades mylet ir gerbt darbo jegos (t.y. irankiu), tol situacija nesikeis.. Nepilsi- nevaziuosi.. Is savo darbines patirties, nepazystu ne vieno verslinyko, kurio darbuotojai gerai finansiskai motyvuoti ir jis drebtu purva per purvasklaida, kaip cia visi tingi, nedirba ir t.t. Jam tiesiog to daryti nereikia, nes jo darbuotojai neissilakto, o jo verslas klesti.. GEDA. Ne pasauli keiskite, o keiskites patys. Pasaulis keisis su jumis..   ATSAKYTI
Jonas 2014-04-22 14:14:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paradoksalu kaip dar atsirada darbouotoju dar vis norinciu dirbt uz mininiuma :D   ATSAKYTI
Nu 2014-04-22 14:13:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kas tau ars uz dyka... Normalus zmones lietuvoj jau nebedirba... Neber prasmes dirbt ir kaukt kazkoiu geresniu laiku.... 2000 lt gal pries 10 metu tai gal ir buvo ori alga. Db tai vos ne ismalda :D kuria istorijas apie braskes ir iesko durniu kas pas juos dirbtu :D   ATSAKYTI
kukuliuku 2014-04-22 13:26:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
jau vien paskaičius šitos ''viarslininkės'' komentarą, pyktis ima. Kur tau nuo jos nepabėgs žmonės, kai tokia pabaisa vadovauja. Pasuk smegenis bukagalve ir rasi gerą darbuotoją. Ko nepasuki baidykle??? Todėl, kad net tau visiškai supuvėlei giliai viduje aišku, kad už 2000lt/mėn. gali dirbti nebent studentas. Ir tai laikinai. Aš Norvegijoje gaunu 20 000lt dirbdamas statybose(beje man niekas nevadovauja, nes pats esu sau vadas), tai beabejo, kad niekada nesutikčiau arti(pagal tave stovėti) už 2000lt/mėn. Mokėk bent 5000lt, tada bus kitas reikalas. Spjausiu į tuos 20tūkst. Norvegijoje ir dirbsiu pas tave už 4kart mažesnį atlyginimą. Atmink bukagalve, kad žmogus kuris dirba užsienyje, kad ir kokį juodą darbą, turi daugiau smegenų savo šiknoje, nei tu galvoje. Užsienyje niekas durnų nelaukia. O tokie tavo komentarai, kad neva remigrantai atbuko, tai tik parodo, kokia tu buka su savo šituo, neva protingu psichologiniu spaudimu :-DDD. Net vištom plunksnas pešiojantis emigrantas už tave yra turtingesnis visomis prasmėmis suknista viarslinke. Bankrutuok tyliai, o ne demonstruok savo bukybę, psichologe tu degradavus:-DDD   ATSAKYTI
koooooo 2014-04-22 13:22:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bukų žmonių yra ir LT, ir visame pasaulyje. Nereikia skirstyti emigrantų. Dirbu padavėja Londone ir toli gražu nuo to nebukėju. Taip pat darbe reikia laiko turint pasiskaityti įvairius dalykus apie maistą, saugą ir noriai tai darau, įdomu kažką naujo sužinot, juo labiau apie maistą, kai namuose gali panaudot kažką naujo. Bet noras iš tiesų yra tai daryt, nes mane vertina, gaunu pinigus ir labai gerus pinigus.
Ką jau kalbėt apie alyginimą LT? Jau tegul tik nemeluoja. Istorijų apstu iš aplinkinių rato, jaunų žmonių, norinčių kabintis savarankiškai į gyvenimą ir dirbti. Can can'as Megoje rėkia ant savo darbuotojų, neįdarbina daugiau gailėdami pinigų, o vargšės(ai) ten turi vieni aplakstyt visus staliukus vienos(i) barmenas tik savaitgaliui. Ir nė už ką nedirbčiau tokioj vietoj už minimumą, pasityčiojimas iš žmonių.   ATSAKYTI
jo jo ner darbuotoju 2014-04-22 13:05:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kaip jus nesuprantat, kad esme ne tai, kad yra ar nera darbo, esme ta, kad niekas nenori arti uz 1000 Lt ant popieraus ir plius ne uz 1 zmogaus etata o uz 4-5. o jei moka 3000 tai uz visus 10 zmoniu be polsio ir amzinai stresuojant.
beto nuo 40-45 metu is viso neima i darba, del to, kad sie darbuotojai nori gaut net 2000 i rankas oho kiek daug. studentas pigiau - jam uzteks ir 1000 ant popieriaus, bet uztad jis dirbs laikinai, nu ir kas svarbu gi sutaupyti... todel nera ko skustis darbdaviai...nors ir laikina bet uztad pigu ir kam ta kokybe ir atsakomybe???
sumazinkit sodros mokescius iki 5-10 proc. padidinkit algas iki minimum 2000 i rankas, darbininkams, o su aukstuoju minimum nuo 3000 i rankas , kaip mat atsiras darbuotoju. koks durnius dirbs svetimoj saly uz 4000 Lt be seimos? zinoma, kad jei uzdirbs cia tada - gris namo.    ATSAKYTI
Senuxs 2014-04-22 12:55:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teko dirbti užsienio kapitalo įmonėje Lietuvoje,kur vadovas buvo Škotijos pilietis,tai darbavys savo darbuotojų pagarbą užsitarnavo,gerbdamas juos pačius.Lietuviai darbdaviai dažniausiai pagarbą sau bando ''išmušti'' arba ''išnachalinti'',todėl net ir didesnis atlyginimas nėra motyuvacija dirbti pas tokį ''budulį''.Nėra malonu išgirsti iš darbdavio-''nepatinka-eik lauk-už vartų į tavo vietą 10 tokių laukia''.Todėl,kol Lietuvos darbdaviai patys nenustos būti ''buduliais'' ir vergvaldžiais,sunku bus darbo jėgą sulaikyti Lietuvoje.   ATSAKYTI
ridikas 2014-04-22 18:39:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau už vartų niekas nebelaukia. :) Todėl ir siunta ant emigrantų.   ATSAKYTI
y 2014-04-22 11:29:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Ta verslininkė tai nieko naujo. Bet juokingai atrodo, kai čia kažkas skaičiuoja uždarbį litais užusienyje... Tai gal UK'uose, Štatuose, Norgėse irgi moka algas litais? Kainos irgi tokios pat, litais? Mano nuomone, užsienyje geriau tiems, kurie dirba mėgiamą darbą ir gauna ten tuos milijonus, bet tie vergai, kurie iš kaimų pabėgo dirba šūdinus darbus, tai soriukas dėl jūsų, nes jūs nelabai ką mokėtumėt veikti gimtinėj. Žodž, kas kaip nori, taip gyvena, tik prašymas emigrantams - mažiau skųskitės. Jei ten geriau, tai ko čia skaitot lietuvišką spaudą? Gal kalbos žinios ribotos? Ar šiaip budulynas neturit ką veikt?   ATSAKYTI
na 2014-04-22 13:22:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
y as tau perduodu linkejimus nuo emigrantu, kurie skambetu taip: eik tu toli toli, neaiskink ka man skaityti ir kaip gyventi, tipo kad esu uzsieni dabar tai jau vergas turiu jaustis? buvo laikas uzdirbau po 5500lt paskui atejo kiti laikai ir teko isvaziuot,taip kad prikask liezuvi ,nes tokie zmones kaip tu tik I snuki prasosi su tokiom kalbom   ATSAKYTI
X 2014-04-22 17:16:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
aiskus pavydas , gal ir buvai isvykes(us) tik ir ten bukumas ir pavydas paveike ir nieko nesigavo . dar sedi pas mama ant sprando ir gnydini kad kitiem geriau . Asaros kaip krokodilo beskaitant straipsni apie emigrantus . jei taip nekenti tai ko skaitai jei ne tau jis skirtas ???   ATSAKYTI
Vilnius 2014-04-22 11:27:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegu nepeza čia apie 2000-inę pardavėjos algą. Minimumas ir dar kokie(!) reikalavimai: aukštasis, anglų, rusų (dar būtų gerai lenkų ar vokiečių), nemaža patirtis ir dar kad būtų jauna ir graži. :)   ATSAKYTI
lietuvis 2014-04-22 10:11:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
mokekit kiek moka ten nebus emigrantu   ATSAKYTI
Emigrantas 2014-04-22 07:59:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užsikruškit, už tūkstantį Lietuvoj nedirbsiu!   ATSAKYTI
qq 2014-04-22 05:50:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Liepto galas? Niekur nemoka pardavejai 2000lt. Moka minimuma. O uz minimuma ne tik nepaskaityciau aprasymo, as SUBINES neatkelciau nuo kedes. Nemanau, kad moteris, prekiaujanti prabangos prekem, deda maziau nei 200-300% antkaini cia Lietuvoj, uzsieni, taip, antkainis minimalus.   ATSAKYTI
Emigrantas 2014-04-22 00:20:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kiausingalvei uz 2000lt per menesi as prisikciau ant to laikrodzio uz tokias algas... juodadarbis nosi krapsto uzsieni bet bent jau isgyventi gali   ATSAKYTI
Nesamone 2014-04-21 23:43:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pirma karta girdziu kad pardaveja 2000 uzdirba.Kad minimalu gauna,tai tikiu.O bet darbdaviai nenori tu ,kurie dirbo uzsienyje ,priimti i darba.Nes tas zmogus per daug turi darbo patirties ne tik lietuvoje,bet ir uz Lietuvos.   ATSAKYTI
Is Njudzersio 2014-04-21 23:23:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na kaip as grysiu jei uzdirbu 12 tukst litais uz atlanto? Juk uz 1-2 tukst litu vargdieniu vel LT buti? o ir uz 2 tukst rajonuose neimanoma darbo rast.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Vaistinėje (nuotr. Sauliaus Žiūros)
Privalomų vaistinėms turėti vaistų sąrašas trumpės, žada sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė ir sako, kad tai bus padaryta jau šią savaitę.   ...
Kęstutis Mažeika (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Europos Komisijai (EK) rudenį ketinant pateikti ambicingesnių šiltnamio efektą sukeliančio anglies dioksido (CO2) išmetimo į atmosferą sumažinimo planų vertinimą, Lietuvos ...
Elektra (nuotr. stop kadras)
Ankstų pirmadienio rytą Kuršių nerijoje dėl elektros tinklo remonto dešimčiai valandų išjungiamas elektros tiekimas. Elektros Kuršių nerijoje elektros nebus nuo 6 iki 16 ...
(Sauliaus Žiūros nuotr.)
Per karantiną nutraukus daugelio įmonių veiklą imta baimintis masinių darbuotojų atleidimo. Siekiant to išvengti, buvo sukurta naujų išmokų ir subsidijų darbuotojams ir ...
Vidmantas Janulevičius. Martyno Ambrazo nuotr.
Visame pasaulyje vis garsiau kalbama apie antrąją koronaviruso bangą. Tačiau naujasis Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas ir verslininkas Vidmantas ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų