Darbo užmokesčio tendencijos: kas realu, o kas iš fantastikos srities?

Darbo užmokestis ir jo apmokestinimas šiuo metu yra didžiausios verslo įmonių patiriamos išlaidos. Baltijos šalyse atliekamo daugiau nei 300 profesijų atlyginimų tyrimo rezultatai parodys, kokios rinkoje yra atlyginimų kaitos prielaidos ir tendencijos, kurios padės įmonėms kurti konkurencingas atlygio sistemas, o darbo ieškantiems specialistams susikurti adekvačius atlyginimo lūkesčius.

Atlyginimai augs ne visiems

„Danske Bank“ analitikų vertinimu, vidutinis darbo užmokestis šiemet augs apie 3,5–4,0 proc., tačiau laukti spartaus augimo dar anksti. „Ekonomika stabiliai auga, tačiau euro zona išlieka recesijoje, daug neaiškumų yra dėl Rusijos ateities. Aukštas nedarbo lygis taip pat eliminuoja spaudimą darbo atlygiui didėti“, – sakė „Danske Bank“ vyriausioji analitikė Violeta Klyvienė.

Specialistė pastebi, kad vis dar matomas kvalifikuotų darbuotojų trūkumas tam tikrose verslo ir ūkio srityse, todėl kalbėti apie vienodai spartų atlyginimų augimą visose profesijose negalima.

Anot V. Klyvienės, pirmąjį šių metų ketvirtį labiausiai augo atlyginimai dirbančiųjų apgyvendinimo paslaugų įmonėse, kuriose dauguma darbuotojų gauna minimalią algą.

REKLAMA

Slepia informaciją

Nors informacija apie esamus atlyginimus rinkose leistų efektyviau spręsti susidariusias problemas, įmonės nenoriai atskleidžia savo darbuotojams mokamo atlygio dydį. „Lietuvos įmonės darbuotojų atlyginimus linkusios laikyti po devyniais užraktais, nors pasidalijimas tokia informacija įneštų aiškumo į darbo rinką. Dažname darbo pasiūlyme įmonės siūlo konkurencingą atlyginimą, tačiau koks tai atlyginimas, galima tik spėlioti“, – pastebi Rita Karavaitienė, „CV Online“ rinkodaros vadovė.

Anot jos, šis užmokesčio rinkoje tyrimas svarbus dar ir dėl to, kad matomas nuolatinis nesusikalbėjimas tarp kandidatų ir darbdavių. „Darbdaviai nežino kandidatų lūkesčių, o kandidatai nežino, ko tikėtis, pretenduojant į vieną ar kitą poziciją. Taip apsunkinama tiek darbuotojų paieška, tiek įsidarbinimas.

R. Karavaitienės žiniomis, šiuo metu sparčiausiai auga logistikos, transporto specialistų, taip pat paslaugų, administracijos, finansų sferos darbuotojų atlyginimai. Mažėja tik nekvalifikuotų darbuotojų algos.

MMA didinti nesiruošia

Siūlymas padidinti minimalią algą dar 200 litų, anot V. Klyvienės, nebūtų protingas sprendimas. „Vertinant situaciją ir pirmojo ketvirčio duomenis pakanka ir užmokesčio didinimo 18 proc., kurio įvykdymas buvo nemažas šokas šalies ekonomikai“, – sakė specialistė. Pasak jos, toks sprendimams skirtingai įmanomas didžiuosiuose miestuose ir provincijoje. „Manau, kad mažesniuose miesteliuose tikėtis tokio darbo užmokesčio būtų iš fantastikos srities“, – sakė V. Klyvienė.

REKLAMA

Paklausta, kas prognozuojama vadinamosios viduriniosios klasės atstovams, specialistė teigė matanti geras tendencijas. „Klausimas – ką vadiname viduriniąja klase? Jeigu tokios atstovais laikysime specialistus, turinčius aukštąjį išsilavinimą, pastebima, kad jie yra mažiausiai jautrūs įvairiems ekonominiams pokyčiams, todėl gali tikėtis stabilumo ir darbo užmokesčio augimo“, – sakė V. Klyvienė.


Rašyti komentarą...
V
V
2013-05-29 11:10:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesveiki...
Atsakyti
0

B
Boobie90
2013-05-29 12:09:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man pavyko gerai užsidirbti bunant namuose, pabandykite ir Jus!!!
Viename iš skelbimu aš perskaiciau apie ši darba ir nusprendžiau pabandyti. Skelbimas sudomino galimybe per kelias savaites užsidirbti pakankamai pinigu, idedant tik dvylika litu. Iš pradžiu nepatikejau, bet vis tiek perskaiciau. Taigi, skelbimas siule persiusti po 2 litus i kiekvieno saraše esancio asmens banko saskaita, paskui išbraukti pirma saskaitos numeri ir irašyti savo saskaitos numeri i paskutine šešta eilute, ir patalpinti ši straipsni kaip imanoma daugiau forumu ir skelbimu (200 forumu, skelbimu, elektroniniu laišku – tai užtikrinantis skaicius).

Supratau, kad apgaules cia nera. Be to, pervedes šešiems žmonems po 2 litus, pats nieko neprarasiu, galu gale pradžiuginsiu kita. Ir ryžausi pabandyti. Ir man pavyko!!!!!!


Noriu su Jumis pasidalinti informacija, kaip tai veikia, nes tai naudinga mums abiem. Aš Jums pažadu, jeigu Jus tiksliai seksite mano instrukcijas ir neturesite vilciu gudrauti, jus pradesite gauti daug daugiau pinigu, negu tikites, per daug nesistengdami.

Siulau perskaityti šia informacija pora kartu ir išsaugoti savo kompiuteryje, sekti instrukcija ir pinigai ateis. Juk tai paprasta!!! Patys suprantate, kad tai absoliuciai legalu, tai tik bankine pinigu pavedimo operacija, ir Jusu indelis yra tik 12 litu ir pora valandu internete. Jus niekuo nerizikuojate ir nieko neprarandate, tiesiog pasitikite kitais žmonemis, ir taip pradžiugindami kitus, patys uždirbate. Tai tikrai veikia!!! Atkreipkite demesi: tiksliai sekdami šia paprasta instrukcija, Jus uždirbsite daug. Visa tai sekmingai veikia del dalyviu sažiningumo.
Tera trys paprastos taisykles:

1. Jei dar neturite, Jums reikia atsidaryti saskaita bet kuriame Lietuvos banke.
2. Pirmiausia I žemiau esancia 6 banko saskaita perveskite 2 litus. Po to perveskite po 2 litus ir i sekancias banko saskaitas. Visa tai ivykde, Jus padarote paslauga, gražu gesta, ir taip pat prašote teisetos paslaugos, už kuria mokate.


1. LT817300010103291085
2. LT377044000134646881
3. LT177300010099867361
4. LT777300010127911600
5. LT147300010082174906
6. LT907300010123624645

O dabar išbraukite iš sarašo nr. 1 saskaitos numeri, perneškite visas saskaitas vienu eiles numeriu i viršu, o i atlaisvinta nr. 6 eilute irašykite savo banko saskaitos numeri.

3. ši mano laiška keiskite kaip norite, bet išlaikykite pagrindine ideja, išplatinkite šita straipsni kaip imanoma daugiau (aš jums siulau bent dviejuose šimtuose, kad užsitikrintumete dideli uždarbi, kuris Jums taip reikalingas) straipsniu ,forumu ir naujienu juostu, skelbimuose arba asmeniniais laiškais - kuo daugiau informacijos pasklis apie ši straipsni, tuo didesnes bus Jusu pajamos! Jos tiesiogiai priklauso nuo Jusu ir tai turbut yra džiugiausia dalis. Tiesiog Jums nereikia prakaituoti, vargti, keikti blogo gyvenimo – pasidalindami dosnumu, jus sulaukiate šimteriopo dosnumo.

Šis internetinis verslas sekmingai gyvuoja ir klesti del dalyviu sažiningumo ir rimtumo. Todel viska atlikite kruopšciai ir nepagailekite 12 litu, nes Jums tai atsipirks su kaupu. Žmones tik tada bus sotus, kai pamaitins vienas kita.
Nera ko prarasti - tik 12 litu, ir kelios valandos nesunkaus darbo internete!!!
Užsiimkite tuo dabar, tiesiog nera ko atideti rytdienai. Tai paprasta ir pelninga. Juk yra del ko, taip stengtis?

O štai kaip Jus uždirbate:

Mokykline aritmetika: sakykim iš 200 laišku ar straipsniu aš gausiu 5 atsakymus (menkas rezultatas), tai reiškia aš uždirbsiu 10 litu budamas šeštoje sarašo pozicijoje.
Dabar šitie 5 žmones išplatina dar po 200 pranešimu su Jusu saskaitos numeriu jau 5 pozicijoje. Pastariesiems taip pat atsako tik po 5 žmones – tai jau 500 litu i saskaita. Toliau šie 25 žmones dar 200 kartu talpina ši pasiulyma su Jusu saskaitos numeriu nr. 4 pozicijoje ir atsako vel tik 5 žmones – Jusu pajamos jau 2500 lt. Toliau šitie 125 žmones, patalpina po 200 pranešimu, i kuriuos taip pat atsako tik 5 žmones. Jums tai duoda 12500 litu pajamu (Jus 3 pozicijoje).

Toliau dar idomiau: šitie 625 žmones 200 kartu skirtinguose skelbimuose patalpina Jusu saskaitos numeri nr. 2 pozicijoje, atsako velgi po 5 žmones – tai 62500 litu. Paskaiciuokite, kiek daug galite užsidirbti, juk ispudingas skaicius!!. Šiame versle svarbiausia buti sažiningam, kitaip nieko nesigaus. Ar Jus galite isivaizduoti, kiek žmoniu kasdien visame pasaulyje prisijungia prie interneto ir skaito šita straipsni, kaip ir Jus?! Kiekviena diena internete pasirodo nuo 200 iki 500 nauju vartotoju, ir toliau ju skaicius nuolat auga!!! Iš tiesu tai didele galimybe daug užsidirbti, nesugaištant daug laiko ir daug neišleidžiant. Bet kokiu atveju verta. Gyvenimas per trumpas, kad toki šansa praleistumete. Man pasiseke pasiseks- ir Jums!
Atsakyti
0

z
zzz
2013-05-29 12:47:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uz ta piramide sesi kaliuzen nes pagal LR istatymus tai draudziama. Dabar tave suseks pagal ip ar dar blogiau tiesiai per tavo banko saskaita kuria pats glusiau nurodei. Zodziu dziovink bulka ruoskis ilgom atostogom
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų