Seime kelią skinasi liberalų siūlymas švelninti alkoholio reklamos draudimus, kurie turėtų įsigalioti nuo kitų metų sausio 1-osios. Seimo Ekonomikos komitetas trečiadienį pritarė siūlymui leisti dienos metu (nuo 6 val. iki 22.30 val.) per radiją ir televiziją transliuoti lengvų iki 15 proc. natūralios fermentacijos alkoholinių gėrimų (t.y. alaus ir vyno) reklamą.

Tačiau transliuotojus siūloma įpareigoti ne mažiau 10 proc. už šias transliacijas gautų lėšų skirti socialinei alkoholio vartojimo prevencijos reklamai.

Seimas jau yra priėmęs įstatymą nuo kitų metų pradžios draudžiantį bet kokio alkoholio reklamą per televiziją ir radiją.

Komitetas atidėjo klausimo dėl alkoholio prekybos rugsėjo 1-ąją liberalizavimo svarstymą.

Tabako ir alkoholio kontrolės tarnyba direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian akcentavo, kad dabar transliuojama reklama apie alkoholio savybes nekalba, tad negalima teigti, kad tokia reklama prusina vartotoją.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas piktinosi, kad Ekonomikos komiteto nariams balsuojant dalyvavo labiausiai suinteresuoti pataisomis aludarių ir kai kurių stipriųjų alkoholinių gėrimų gamintojų ir televizijų atstovai.

REKLAMA

Pasak jo, dėl šių asmenų dalyvavimo, Seimo nariai negalėję laisvai balsuoti.

Komiteto posėdyje dalyvavo pataisų rengimu įtariamos LNK televizijos vadovas Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos prezidentas Paulius Kovas bei LNK valdančio koncerno "MG Baltic" valdybos narys teisininkas Romanas Raulynaitis. Šiam koncernui priklauso alkoholio gamykla "Stumbras", alkoholio ir tabako platinimo bendrovė "Mineraliniai vandenys".

Taip pat dalyvavo Lietuvos nealkoholinių gėrimų gamintojų ir importuotojų asociacijos vadovas bei Aludarių asociacijos tarybos narys Saulius Galadauskas.

A. Matulas taip pat piktinosi, kad komitetas neatsižvelgė į nevyriausybinių organizacijų, kurios yra išlaikomos mokesčių mokėtojų pinigais, būgštavimus, kad leidus alkoholio reklamą, nemažės alkoholio vartojimas.

Tuo tarpu vienas iš pataisų autorių liberalsąjųdietis Egidijus Masiulis kaltina A. Matulą vilkinant pataisų svarstymą komitete, kurį Seimas yra paskyręs pagrindiniu.

E. Masiulis BNS sakė, kad kreipsis į Etikos ir procedūrų komisiją, kad ji tirtų pataisų nesvarstymo komitete aplinkybes.

Minimos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos į Ekonomikos komiteto darbotvarkę buvo įtrauktos jau vykstant komiteto posėdžiui ir tai sukėlė kai kurių komiteto narių pasipiktinimą, tačiau jų buvo per mažai, kad pataisų svarstymas būtų atidėtas, kaip siūlė komiteto pirmininkė socialdemokratė Birutė Vėsaitė.

Ji tvirtino kreipsis į Seimo etikos sargus, kurie išsiaiškintų, ar nepažeidžiant Seimo statuto Ekonomikos komiteto posėdyje svarstytos liberalų inicijuojamos pataisos.

REKLAMA

B. Vėsaitę rėmė A. Matulas, pareiškęs, kad klausimo ekspromtu įtraukimas į komiteto darbotvarkę pažeidžia suinteresuotų jo svarstymo asmenų galimybę pasiruošti komiteto posėdžiui ir į jį laiku atvykti.

B. Vėsaitė priekaištavo, kad pataisų svarstymas Ekonomikos komitete "nelabai galimas, nes nėra pateiktos papildomų komitetų išvados".

Nevyriausybinių organizacijų, užsiimančių kova su alkoholizmu, atstovai komiteto posėdyje priekaištavo, kad apie klausimo dėl alkoholio reklamos ir vartojimo liberalizavimo svarstymą nebuvo pranešta Seimo interneto svetainėje.

Liberalų pataisų svarstymą inicijavo liberaldemokratų frakcijos narys Julius Veselka.

B. Vėsaitė grasinimas kreiptis į Seimo etikos sargus dėl minėtų pataisų svarstymo teisėtumo - jau antras šią savaitę.

Su analogišku prašymu į Etikos ir procedūrų komisiją antradienį kreipėsi A. Matulas, konservatorė Vincė Vaidevutė Margevičienė, valstietis liaudininkas Juozas Juozapaitis, liberalcentristas Saulius Lapėnas bei "darbietis" Manfredas Žymantas.

Jie Seimo sargų prašo įvertinti, ar liberalų, teikiančių pataisas, veiksmuose nėra korupcinės veiklos požymių, ar nepažeistos etikos nuostatos, viešųjų ir privačių interesų derinimo principai.

Liberalai Eligijus Masiulis, Gintaras Steponavičius ir Vytautas Grubliauskas, registruodami Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, nurodė, kad jas paskatino viešojo maitinimo įmonių pastabos dėl draudimų nepagrįstumo.


Rašyti komentarą...
G
GEDIMINAS LRLS PARTIEČIAMS
2007-12-19 14:46:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negaliu tylėti ,kai daromi tokie dalykai ,pridedu mano kreipimasi į skyriaus narius ,kurio neperdavė Aušra Mikulskienė skyriaus nariams ,todėl noriu viešai paaiškinti partiečiams kokia situacija yra partijoje ir skyriuje ,nes man nusibodo visas tas neteisumas.
Gerbiami LRLS Lazdynų skyriaus nariai,

Kreipiuosi į Jus ,nes situacija partijoje ir skyriuje situacija vis sunkėja. Prasidėjo dalykai,kurie mano nuomone yra netoleruotini nei teisinėje valstybėje nei liberalų partijoje -tai yra Žodžio laisvės draudimas ir cenzūra.Norėjau ir anksčiau į Jus kreiptis tačiau skyriaus sekretorė piktybiškai ir sąmoningai atmesdavo mano prašymus.Turiu rimtą įtarimą ,kad jinai ne tiktai savo valia tai daro ,o yra įpareigota tai daryti partijos pirmininko Petro Auštrevičiaus,partijos pirmininko pavaduotojo Gintaro Steponavičiaus ir skyriaus pirmininko Egidijaus Gudanavičiaus valia.

Aiškiai matau ,kad partijos vadovybė ne tik nesprendžia partijos vidaus problemų,bet ir jas gilina.Numatau kad netolimoje ateityje esant tokiai tendencijai ,partija bus susiskaldžiusi grupelėmis ir bus tik partija autsaiderė ,nieko nelemianti Lietuvos politikoje.

Todėl siūlau per partijos suvažiavimą būtiani išrinkti naujus išmintingus ir garbingus žmones į partijos valdybą ir būtinai kitą partijos pirmininką ,kuris turėtų ir žmonių rinkėjų ir mūsų partiečių pasitikėjimą.Čia kažkieno prognozuojamos 14-15 Seimo vietų ,mano nuomone vėl iliuzija ir tikrovės nesuvokimas ,primenu kiek prisimenu P.Auštrevičius irgi prognozavo 10 vietų VMS ,o gavo tik keturias,mano prognoze geriausiu atveju esant šiandieninei partijos žalingai politikai ,tai bus 6-7 vietos.Vien tas tikrovės nesuvokimas aiškiai parodo ,kad vadovybė nesugeba vadovauti .

Raginu jus partiečiai bailiai netylėti ,o išsakyti savo asmenines nuomones partijos vadovybei susirinkimuose ,elektroniniu paštu ir taip toliau.

Dėl mūsų skyriaus kandidato ar kandidatų į Seimo rinkimus.Tai kaip suprantu kandidatuos Gintaras Steponavičius.O aš siūlau nepatvirtinti jo kandidatūros dėl jo praeities ,tai yra dėl jo ryšių su A.Janukoniu ir A.Zuoku (tie kas norite galite pasiskaityti internete išklotines,o kas parašys man asmeniškai tai ,kad nereiktų jums vargti tai aš jums atsiųsiu trumpą kopiją ,kurios yra korupcinio turinio ir Seimo komisijos išvadas).Taip pat įvertinu tai ,kad per jo kadensijas nieko ypatingo nėra nuveikta lazdyniečiams ir Lazdynams.Mano tvirtu įsitikinimu Seimo narys turi turėti nepriekaištingą reputaciją ir jis neturi užtraukti partijai nepasitikėjimo partijos nariais,todėl siūlau jauniems perspektyviems protingiems žmonėms su nepriekaištinga reputacija kandidatuoti į Seimą ir nebijoti to ,kad esate šiai dienai negarsūs.Tai tik mano asmeninė nuomonė,ji nėra privaloma skyriaus nariams ,tačiau turiu neabejotiną teisę ,remiantis partijos įstatais išreikšti savo nuomonę visais partijos veiklos klausimais.

Visiems siūlau neleisti mums iš mūsų partijos padaryti panašią į abonentinę LiCS partiją iš kurios kai kurie, kas buvote LiCS, buvote priversti išeiti.

Nepamirškime visi ,kad kai stojome į partiją narystės partijoje anketoje esame pasirašę po Moralumo,Sąžiningumo ir Atsakomybės principais.Ir jei kritikuodami A.Zuoką ar kitus neteisius politinius veikėjus būsime tokie patys kaip jie ,tai vadinasi būsime dar šlykštesni ir neteisesni už juos.

Pagarbiai LRLS Vilniaus miesto Lazdynų skyriaus narys

Gediminas Gemskis
Atsakyti
0

G
GEDIMINAS APIE E.GUDANAVIČIŲ
2007-12-19 15:04:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lazdynų skyriaus pirmininko Egidijaus Gudanavičiaus laiškas:

Sveikas,Na, kaip matau, nieko ir nesupratai... Bandysiu paskutini kartą atsakyt:1. Dėl mano, kaip primininko – jei dalyvautum skyriaus veikloje, tai žinotum, ką skyrius veikia, bet atrodo Tau žymiai patogiau rašinėt ir kritikuot.

2. Dėl Šarūno – kaip kiekvienas sugeba susitvarkyt savo interesus – kiekvieno asmeninis reikalas. Niekada į svetimą kišenę nelindau ir nelysiu.

3. Dėl darbo ar rekomendacijų – būdamas darbdavys, atsiprašau, bet nei pats nekviesčiau ir kitiems nesiūlyčiau žmogaus, kuris nevaldomas ir nesugeba elgtis kaip tikras vyras – susirast darbą, stengtis gyvenime pasiekti tikslą, o ne sėdėt tėvams ant sprando ir priekaištaut visam pasauliui.

4. Dėl Aušros – ji atlieka pavestus darbus ir nemaišyk Jos pozicijos kaip skyriaus sekretorės ir kaip LRLS sekretoriato darbuotojos. Ne Tu sprendi, ką jai daryti. Kai turėsi savo partiją – galėsi vadovaut savais metodais.

Taigi, gerbiamas Gediminai – geriau man nerašyk, nes Tavo el. pašto adresą traukiu į nepageidaujamų sąrašą. Kai pradėsi į pasaulį žvelgt kūrybiškai ir su noru savo darbais jį praskaidrint, tada manau ir bus galima Tave atblokuot.Pagarbiai,

Egidijus Gudanavicius

LRLS Lazdynu sk. pirmininkas
Atsakyti
0

G
GEDIMINAS APIE METŲ ''KIAULYSTĘ''
2007-12-19 20:33:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiekvienais metais ,kai jie baiginėjasi ,mes mėgstame apibendrinti metus -tai kas įvyko gero ir blogo per šiuos metus.Šį sykį išsakysiu savo nuomonę dėl ''metų kiaulystės''.Ji priklauso LRLS partiečiams.Primenu truputį istorijos:
''Man garbės žodis reiškia labai daug.Todėl Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis atskingai duoda savo GARBĖS ŽODĮ piliečiams, vertindamas, brangindamas jį, bei pasiryžęs jo laikytis.''
Petras Auštrevičius,2007-01-24
Agitavau už šią partiją ir pats kaip pilietis už ją balsavau,tačiau po rinkimų ,LRLS Koordinacinė Taryba ir LRLS Valdyba ,padarė sprendimą visiškai absoliučiai priešingą mano įsitikinimui ir parėmė liberaldemokratus ,prieš kuriuos aš agitavau.Tai buvo ne tik metų ''kiaulystė'' arba niekšiškas apgavimas ,bet iš viso gyvenime seniai nejaučiau tokios Gėdos dėl partiečių,su kuriais oficialiai buvome vienoje organizacijoje (LRLS).
Po to savaime suprantama sekė mano kritika partiečiams ir teisinga kritika -dėl kurios sulaukiau priešiškumo iš partiečių (tai irgi ''kiaulystė'' iš tų partiečių šalies'').Aš nieko negrąsinu tik sakau kaip galvoju ,jei LRLS politika nepasikeis aš išeinu iš partijos po suvažiavimo ir man ši partija bus lygi A.Zuoko abonentinei LICS ir mano nuomone tokia partija neturi teisės būti Lietuvos Valdžioje ,todėl kiek priklausys nuo manęs aš ir būsiu ''prieš'' tokią partiją,kol ji nepasikeis ir gali būti atitinkamai agituosiu prieš LRLS ,kaip agitavau prieš LICS.Už nemokamą darbą atsakyti ''kiaulyste'' yra ''aukščiausio lygio kiaulystė'' ir už tai kai kurie asmenys turės atsakyti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų