Dujos nuo sausio brangs tik mažiausiems vartotojams

Dujos buitiniams vartotojams nuo sausio turėtų brangti tik mažiausiai jų vartojantiems gyventojams, tuo metu šildantiems namus jos nebrangs, o itin daug dujų vartojantiems – atpigs.  

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pirmadienį ketina patvirtinti dujų tiekimo bendrovės „Ignitis“ tarifus kitų metų pirmajam pusmečiui. 

Vartotojams, per metus sunaudojantiems iki 300 kubinių metrų dujų (maistui gaminti), jos brangtų trimis centais (6,4 proc.) iki 50 centų už kubą (su PVM), iki 20 tūkst. kubų (šildymui) sunaudojantiems kaina nesikeistų ir liktų 28 centai, o daugiau kaip 20 tūkst. kubų – mažėtų 1 centu (3,7 proc.) iki 26 centų. 

Visoms grupėms pastovioji tarifo dalis nesikeistų. 

VERT atstovė Loreta Kimutytė BNS komentavo, kad pagrindinė dujų kainų pokyčių priežastis – didesnė antrajam šių metų pusmečiui paskaičiuota dujų įsigijimo kaina nei ji buvo iš tikrųjų ir išaugusi jų skirstymo kaina. 

„Buvo suprognozuota didesnė dujų kaina antrajam šių metų pusmečiui ir dabar grąžinamas tas skirtumas, bet skirstymo kaina didėjo pirmai grupei daugiau, kad neišėjo subalansuoti, dėl to išeina brangimas. O trečiajai grupei, kadangi jie suvartoja žymiai daugiau, jiems tas susigrąžinimo skirtumas nuėjo į minusą (į mažesnę galutinę kainą – BNS)", – teigė L. Kimutytė. 

Dujas maistui gaminti naudojantiems gyventojams jos nuo šių metų liepos pigo 8 centais (14,55 proc.), o šildymui – 8 centais (22,22 proc.). Nuo šių metų  sausio dujos pigo apie 17,9 procento.


Rašyti komentarą...
tai,kad dujos atpigo dvigubai....
2020-11-28 08:26:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
wc
Atsakyti
0

P
Pensininkas
2020-11-28 17:13:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Brangs pensininkams,nes jie gauna"dideles pensijas" ir neturi kur deti pinigu.Prezidento tokia geroves valstybe.
Atsakyti
0

t
tina
2020-11-30 11:45:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
ner zodziu,ot gyvenimas liuks..branginkite,nes kitu darbu nesugebate atlikti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų