„Amazon“ darbuotojai pradėjo streiką – siekia sutrikdyti „Juodojo penktadienio“ akciją

Vokietijoje maždaug 2,5 tūkst. „Amazon“ darbuotojų ketvirtadienį pradėjo trijų dienų streiką, kurio tikslas yra sutrikdyti svarbiausią metų išpardavimų – „Juodojo penktadienio“ – akciją.

Darbuotojai (nuotr. SCANPIX)

Streikas, kurį paskelbė įtakinga profsąjunga „Verdi“, turėtų trukti iki šeštadienio ir žymi vėl stiprėjančią įtampa po ne vienerius metus trukusių kovų su „Amazon“ dėl didesnio darbo užmokesčio ir geresnių darbo sąlygų darbuotojams.

Pasak profsąjungos, siekdama apriboti COVID-19 infekcijų riziką, streiko metu ji neorganizavo mitingų.

„Amazon“ pranešime pareiškė, kad streikas neturės įtakos klientų užsakymų pristatymui, nes „dauguma darbuotojų dirba kaip įprasta“.

Streikuoja „Amazon“ platinimo centrų Leipcige, Bad Hersfelde, Augsburge, Reinberge, Vernės ir Koblence darbuotojai.

„Verdi“ jau seniai siekia, kad „Amazon“ pasirašytų regioninius atlyginimų susitarimus, todėl pastaraisiais metais organizavo daugybę streikų.

Profsąjunga taip pat siekia, kad „Amazon“ pagerintų darbuotojų saugos ir sveikatos apsaugos sąlygas, kaltindama mažmeninės prekybos milžinę, kad ji nepakankamai stengiasi apsaugoti darbuotojus nuo koronaviruso kai kuriose savo padaliniuose Vokietijose.

„Amazon“ gina savo politiką, tvirtindama užtikrinanti „modernią ir saugią“ darbo aplinką bei siūlanti „puikius“ atlyginimus, išmokas ir karjeros galimybes.

Vokietijoje bendrovė turi daugiau nei 16 000 darbuotojų, o šiuo metu yra pasamdžiusi dar 10 000 sezoninių darbuotojų, kad susidorotų su pandemijos metu išaugusiu užsakymų skaičiumi.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų