darbuotojai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „darbuotojai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „darbuotojai“.

Vyras šešerius metus mulkino savo darbovietę, kad dirba, ir gavo algą: tiesa išaiškėjo visai netyčia

Pasaulyje, kuriame daugelis žmonių norėtų, kad jiems pavyktų išsisukti nuo darbo praleidus dieną ar dvi, vienas vyras Ispanijoje pasiekė visiškai naują lygį. Susipažinkite su 69 metų Joaquinu Garcia, vyru, kuris šešerius metus nėjo į darbą, niekam to nepastebėjus – kol, kaip bebūtų ironiška, gavo apdovanojimą už ilgametį darbą, skelbia portalas „Unilad“. Viskas prasidėjo gana nekaltai.
2024-07-12

Štai kas Lietuvoje ilsisi ilgiausiai: gauna 36, 48 ar net 50 dienų atostogų kasmet

Didžiajai daliai dirbančių lietuvių yra skirtos 20 arba 22 darbo dienų trukmės kasmetinės atostogos. Tačiau kai kurių profesijų darbuotojai gauna ir per du kartus ilgesnes astostogas. Pavyzdžiui, mokytojai, turi pailgintas atostogas, t. y. 40 arba 48 dienas per metus. Kiti, tarkime, rizikingomis sveikatai sąlygomis dirbantys asmenys, gauna papildomų (pvz., nuo 1 iki 5) atostogų dienų.

Užimtumo tarnyba birželį fiksavo darbuotojų paklausos mažėjimą

Užimtumo tarnyba skelbia, kad birželį mažėjo ir darbuotojų paieškos, ir įdarbinimo aktyvumas. Šiltuoju sezonu veiklą intensyvinantys apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, statybos, prekybos sektoriai aktyviausiai darbuotojų ieškojo gegužę. Skelbiama, kad bendras dirbančiųjų skaičius išlieka aukštas. Liepos 1 d. duomenimis, šalyje dirba 1,46 mln. asmenų – 3,6 tūkst. (0,25 proc.) mažiau nei prieš mėnesį.
2024-07-08

Nepersidirbkite: iš darbo šiandien turite išeiti valanda anksčiau

Liepos 6-ąją švenčiama Valstybės diena, minint Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnaciją. Be to, ši diena taip pat ir Tautiškos giesmės diena. Visiems gyventojams primenama, kuriais atvejais prieššventinę dieną darbuotojai turi teisę darbą baigti anksčiau. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena ir informuoja, kad švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė trumpinama viena valanda, išskyrus pagal sutrumpintą darbo laiko normą dirbančius darbuotojus.
179
2024-07-05

Darbuotojai įsiutę – Graikija įvedė šešių darbo dienų savaitę

Įmonės visame pasaulyje gali jaukintis mintį įvesti trumpesnę darbo savaitę, tačiau Graikijoje darbuotojams buvo pranešta, kad nuo šiol jie dirbs ir šeštą darbo dieną – tai netradicinis žingsnis, kuriuo siekiama padidinti darbo našumą, skelbia portalas „The Guardian“. Šalis, kuri pagal ekonomikos augimą lenkė kitas Europos valstybes, kadaise atsidūrusi didžiausios žemyno finansų krizės epicentre, vėl pasuko priešinga kryptimi ir įvedė 48 valandų darbo savaitę.
2024-07-02

Svarbi informacija atostogaujantiems Europoje: paaiškėjo, kuriomis dienomis dėl streikų atšaukiami skrydžiai

Streikai Europoje yra įprastas reiškinys, nes darbuotojai, kovodami už geresnį darbo užmokestį ir sąlygas, nevykdo savo darbo. Kartais streikai planuojami prieš kelis mėnesius, tačiau pasitaiko atvejų, kai apie juos yra pranešama paskutinę minutę, todėl visada verta tuo pasidomėti dar prieš kelionę. Jei jūsų skrydis ar traukinys atšauktas arba vėluoja, turite teisę gauti naują bilietą arba kompensaciją.
2024-07-02

Užimtumo tarnyba: šių darbuotojų pajūryje labai trūksta

Nors šiltasis sezonas jau įsibėgėjęs, dalis pajūryje veikiančių įmonių dar nėra suformavusios vasarą dirbančio personalo komandų. Pasak Užimtumo tarnybos, sunkiausiai šiemet sekasi rasti virtuvės darbuotojų, kambarinių, taip pat masažo specialistų. „Palangos darbdaviai kasmetinį personalo samdos procesą pradeda vis anksčiau, nors įprastai įvairioms pozicijoms buvo ieškoma kovą–balandį, o gegužę pasiekdavo piką.
2024-07-02

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija atleidžia 38 darbuotojus

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK) atleidžia 38 darbuotojus, pranešė Užimtumo tarnyba. Iš viso mokymosi įstaigoje šiuo metu dirba 248 asmenys. Anot tarnybos, apie atleidimą daugiausiai įspėta dėstytojų – 5 . Taip pat atleidžiami įvairūs administracijos ir ūkio pareigybių darbuotojai.
REKLAMA
Geras darbdavys – kaip magnetas: Reda „Iki“ įsidarbino jau trečią kartą ir lygina tinklą su „Gucci“  Geras darbdavys – kaip magnetas: Reda „Iki“ įsidarbino jau trečią kartą ir lygina tinklą su „Gucci“

Geras darbdavys – kaip magnetas: Reda „Iki“ įsidarbino jau trečią kartą ir lygina tinklą su „Gucci“

Noras trečią kartą įsidarbinti toje pačioje bendrovėje – retas darbdavys sulaukia tokio įvertinimo iš darbuotojų. Tačiau jau antrąkart į prekybos tinklą „Iki“ grįžusi Reda Gečienė sako, kad sulaukusi dar vieno kvietimo ilgai nedvejojo. „Sugrįžau dėl žmonių. Prekyba yra prekyba visur, bet „Iki“ turi kažką savito, žmonės nori joje dirbti. Be to, „Iki“ – arčiau ne tik širdies, bet ir namų“, – apie savo apsisprendimą pasakoja Reda, dabar vadovaujanti parduotuvei Šilutėje.
2024-06-28

Vyriausybė pritaria projektui, kuriuo siekiama liberalizuoti geležinkelių darbuotojų įgūdžių įvertinimo tvarką

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos inicijuotam Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo (GTESĮ) projektui, kuriuo siekiama liberalizuoti darbuotojų, atliekančių geležinkelių transporto eismo saugai užtikrinti svarbias užduotis, išskyrus traukinio mašinistus, mokymo turinio, žinių ir įgūdžių įvertinimo tvarką. Ministrų kabinetui pritarus siūlymui, dėl jo spręs Seimas.
2024-06-26
REKLAMA
REKLAMA

Šilinskas: migrantų įdarbinimo kvota padės iš darbo rinkos neišstumti lietuvių

Seimui patvirtinus maždaug 40 tūkst. darbuotojų iš trečiųjų šalių metinę kvotą, socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas sako, kad toks migracijos apribojimas padės apsaugoti Lietuvos žmones, kad jie nebūtų išstumti iš darbo rinkos. „Įvedame griežtą kvotą, nes nenorime, kad užsieniečiai pakeistų lietuvius, ypač, kad išstumtų silpnesnius žmones“, – antradienį LRT radijui sakė V. Šilinskas. Jo teigimu, Užimtumo tarnyboje šiuo metu užsiregistravę apie 150 tūkst. bedarbių.
2024-06-25

Paaiškėjo, kas gegužę mokėjo didžiausią vidutinę algą: kai kurie darbuotojai gavo 62 tūkst. eurų

Didžiausią vidutinę algą Lietuvoje gegužę mokėjo elektroninių prietaisų gamintojos „Huawei Technologies“ Vilniaus filialas – visą arba ne visą mėnesį dirbę aštuoni bendrovės darbuotojai gavo vidutiniškai 61,9 tūkst. eurų, rodo „Sodros“ duomenys. Latvijos farmacijos bendrovės „Recipe Plus“ septynių darbuotojų atlyginimų vidurkis siekė 26,2 tūkst. eurų, penkių Lietuvos logistikos bendrovės „Girteka Group“ darbuotojų – 25,7 tūkst. eurų.
2024-06-25

Laisvalaikiu vis prisidirbate? Štai kada darbovietė gali atleisti už tai, ką darote ne joje

Pričiuptus vagiant ar sukčiaujant darbo vietoje darbuotojus vadovai turi visą teisę dėl to atleisti. Vis tik kiek kitaip yra su žmonėmis, kurie įstatymus laužo ne darbo metu ir dėl to atsiduria areštinėse, gauna baudas ar yra teisiami. Vienas asmuo anonimiškai pasiteiravo, ar darbovietė išsaugo darbuotojo darbo vietą, jei jis yra suimamas policijos ir izoliuotas dienai ar kelioms, tad negali ateiti į darbą.
2024-06-24

Airiai įsiuto: ėmėsi protestų, kad lietuviai neatimtų iš jų darbo

Profesinė sąjunga „Unite the Union“ Jungtinėje Karalystėje (JK) sukvietė darbuotojus į neeilinį mitingą. Nepasitenkinimas įsižiebė po to, kai vienos iš gamyklų vadovai nusprendė savo gamybą aktyviai vykdyti Lietuvoje.
2024-06-19

Vasarai įsidarbinę moksleiviai kelia galvos skausmą: „Ir baliavoja, ir neateina į darbą“

Užimtumo tarnybos duomenimis, kasmetinės vasaros sezono darbuotojų paieškos prasideda dar pavasario pradžioje, o ši tendencija ypač stebima pajūrio regione, kur maitinimo įstaigos ruošiasi priimti vasarą neišvengiamai padidėsiančius lankytojų srautus.
2024-06-16

Laikinas nedarbingumas ir atostogos: gudraujantys praras po 50 eurų per dieną ir turės atidirbti

Atėjus vasarai, gyventojai stengiasi išnaudoti kiekvieną laisvą dieną atostogoms. Dalis žmonių keliones ir atostogas bando suplanuoti net turėdami nedarbingumą. Tačiau Valstybinė darbo inspekcija (VDI) ir „Sodra“ įspėja, kad tokios atostogos gali baigtis ligos išmokos praradimu. Pinigai bus atimti, jeigu laikino nedarbingumo metu gyventojai vietoje poilsio rinksis pramogas ar keliones. Vis dėlto, panašu, kad kai kuriems gyventojais tai nė motais.
2024-06-11

Daugelis to nežino, bet galėtų pasinaudoti: priedai prie atlyginimo, kad nedirbtumėte kitur

Kartais darbdavys gali įpareigoti darbuotoją nedirbti pas konkurentus, net ir išėjus iš darbo. Tačiau tuo pačiu metu darbdavys įsipareigoja kiekvieną mėnesį darbuotojui mokėti kompensaciją. Visgi panašu, kad ne visi įsipareigojimus vykdo. Tokiais atvejais, anot teisininkų, darbuotojas gali nesilaikyti susitarimo ir eiti dirbti, kur jis nori. Pavyzdžiui, portalo tv3.lt skaitytoja Lina pasakojo, kad šiuo metu dirba logistikos įmonėje ir yra pasirašiusi nekonkuravimo sutartį.
2024-06-02

Mamos laidotuvių dieną teko dirbti – įspėja neapsigauti: štai kada darbdavys privalo jus išleisti

Artimojo mirtis yra viena skaudžiausių ir sunkiausių patirčių, kuomet reikia ne tik organizuoti laidotuves ir jose dalyvauti, bet ir būti su šeima, ją palaikyti ir kartu gedėti, dėl ko darbas atsiduria paskutinėje vietoje. Ir, nors darbuotojai tokiais atvejais turi teisę gauti atostogas, darbdaviai juos išleidžia ne visada. Viena moteris socialinio tinklo „Facebook“ grupėje teiravosi, ar jai priklauso kokios nors laisvos dienos, nes mirė jos sesuo.
2024-06-02

Galvodami apie atostogas, nepamirškite šių apmokamų laisvadienių: štai kam ir kiek priklauso

Šeimą sukūrę ir vaikus auginantys tėvai turi žinoti – jeigu dirbate samdomą darbą, jums priklauso ir papildomos laisvos dienos. Tuo metu specialistai įspėja, ką daryti, jei darbdavys nesileidžia į kalbas ir jums laisvadienio nesuteikia. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovai primena, kad darbuotojai, auginantys vaikus, gali pasinaudoti mamadieniais bei tėvadieniais.
2024-06-02

Vyresni darbuotojai Lietuvoje nereikalingi: įspėja darbdavius dėl ateities

Vyresni darbuotojai skundžiasi, kad darbdaviai juos ignoruoja. Darbo paieškos vyresniame amžiuje daugeliui tampa iššūkiu. Tačiau darbo rinkos specialistai žada, kad labai greitai situacija pasikeis. Jie tikina, kad netrukus ateis senių laikas, kai vyresni darbuotojai taps graibstomi darbdavių.
2024-05-26

Skirtumai tarp Vilniaus ir kitų regionų – atlyginimas „į rankas“ net 500 eurų mažesnis

Pernai vidutinė alga Lietuvoje didėjo 13 procentų, tad aktualu, ir kiek atlyginimai augs šiemet.  Ekonomistai neslepia – metų pradžioje algos jau augo sparčiau nei rodė prognozės – daugiau nei 10 procentų. Visgi darbdaviai mano, kad metams įsibėgėjant, šitaip smarkiai didinti algų nebebus iš ko ir 10 procentų augimas neviršys. Profsąjungos ragina nesustoti ir toliau dideliais tempais didinti minimalų uždarbį, nes šis kelia ir vidutinę algą.

Naujausi planuojami pokyčiai, laukiantys daugybės darbuotojų – štai ką pataria apgalvoti iš anksto

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius siūlo ne tik didinti finansavimą gynybai, bet ir siųsti pramonės įmonių darbuotojus į karinius mokymus. Kai kurie verslai tikina jau dabar prisidedantys prie šalies gynybos – dalis jų darbuotojų jau atlieka tarnybą arba priklauso aktyviajam rezervui, o jeigu reikėtų apmokyti visus, įmonės pačios pasiūlytų būdus, kaip tai organizuoti.

Darbuotojai skundžiasi, kad darbdaviai savavališkai mažina atlyginimus: kokią dalį žalos jie turi atlyginti

Beveik visiems darbuotojams darbdavys suteikia kokias nors darbo priemones, vieni jų turi mažiau, kiti daugiau. Pasitaiko, kad, joms sugedus, darbdavys prašo darbuotojų padengti remonto išlaidas, o šie nesutinka to padaryti. Darbo teisės specialistai pažymi, kad darbuotojai turi atlyginti žalą, tačiau ne visą. Portalo tv3.lt skaitytojas Romas pasakojo, kad neseniai pradėjo dirbti naujame darbe. „Esu vairuotojas, vežioju po Lietuvą maisto prekes.
2024-05-12

Lietuvos pajūryje ieško darbuotojo: atskleidė, kiek mokės

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija skelbia atranką Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus kraštotvarkininko / -ės (A2 lygis) darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, pareigybei užimti. Kaip nurodoma Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos puslapyje, darbuotojo darbo vieta bus Juodkrantėje, adresu L. Rėzos g. 8, Neringa.
2024-05-07

Dirbate nuotoliu užsienyje? Pasirašytas itin svarbus susitarimas

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pasirašė bendrąjį Europos Sąjungos (ES) susitarimą dėl socialinio draudimo išsaugojimo dirbantiems nuotoliniu būdu iš užsienio. Ministrė susitarimą pasirašė balandžio 23 dieną, jis įsigaliojo gegužės 1–ąją, penktadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
2024-05-03

Darbo vietų skaičiaus augimas JAV sulėtėjo labiau, nei tikėtasi

Darbo vietų skaičiaus augimas Jungtinėse Valstijose balandį sulėtėjo labiau, nei tikėjosi analitikai, o nedarbo lygis paaugo, penktadienį parodė vyriausybės duomenys, kurie liudija, kad darbo rinka „vėsta“, tačiau išlieka santykinai atspari. Praėjusį mėnesį didžiausioje pasaulio ekonomikoje buvo sukurta 175 000 darbo vietų – tai mažesnis skaičius, palyginti su 315 000 darbo vietų, sukurtų kovą, pranešė Darbo departamentas. Nedarbo lygis šiek tiek padidėjo, iki 3,9 proc.
2024-05-03

Paskutinė darbo diena jums gali kainuoti tūkstančius eurų: jokių išmokų ir dar teks primokėti?

Nutraukus darbo sutartį tiek darbuotojo, tiek darbdavio iniciatyva, paprastai kažkiek dienų dar tenka atidirbti. Vis tik atsiranda gudručių, kurie į paskutinę darbo dieną numoja ranka ir darbovietėje visai nepasirodo. Tačiau toks poelgis gali brangiai atsirūgti. Specialistai įspėjo, kad dėl to darbuotojas gali netekti ne tik dalies atlyginimo, bet ir išeitinės išmokos.
2024-05-01

Tai, ko nežinojote apie išmokas: štai kada galite gauti papildomų pinigų

Netikėtai netekus darbo, bedarbio pašalpa kartais tampa išsigelbėjimu. Visgi dažnam nelengva perprasti jos skyrimo ir apskaičiavimo subtilybes bei įvairias išimtis, todėl ekspertai paaiškina, kokio dydžio išmoką galima gauti bei ar jums galėtų priklausyti papildoma pašalpa, rašoma pranešime spaudai.
2024-04-27

Ispanijoje išaugo nedarbo lygis

Penktadienį statistikos biuro INE paskelbtais duomenimis, Ispanijoje metų pradžioje išaugo nedarbas. Nedarbo lygis pirmuoju ketvirčiu nuo 11,8 proc. pakilo iki 12,29 proc. Bedarbių skaičius išaugo 117 000 ir pasiekė 2,98 mln. Tuo pat metu, lyginant su praėjusiu ketvirčiu, dirbančiųjų skaičius sumažėjo 139 700 iki 21,25 mln.
2024-04-26

CVbankas.lt vadovas: vis daugiau gyventojų mano, kad nedarbo lygis netolimoje ateityje sumažės

Nors nedarbo lygis 2024 m. pradžioje buvo išaugęs, visuomenė optimistiškai žiūri į ateitį, praneša CVbankas.lt portalo vadovas Tomas Toleikis. Anot jo, vis daugiau gyventojų mano, kad nedarbo lygis per artimiausius metus mažės.   „Nedarbo lygis Lietuvoje jau nuo 2023 m. gruodžio mėn. buvo šiek tiek ūgtelėjęs“, – penktadienį darbo rinkos apžvalgos pristatymo metu teigė T. Toleikis. „Gyventojų apklausos duomenimis, nedarbo lygio atžvilgiu prognozės darosi vis optimistiškesnės.
2024-04-26

Logistikos įmonė „Baltic Line“ atleidžia 51 darbuotoją

Bankrutuojanti logistikos ir krovinių pervežimo įmonė „Baltic Line“ atleidžia visus dirbančius asmenis. Apie tai, kad atleidžia 51 asmenį bendrovė Užimtumo tarnybą informavo balandžio 12 dieną. Kovo pabaigoje bendrovės vadovas ir didžiausias akcininkas Nikolajus Makmakas kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su prašymu iškelti bankroto bylą. Prašyme N. Makmakas teigė, kad bendrovė susidūrė su finansiniais sunkumais ir tapo nemoki, todėl negali įvykdyti įsipareigojimų kreditoriams.
2024-04-25

Dirbate papildomai? Pasakė, ar priklauso išeitinė kompensacija ir atostoginiai

Darbdavys siūlo šalia pagrindinių pareigų padirbėti papildomai? Dažniausias klausimas – ar reikia sudaryti naują darbo sutartį? Ne, nereikia. Dėl darbo sutartyje anksčiau nesulygtos papildomos darbo funkcijos atlikimo pas tą patį darbdavį darbo sutarties šalys gali susitarti susitarimu dėl papildomo darbo, kuris tampa darbo sutarties dalimi, ra6oma pranešime žiniasklaidai.
2024-04-25

Ieško sezoninių darbuotojų pajūryje: moka daugiau nei 1 tūkst. eurų ir nereikalauja patirties

Artėjant vasarai darbdaviai suskubo ieškoti sezoninių darbuotojų, daugiausiai jų reikia kurortiniuose miestuose. Ten darbdaviai ieško sezoninių darbuotojų kavinėse, viešbučiuose. Dažnai juos priima ir be patirties, o siūlo daugiau nei 1 tūkst. eurų algas. Užimtumo tarnybos duomenimis, šiltajam metų sezonui aktyviausiai darbuotojų ieškoma statybos, žemės ūkio, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuose.
2024-04-11

„Apple“ atleidžia daugiau kaip 600 darbuotojų

Išmaniųjų telefonų „iPhone“ gamintojas „Apple“, vienos Kalifornijos valstijos agentūros duomenimis, atleido daugiau kaip 600 darbuotojų. Tai pirmieji „Apple“ personalo narių atleidimai nuo pandemijos pradžios, apie kuriuos turima žinių. Šiai Kalifornijoje įsikūrusiai įmonei iš esmės pavyko išvengti pernai nuvilnijusios didžiulės atleidimų bangos, kuri palietė „Amazon“, „Meta“, „Google“ ir kitus technologijų milžinus. Atleidimų buvo imtasi po to, kai pandemijos metu vyko intensyvus samdymas.
2024-04-05

JAV ekonomika kovą sukūrė 303 tūkst. darbo vietų, nedarbo lygis sumažėjo iki 3,8 proc.

Samdymo tempas JAV kovą paspartėjo kur kas labiau, nei tikėtasi, rodo penktadienį paskelbti vyriausybės duomenys. Naujausi skaičiavimai greičiausiai palaikys spaudimą Federaliniam rezervų bankui (FED), kuris svarsto, kada pradėti mažinti palūkanų normas. Didžiausia pasaulio ekonomika kovą sukūrė 303 tūkst. darbo vietų – kur kas daugiau, nei ankstesnį mėnesį, pranešė Darbo departamentas. Anot briefing.com, rinkos tikėjosi, kad prieaugis bus gerokai mažesnis ir sieks 200 tūkst.
2024-04-05

Medinių palečių gamintoja „Julisa“ atleidžia beveik pusę darbuotojų

Raseinių rajone su mediena dirbanti uždaroji akcinė bendrovė „Julisa“ ketina atleisti 14 iš 33 darbuotojų. Užimtumo tarnybai apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą pranešta kovo 20 d. Juridinių asmenų registro duomenimis, „Julisa“ veikia nuo 1998 m., o užpernai gavo 6,4 mln. eurų pardavimo pajamų ir uždirbo 714 tūkst. eurų grynojo pelno. Vienintelis bendrovės akcininkas yra Saulius Stonys.
2024-03-22

„Omniva LT“ atleidžia 66 darbuotojus

Pašto ir pasiuntinių (kurjerių) veikla užsiimanti „Omniva LT“ ketina atleisti 66 darbuotojus. Užimtumo tarnybai apie grupės darbuotojų atleidimą pranešta kovo 8 d. Estijos „Eesti Post“ valdoma bendrovė veikia nuo 2005 m., šiuo metu jos būstinė Vilniuje. Juridinių asmenų registro duomenimis, „Omniva LT“ 2022 m. gavo 26,2 mln. eurų pajamų, uždirbo 1,2 mln. eurų grynojo pelno. „Planuojami pokyčiai yra susiję su modernizuojamu siuntų skirstymo procesu.
2024-03-15

Restoranų „Selfish Bistro“ valdytoja atleidžia visus 39 darbuotojus

Pagaminto valgio teikimo veikla užsiimanti restoranų „Selfish“ valdytoja UAB „Polita“ bankrutuoja ir atleidžia 39 darbuotojus. Užimtumo tarnybai apie tai pranešta kovo 6 d. Nuo 1990 metų Vilniuje veikianti „Polita“ 2022 metais gavo 3,09 mln. eurų pajamų ir uždirbo 8,8 tūkst. eurų grynojo pelno. Vienintelė įmonės akcininkė yra Ingrida Vainienė.
2024-03-12

Bankrutuojanti siuvykla „Rožė“ atleidžia 51 darbuotoją

Moteriškų viršutinių drabužių siuvimu užsiimanti UAB „Rožė“ šiuo metu bankrutuoja ir ketina atleisti visus 51 darbuotoją. Užimtumo tarnybai apie tai pranešta kovo 4 d. Nuo 1990 metų Vilniuje veikianti „Rožė“ 2022 metais gavo 1,03 mln. eurų pajamų ir patyrė 271 tūkst. eurų nuostolį. Įmonė turi 14 akcininkų, fizinių asmenų.
2024-03-12

Užimtumo tarnyba: dirbančių užsieniečių gretas Lietuvoje labiausiai augina baltarusiai

Šalies darbo rinkoje sparčiai daugėja užsieniečių. Per metus jų skaičius išaugo 56 tūkst. ir dabar sudaro beveik 142 tūkstančius, rodo Užimtumo tarnybos duomenys. Pasak Užimtumo tarnybos, didžiąją Lietuvoje dirbančių užsieniečių sudaro trečiųjų šalių piliečiai – jų skaičius siekia 131,4 tūkst. – per metus šių užsieniečių padaugėjo 52 tūkstančiais. Europos Sąjungos (ES) piliečių skaičius darbo rinkoje augo 4 tūkst. – dabar šalyje dirba 10 tūkst. europiečių.

Apklausa: stresą ir nerimą darbe patiria 79 proc. lietuvių

Stresą ir nerimą darbe patiria 79 proc. Lietuvos gyventojų, atskleidė naujausia visuomenės apklausa, atlikta tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“. Daugiausiai apklausoje dalyvavusių respondentų – 33 proc. – nurodė, kad darbovietėje patiria vidutinio lygio stresą ir nerimą, o „stiprų“ ir „labai stiprų“ – 22 proc. apklausos dalyvių. Dar 24 proc.
2024-03-10

Darbuotojai šokiruoti Kauno teisėjos darbu: „Apkaltino, kad su jos vyru vakarais važinėju“

Kaune dėl teisėjos Vidos Jegorovienės elgesio kraupsta ir darbuotojai, ir procesų dalyviai. Su ja atsisako dirbti sekretorės ir padėjėjai, o bylų dalyviai skundžiasi įžeidinėjimais ir procesų vilkinimu. Teismo pirmininkas pripažįsta – dėl tokios teisėjos ir bėda, ir gėda. Jai iškelta jau trečia drausmės byla, o kaip ji baigsis, priklausys nuo teisėjų garbės teismo – du kartus teisėja atsipirko tik papeikimais ir toliau darbuojasi.

Lietuvoje pradėjo vėluoti algos: įspėja dėl darbo šiose įmonėse ir pataria, ką daryti gyventojams

Paprastai darbuotojams atlyginimas išmokamas kartą ar du kartus per mėnesį. Tačiau ne visi darbdaviai laikosi šios tvarkos. Kai kurie gyventojai skundžiasi, kad algą anksčiau gaudavę tris kartus per mėnesį, tačiau galiausiai darbdavys iš viso nustojo ją mokėti. Specialistai aiškina, kaip susigrąžinti nesumokėtus pinigus ir vardija sektorius, kuriems gresia nemokumas ir vėluojančios algos darbuotojams.
70 2024-03-05

Statybos įmonė „Adaktas“ atleidžia beveik visus darbuotojus

Vilniaus statybos bendrovė „Adaktas“ atleidžia 30 darbuotojų iš 38. Beveik pusantrų metų veikianti įmonė apie tai pranešė Užimtumo tarnybai.  Bendrovė apie atleidimą įspėjo 30 darbuotojų: 14 apdailininkų, aštuonis stalius, šešis betonuotojus ir kitus. Jie atleidžiami darbdavio iniciatyva, BNS pranešė tarnyba.    Įmonės darbuotoja BNS patvirtino, kad planuojama atleisti darbuotojus, bet detalesnės informacijos nepateikė.    Įmonės skola „Sodrai“ siekia 25,8 tūkst.
2024-03-01

„Siulema“ atleidžia visus 23 darbuotojus

Drabužių siuvimu užsiimanti bendrovė „Siulema“ šiuo metu likviduojama dėl bankroto ir ketina atleisti 23 darbuotojus. Apie tai informuota Užimtumo tarnyba. Nuo 2015 m. Telšiuose veikianti bendrovė užpernai gavo 410 tūkst. eurų pajamų ir patyrė 2,5 tūkst. eurų nuostolį. Vienintelis įmonės akcininkas yra Romanas Dacys.
2024-02-22

Apklausa: darbdaviai įvardijo ryškėjančius personalo elgsenos pokyčius

Užimtumo tarnybos atlikta Lietuvos įmonių ir organizacijų apklausa atskleidė, ryškėjančius personalo elgsenos pokyčius. Apklausos duomenimis, Lietuvoje mažėja darbuotojų lojalumas darbdaviui, darbuotojai linkę rinktis darbo vietas užsienyje. Skelbiama, kad kas antras (48,5 proc.) apklausoje dalyvavęs darbdavys pripažįsta, kad pastaraisiais metais vis sunkiau pavyksta prisikviesti kandidatų į darbo pokalbį. Kiek daugiau nei trečdalis (37,7 proc.
2024-02-22

Bankrutuoja „Prekių gausa“: ketina atleisti visus darbuotojus

Bankrutuojanti dėvėtų drabužių parduotuves valdanti bendrovė „Prekių gausa“ planuoja atleisti 74 darbuotojus ir apie tai informavo Užimtumo tarnybą. „Sodros“ duomenimis, vasario 20 d. joje dirbo tiek pat, t. y. 74 darbuotojai, kuriems gruodį mokėtų atlyginimų vidurkis siekė 1178,38 euro (apie 837 eurai „į rankas“). Bendrovė turėjo 21258,18 euro skolą Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui.
2024-02-21

„Mechel Nemunas“ numato atleisti didžiąją dalį darbuotojų

Kauno vielos gamintoja „Mechel Nemunas“ numato atleisti 83, arba keturis penktadalius darbuotojų. Apie tai ji informavo Užimtumo tarnybą. „Sodros“ duomenimis, įmonėje šiuo metu dirba 105 darbuotojai. Registrų centro duomenimis, 2022 metais įmonės pajamos mažėjo 40 proc. iki 19,957 mln. eurų, nuostoliai smuko 43 proc. iki 980 tūkst. eurų.
2024-02-21

Maisto ir veterinarijos tarnyba numato atleisti 50 darbuotojų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba numato atleisti 50 darbuotojų. Apie tai ji pranešė Užimtumo tarnybai.  „Sodros“ duomenimis, šiuo metu įstaigoje dirba 897 žmonės.  Tarnyba šiuo metu pertvarko savo struktūrą. Įstaigos vadovė Audronė Mikalauskienė yra sakiusi, kad numatyta naikinti kai kurias pareigybes, tačiau visi atleidžiami darbuotojai gaus naujus darbo pasiūlymus.
2024-02-21

Apklausa: darbuotojų skaičių šiais metais žada didinti penktadalis darbdavių

Darbuotojų skaičiaus šiais metais keisti neketina 72 proc. apklaustų įmonių, o penktadalis tikisi didinti darbuotojų skaičių, steigdami darbo vietas ar užpildydami esamus etatus, rodo kasmetinė Užimtumo tarnybos apklausa. Šios apklausos duomenimis, personalo augimą daugiau (32,4 proc.) numato didžiausi šalies darbdaviai, kurių įmonėse dirba daugiau kaip 250 darbuotojų. „Apklausa rodo, kad optimistiškiau nusiteikę didesni darbdaviai.
2024-02-18
Į viršų