Pradedamas dėlioti valstybės biudžetas: numatomų lėšų mažiau nei pernai

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pirmadienį pradeda svarstyti 2021 metų valstybės biudžeto projektą.

Šią savaitę komitetas svarstys ir vertins visų komitetų bei, skirtingai negu ankstesniais metais, negausius parlamentarų siūlymus biudžete numatyti papildomą įvairių sričių finansavimą. 

Komiteto vadovas valstietis Valius Ąžuolas BNS abejojo, ar naujoji valdžia biudžeto projektą pertvarkys iš esmės.

„Klausimas, kiek giliai peržiūrės – ar simbolinius pakeitimus darys, ar kažkokius kardinalius. Kad darytų kardinalius, neįsivaizduoju kaip“, – teigė jis. 

Pasak V. Ąžuolo, yra numatyti terminai, per kiek laiko turės būti įsisavinti Ateities ekonomikos DNR plano pinigai, įskaitant Europos Sąjungos (ES) skiriamas lėšas atsigauti po koronaviruso krizės. 

„Jiems yra terminas, iki kada reikia įlieti į ekonomiką. Jeigu pradėsime visus: ministerijas, savivaldybes gąsdinti, kad neduosime, neleisime, nedarysime, bus dar blogiau nei iš viso neduoti –  išgirdę, kad neduos, jie numes, sakys, kam vargti, jeigu negausime. Dabar reikia rašyti projektus, rengti dokumentus, ruošti pirkimus – daug procedūrų“, – kalbėjo V.Ąžuolas.   

Tuo tarpu konservatorius Mykolas Majauskas įsitikinęs, kad projektas bus grąžintas perdaryti – suformuota darbo grupė iš koalicijos partnerių deleguotų asmenų, kurie peržiūrės tam tikras biudžeto dalis ir teiks rekomendacijas koalicijos tarybai.

„Kitą savaitę to imsimės. Žiūrėsime pajamų, išlaidų, DNR plano investicijas“, – BNS teigė M. Majauskas. 

Kol kas Seime registruota tik trys dešimtys parlamentarų siūlymų kitų metų biudžete papildomai numatyti beveik 17 mln. eurų. Anksčiau lėšų biudžete būdavo prašoma rasti 10 kartų daugiau. 

Finansų ministras Vilius Šapoka yra sakęs, kad 2021 metų biudžeto projektas parengtas siekiant sumažinti valdžios sektoriaus deficitą bei stabilizuoti skolos ir bendrojo vidaus produkto santykio augimą. Jo teigimu, investicijoms į DNR biudžete numatyta 1,6 mlrd. eurų, o tai turėtų pritraukti dar daugiau investicijų.  

Pirmas biudžeto svarstymas numatytas lapkričio 24-ąją, antrasis – gruodžio 17-ąją, o tada po kelių dienų vyks priėmimas.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2020-11-09 11:35:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kelkite minimalų darbo užmokestį jei dar turit sąžinės bent iki 1000 eur "ant popieriaus". Mažinkit nenaudingų visuomenei projektų finansavimą, tuomet atsiras pinigų ir vargstantiems žmonėms. Nusileiskit žemyn iš savo valdžios viršūnių ir pagaliau pradėkit rimtai dirbti, nes jūsų atlikti darbai kalbės už jus pačius.
Atsakyti
0

@
@
2020-11-09 19:44:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mažiau vokit,jei kitaip negalit,ir lėšų užteks...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų