biudžeto ir finansų komitetas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „biudžeto ir finansų komitetas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „biudžeto ir finansų komitetas“.

Seimo komitetas – už LRT finansavimo susiejimą su BVP

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pirmadienį pritarė jo pirmininko Mindaugo Lingės iniciatyvai keisti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) finansavimo modelį valstybės biudžeto asignavimus siejant su šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu.  Tačiau neatsisakoma ir dabartinio modelio – ir toliau LRT būtų skiriama 1 proc. gyventojų pajamų mokesčio ir 1,3 proc. akcizų pajamų, bet šie asignavimai negalėtų augti sparčiau nei praėjusiais metais augo BVP.
2024-07-08

Mindaugas Lingė apie NT mokestį: prakalbo, ar šiemet jis bus priimtas

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sako, kad nekilnojamojo turto (NT) mokestis dar gali būti koreguojamas numatant konkretesnius intervalus gyvenamosios ir kitos paskirties būstui. Visgi jis nėra tikras, ar šį mokestį pavyks priimti šiemet.  „Galėtumėme įnešti daugiau aiškumo tam tikroms gradacijoms. Tai, kas dabar labai platu, suskaidyti dalimis.
2023-10-25

Seimas imasi NT mokesčio: už butus ir namus mokės daugiau gyventojų

Seimas antradienį po svarstymo pritarė naujam nekilnojamojo turto (NT) mokesčio modeliui.    Už įstatymo projektą balsavo 56 Seimo nariai, prieš buvo 18, o 23 susilaikė.  Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) praėjusią savaitę apsvarstė Vyriausybės pateiktą variantą, bet jį patobulino pirmininko konservatoriaus Mindaugo Lingės siūlymu nuo 2025 metų nustatyti 0,05-4 proc. komercinio ir gyvenamojo NT mokesčio „žirkles“, o konkrečius tarifus palikti tvirtinti savivaldybėms.
200 2023-10-10

Seimo komitetas siūlo suvienodinti „raudonojo“ ir „žaliojo“ dyzelino akcizus

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas siūlo Seimui priimant žaliųjų akcizų paketą nebloginti žemdirbių sąlygų įsigyjant pigesnio „žaliojo“ bei šildymui skirto „raudonojo“ dyzelino.  Komitetas trečiadienį bendru sutarimu pritarė naujausiam Aplinkos ministerijos siūlymui šių dviejų rūšių kurui nustatyti vienodus akcizus – 60 eurų už 1 tūkst. litų. Toks akcizas dabar galioja žaliajam dyzelinui.
2023-04-19

Seimo komitetas svarstys užsigulėjusias pataisas dėl akcizų mokesčių pokyčių

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) šią savaitę svarstys pataisas dėl akcizų mokesčių pokyčių, kurios Seime buvo įstrigusios nuo 2021 metų pabaigos. Kaip sakė komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė, pirmadienį komiteto nariams Akcizų įstatymo pataisos bus pristatytos, vyks diskusijos su verslo ir institucijų atstovais, o trečiadienį komitete numatomas balsavimas. Tada komiteto išvadą ir pataisas svarstytų Seimas ir dėl jų apsispręstų iki liepos.
2023-04-17

Įvertino, kas kaltas dėl rekordiškai brangstančio maisto Lietuvoje: tokių nėra ar tik jų nemato?

Per pastaruosius metus maistas mūsų šalyje brango bene sparčiausiai visoje Europoje. Lietuvos bankas neseniai paskelbė, kad daugiausia įtakos tam turėjo energijos kainų šokas, išaugusios žemės ūkio produktų kainos ir kitos padidėjusios sąnaudos, bet jokių anomalijų nepastebėjo. Konkurencijos taryba irgi nemato reikšmingų pokyčių mažmeninės prekybos tinklų pelningumo ar koncentracijos rodikliuose, todėl daro išvadą, kad iš esmės viskas yra neblogai.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas turi naują pirmininką

Konservatorius Mindaugas Lingė išrinktas Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininku.   Kad M. Lingė vadovautų komitetui, pirmadienį komiteto nariai pritarė bendru sutarimu.  Dėl jo paskyrimo BFK pirmininku šią savaitę dar balsuos Seimas. Pirmininko postą jis perims iš Mykolo Majausko, atsistatydinusio iš pareigų po pašalinimo iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų.

Svarbi diena Seime: Biudžeto ir finansų, Socialinių reikalų komitetai rinksis pirmininkus

Seimo Biudžeto ir finansų (BFK) bei Socialinių reikalų ir darbo (SRDK) komitetuose pirmadienį bus renkami nauji pirmininkai. Buvęs SRDK pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė yra siūlomas į BFK vadovus vietoje Mykolo Majausko, atsistatydinusio iš pareigų po pašalinimo iš partijos. Tuo tarpu SDRK pirmininku siūlomas kitas konservatorius Justas Džiugelis.

Nori, kad kredito unijos veiktų kaip bankai: teiks daugiau paslaugų

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritarė Vyriausybės siūlymui, kaip stiprinti indėlių draudimo sistemą, liberalizuoti kredito unijų veiklą.  Kaip sakė posėdžiui pirmininkavęs iš komiteto pirmininko posto atsistatydinęs Mykolas Majauskas, įstatymų pataisos liberalizuos unijų veiklą ir padidins konkurenciją bankų sektoriuje.
2022-12-07

Konservatoriai ruošia pamainą į svarbų postą – politologai perspėja: „Liūdnomis mišiomis čia kvepia“

Seimo nario Mykolo Majausko pirmininkavimas Biudžeto ir finansų komitete (BFK) kabo ant plauko. Nors Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija dar nėra priėmusi formalaus sprendimo dėl jo atšaukimo, praėjusią savaitę partijos prezidiumas konservatoriams pasiūlė imtis naujo BFK pirmininko paieškų. Ilgai netrukus TS-LKD frakcijoje pasigirdo galimų kandidatų pavardės.
REKLAMA
REKLAMA

Konservatoriai apsisprendė: nepaklusnieji nubausti

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų priežiūros komitetas, kuris yra tarsi partijos aukščiausiasis teismas, pirmadienį nusprendė pašalinti iš partijos Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką Mykolą Majauską ir įspėti Seimo frakcijos narį Mindaugą Skritulską. Abu šie politikai nepakluso prezidiumo sprendimui palaikyti tik Vyriausybės pasiūlytą biudžetą ir nepritarti jokiems šalutiniams pasiūlymams.

Rado, kuo pakeisti Majauską? Biudžeto ir finansų komiteto naujokas sutiktų perimti pareigas

Seimo Biudžeto ir finansų komitete nuo šios savaitės pradėjęs dirbti konservatorius Justas Džiugelis sako, kad sutiktų perimti vadovavimą komitetui pasitraukus Mykolui Majauskui.  Tuo metu kiti du komitete dirbantys konservatoriai Matas Maldeikis ir Antanas Čepononis BNS teigė šio posto nesieksią.   „Jeigu frakcija deleguotų, esu pasiruošęs prisiimti šitą atsakomybę“, –  BNS ketvirtadienį teigė J. Džiugelis.

Majauskas siūlo už energiją kompensuoti atsižvelgiant į pajamas ir suvartojimą

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas (BFK) Mykolas Majauskas išaugusias elektros kainas siūlo kompensuoti ne visiems gyventojams vienodai, o atsižvelgiant į jų pajamas ir suvartojamą elektros kiekį.
2022-11-07

Nuspręsta: kai kurie verslai galės nesiregistruoti PVM mokėtojais

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį pritarė Vyriausybės siūlymui susijusioms įmonėms arba verslininkams, kurie dirbtinai neskaidys savo verslo, leisti nesiregistruoti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojais.  Finansų viceministrės Rūtos Bilkštytės teigimu, ši išlyga bus naudinga smulkiam verslui.
2022-10-26

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritarė NPD didinimui iki 625 eurų

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį pritarė Vyriausybės siūlymui nuo 2023 metų sausio neapmokestinamųjų pajamų dydį padidinti apie 16 proc. iki 625 eurų.  Toks dydis būtų taikomas, jeigu gyventojo darbinės pajamos neviršys prognozuojamo kitų metų šalies vidutinio (VDU) darbo užmokesčio – 1926 eurų. Dabar jis siekia 1704 eurus.
2022-10-26

Imasi svarstyti pataisas, draudžiančias skatinti žmones žaisti loterijose internetu

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį vėl imsis svarstymų, ar Lietuvoje uždrausti bet kuria forma ir bet kokiomis priemonėmis skatinti žmones dalyvauti loterijose internetu.  Loterijų organizatoriai negalėtų organizuoti jokių specialių renginių, bandomųjų žaidimų, organizuoti akcijų, siūlyti nuolaidų ar dovanų. Taip pat nebūtų galimos ir kitos panašaus pobūdžio skatinamosios priemonės.
Aktualijos 2022-10-05

Seime – noras išviešinti iš trečiųjų šalių gaunamą paramą, bet dalis jos būtų slapta

Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) siūloma įpareigoti viešinti visą juridinių asmenų teikiamą paramą, nebūtų skelbiama tik su nacionalinio saugumo užtikrinimu, demokratijos plėtros procesais susijusi pagalba. Tokią pataisą anksčiau registruotam Labdaros ir paramos įstatymo projektui pateikė keli Biudžeto ir finansų komiteto nariai, priklausantys įvairioms frakcijoms.  Praėjusią savaitę registruoti pakeitimai numatė, kad turėtų būti viešinama visa gauta ir suteikta parama.
2021-11-07

Seimo komitetas pritarė: didėtų valstybės tarnautojų, politikų, teisėjų algos

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) bendru sutarimu pritarė, kad kitąmet bazinė pareiginė alga, pagal kurią skaičiuojamas politikų, teisėjų, pareigūnų, tarnautojų ir biudžetininkų darbo užmokestis, didėtų keturiais eurais iki 181 euro. Tiek didinti siūlo ir Vyriausybė.  Tačiau BFK siūlo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui apsvarstyti galimybę šį dydį padidinti šiek tiek daugiau – iki 183 eurų.
2021-11-03

Majauskas: „Mokesčių sistemoje turime elgtis kaip krištolo parduotuvėje“

Konstituciniam Teismui (KT) paskelbus, kad kai kurių kartu su biudžetu priimamų mokesčių įsigaliojimas greičiau nei po šešių mėnesių prieštarauja Konstitucijai, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas teigia, kad sprendimas turėtų užtikrinti atsakingesnį požiūrį į mokesčių politiką.  „Mano akimis, sprendimas yra teisingas. (...) Kai įstatymai įsigalioja per kelias dienas nuo jų priėmimo, na, jie iš tiesų pažeisdavo teisėtus lūkesčius tiek žmonių, tiek verslo subjektų.
2021-05-13

Pradedamas dėlioti valstybės biudžetas: numatomų lėšų mažiau nei pernai

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pirmadienį pradeda svarstyti 2021 metų valstybės biudžeto projektą. Šią savaitę komitetas svarstys ir vertins visų komitetų bei, skirtingai negu ankstesniais metais, negausius parlamentarų siūlymus biudžete numatyti papildomą įvairių sričių finansavimą.  Komiteto vadovas valstietis Valius Ąžuolas BNS abejojo, ar naujoji valdžia biudžeto projektą pertvarkys iš esmės.
2020-11-09

Seimo komitetas žvalgosi į regionus – siūlo steigti Kreditų tarybą

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, siekdamas padidinti finansinių paslaugų prieinamumą regionuose, siūlo steigti Kreditų tarybą. Komitetas ketina parengti tokį Seimo nutarimo projektą.  Pasak komiteto pirmininko valstiečio Valiaus Ąžuolo, Kreditų taryba turėtų analizuoti paskolų poreikį ir prieinamumą, jos veikla būtų tokia pat, kaip ir Lietuvos banko ir Finansų ministerijos iniciatyva 2017-aisiais įsteigtos Mokėjimų tarybos.
2020-06-25

Kitąmet pirmąjį būstą įsigyti norinčioms jaunoms šeimoms valstybė vėl skirs 10 mln. eurų

Valstybė 2020 metais pirmąjį būstą įsigyjančias šeimas parems tokia pačia suma kaip ir šiemet – 10 mln. eurų. Apie tai Biudžeto ir finansų komitete pranešė  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausiasis specialistas Aloyzas Stapulionis. Tačiau jis taip pat pripažino, kad šiemet tikriausiai liks šiam tikslui nepanaudotų lėšų. „Jau išmokėta 5,5 mln. eurų ir dar 2,7 mln. eurų bus išmokėta. Iš viso – 8,2 mln.  eurų“, – aiškino jis.

Lietuvos banko vadovas apie krizę: bankai paskolas dalino tarsi bandeles

Ekonomine krizę tiriančio Seimo komiteto apklaustas Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas mano, kad bankų neatsakingai „tarsi bandelės“ dalinamos paskolos prisidėjo prie sunkmečio Lietuvoje. Vis tik jis pripažįsta, kad ir Lietuvos bankas turėjo prisiimti daugiau atsakomybės suvaldant situaciją. Parlamentinį tyrimą apie 2009–2010 metų krizę atliekantis Seimo biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį apklausė nuo 2011 m. Lietuvos bankui vadovaujantį Vitą Vasiliauską.

Konservatoriai pasipiktino dėl lenkams atiduoto posto

Seimo opozicija pasiskelbusios frakcijos nepatenkintos, kad parlamentinio Biudžeto ir finansų (BFK) komiteto vicepirmininko postas teko Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai, kuri nėra pasiskelbusi nei opozicine frakcija, nei yra daugumoje. Konservatoriai sako, kad tokiu elgesiu pažeistas ne tik Seimo statutas, bet ir nerašyta tradicija dėl opozicijos atstovų skyrimo į kai kuriuos postus.

Fiziniai asmenys turės galimybę skelbti bankrotą

Seimas po svarstymo pritarė Fizinių asmenų bankroto įstatymo projektą ES, kuriuo numatoma įtvirtinti fizinio asmens bankroto galimybę. Už teisės akto projektą balsavo 58 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 6 parlamentarai. Tam, kad įstatymas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą. Projekto rengimą paskatino tai, kad dabartinis teisinis reglamentavimas nesudaro galimybės fiziniams asmenims skelbti bankrotą.
Į viršų