REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konservatoriai apsisprendė: nepaklusnieji nubausti

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų priežiūros komitetas, kuris yra tarsi partijos aukščiausiasis teismas, pirmadienį nusprendė pašalinti iš partijos Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką Mykolą Majauską ir įspėti Seimo frakcijos narį Mindaugą Skritulską. Abu šie politikai nepakluso prezidiumo sprendimui palaikyti tik Vyriausybės pasiūlytą biudžetą ir nepritarti jokiems šalutiniams pasiūlymams. 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų priežiūros komitetas, kuris yra tarsi partijos aukščiausiasis teismas, pirmadienį nusprendė pašalinti iš partijos Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką Mykolą Majauską ir įspėti Seimo frakcijos narį Mindaugą Skritulską. Abu šie politikai nepakluso prezidiumo sprendimui palaikyti tik Vyriausybės pasiūlytą biudžetą ir nepritarti jokiems šalutiniams pasiūlymams. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi M. Majauskas ne tik balsavo už pridėtinės vertės mokesčio lengvatą maitinimo paslaugoms metams, bet ir aktyviai agitavo, jis sulaukė griežtesnės bausmės nei M. Skritulskas. Pastarasis gavo įspėjimą ir metų laiko trukmės draudimą eiti vadovaujančias pareigas Seime, jeigu tokios atsirastų. 

REKLAMA

Partijos prezidiumas jau anksčiau apsisprendė, kad ieškos naujo komiteto pirmininko, vietoje M. Majausko. Pašalinus politiką iš partijos narių, jis vis dar lieka konservatorių frakcijos nariu Seime ir kol kas eina Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigas. Tačiau Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcija irgi gali pašalinti jį iš savo gretų, o tuomet jis automatiškai netektų ir komiteto pirmininko posto, iš kurio savo noru nesitraukia.

REKLAMA
REKLAMA

Pats M. Majauskas net ir tokioje situacijoje teigė neplanuojantis pasitraukti iš frakcijos: „Neplanuoju niekur trauktis, neplanuoju bėgti į jokią kitą politinę bendruomenę, atėjau su Tėvynės sąjunga į Seimą ir tikiuosi toliau su Tėvynės sąjunga dirbti“. 

Padėtis trumpai:

  • TS-LKD priežiūros komitetas pašalino iš partijos M. Majauską ir įspėjo M. Skritulską bei uždraudė pastarajam metus laiko eiti vadovaujančias pareigas Seime. Taip nutiko, nes abu Seimo nariai nepakluso partijos prezidiumo nurodymui palaikyti Vyriausybės pateiktą biudžeto projektą ir neremti jokių kitų su Vyriausybe nesuderintų iniciatyvų. 
  • Šie du politikai balsavo už Laisvės partijos narių pateiktą pridėtinės vertės mokesčio lengvatą maitinimo paslaugoms metams. Biudžetui tai papildomai „kainuoja“ apie 60 mln. eurų. 
  • M. Majauskas griežtesnės sankcijos susilaukė, nes pats ir iškėlė lengvatos idėją, aktyviai už ją agitavo, nors eidamas Biudžeto ir finansų komiteto vadovo pareigas kaip tik turėjo derinti skirtingas nuomones, o ne aštrinti padėtį.
  • Iš TS-LKD pašalintas asmuo atgal į partiją gali prašytis ne anksčiau nei po 3 metų. 
  • TS-LKD prezidiumas jau anksčiau pasiūlė frakcijai surasti naują Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką, o dėl Laisvės partijos balsavimo fiksavo koalicijos sutarties pažeidimą. 

„Priežiūros komitetas apsvarstė visą padėtį ir konstatavo, kad M. Majauskas pažeidė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos įstatus, nesilaikė partijos nario pareigos vykdyti partijos organų priimtus privalomus sprendimus ir tai traktuota, kaip grubus nario pareigų pažeidimas. Dėl to buvo pritaikyta partinės atsakomybės priemonės – pašalinimas iš TS-LKD“, – paaiškino priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dėl kito parlamentaro M. Skritulsko konstatuota, kad Seimo narys apskritai buvo svarstytas dėl galimų pažeidimų pirmą kartą ir situacijos iš esmės skiriasi dėl to, kad M. Majauskas užėmė vadovaujančias pareigas komitete, kuris kaip tik turėjo padėti suderinti skirtingus interesus ir skirtingas nuomones“, – pridūrė komiteto pirmininkas. 

Anot V. Benkunsko, niekas politikų į partiją varu nevarė, žmonės savanoriškai įstoja į politines organizacijas, bet įstoję turi laikytis tam tikrų taisyklių. Jeigu taisyklių nesilaikoma, tokiu atveju reikia atsisakyti pareigų, į kurias delegavo partija, išeiti iš partijos ir tuomet nevaržomai realizuoti laisvą Seimo nario mandatą.

REKLAMA

Savo poziciją gynė iki pabaigos

Pats M. Majauskas jau prieš priežiūros komiteto posėdį suprato, kad jam gresia pašalinimas iš partijos, bet vis tiek gynė savo sprendimus. 

„Suprantu, jog būsiu šalinamas iš partijos. Neslėpsiu, kad skaudu. Tokio griežto atsako sulaukti nesitikėjau. Per daugiau nei dešimt bendro darbo metų pavyko pažinti daug nuostabių šios bendruomenės žmonių, kurie man išlieka svarbūs. Ir nors formaliai matyt nebegalėsiu vadintis partijos nariu, tačiau kolegas, skyrių narius visuomet laikysiu artimais draugais ir bendražygiais“, – teigė politikas. 

REKLAMA

Pasak M. Majausko, Seimo Biudžeto ir finansų komitetas dirbo sklandžiai, sėkmingai patvirtino biudžetą, vykdė parlamentinę kontrolę, vertino mokestinius projektus ir įgyvendino reformas. Jis pabrėžė, kad priekaištų dėl darbo neturėjo nei komiteto dauguma, nei mažuma.

„Nukirpta Olimpinio komiteto ir loterijų bambagyslė, inicijuota Lietuvos futbolo federacijos pertvarka, padidinti mokesčiai bankams, kazino, lošimų namams. Atlyginimai mokami tik į sąskaitas, apribotas grynųjų pinigų atsiskaitymas stambiomis sumomis, šimtas naujų bankomatų regionuose. Tai yra Seimo biudžeto ir finansų komiteto iniciatyvos. Komitetas per metus apsvarstė 275 Seimo pavedimus. Tai yra daugiau nei bet kuris kitas Seimo komitetas ir maždaug tris kartus daugiau nei vidutiniškai komitetai apsvarsto per metus. Ir nors šis komitetas nuo kadencijos pradžios dirbo mažumoje absoliuti dauguma sprendimų buvo tvirtinami bendru sutarimu“, – pridūrė M. Majauskas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Skritulskas po priežiūros komiteto posėdžio teigė labai tikėjęs pridėtinės vertės mokesčio lengvatos nauda, todėl jam reikėjo rinktis tarp to, ką laikė teisingu sprendimu, ir lojalumo partijai. Pasak politiko, mokesčiai turi būti nustatomi ne keliems mėnesiams, o ilgam laikotarpiui. M. Skritulskas teigia žinantis, kad sektorius išgyvena ne pačius geriausius laikus dėl energijos išteklių kainų augimo, todėl išsakė baimes dėl galimai išaugsiančio nedarbo, kas automatiškai lemia valstybės išlaidas išmokoms. 

REKLAMA

Padėtis buvo aiški jau prieš posėdį

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė jau kiek anksčiau minėjo, kad partijoje dviejų Seimo narių padėtis vertinama skirtingai. 

„Tie kolegos, kurie iš mūsų pusės balsavo dėl pridėtinės vertės mokesčio lengvatų, mano manymu, jie traktuojami skirtingai“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė. 

M. Majauskas ir M. Skritulskas balsuojant Seime palaikė Laisvės partijos narių pasiūlymą nustatyti metų trukmės pridėtinės vertės mokesčio lengvatą maitinimo paslaugoms, nors Vyriausybė ir premjerė Ingrida Šimonytė prašė to nedaryti, nes šių metų biudžetas ir taip įtemptas. Lengvatos biudžetui papildomai „kainuoja“ apie 60 mln. eurų.

Remiantis konservatorių įstatais, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariui gali būti skiriamos tokios sankcijos: įspėjimas, uždraudimas iki vienų metų kandidatuoti į renkamas pareigas partijoje, uždraudimas būti partijos kandidatu bet kuriuose rinkimuose, įgaliojimų sustabdymas, kai asmuo yra išrinktas į pareigas partijoje, narystės stabdymas iki vienų metų bei pašalinimas iš partijos. 

Žodžiu, taip išeina - tvirkinti gimnazistes kaip ir nieko tokio - gali sau tvarteliui priklausyt, tik prie babkių jau rankų nekišk...
Tai jei jau naujas Landsbergio projektui Šimonytė reikia pinigų ir jos privatizuotai šaulių sąjungai ir save garsinti kelionėms po Ukrainą, kai Lietuvos vadovei tai čia jau TSKD šalins visas kliūtis. Jokių protingesnių negali būti, tik naujas leninas vardu Šimonytė , nes milijonierius Landsbergis nori gyventi komforte nes turi nuolanki ąžuolo samdinę
60 mln. biznieriams į kišenes. Labai vyrkavo dėl ligoninės kotletų, bet kiek ten nuo vieno kotleto kainos į kišenę, tyli visi. Prisiima paskolų, nori važinėti prabangiais auto, gyventi moderniuose namuose ir po to vyrkauja, kokie jie vargšai ir nuskriaustieji.
negerai, kai didžioji dalis tų milijonų sueis ant biznierių paskolų prabangos prekėms.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų